“Tüm STK’ları Desteğe Davet Ediyoruz”

9.2.2018 15:41:42

TSK’nın Afrin’deki Zeytin Dalı harekâtı sürerken bir destek açıklaması da Eczacılar Odasından geldi. Açıklamasında, “Dualarımızla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız” diyen Oda Başkanı Özelçi, “ülkemiz ve bölge coğrafyası huzur ve barışa kavuşuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını ve meslek örgütlerini devletimizin yanında olmaya davet ediyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

22. Bölge Malatya Eczacılar Odası Yönetim Kurulu TSK’nın Afrin’deki Zeytin Dalı harekâtına yönelik destek açıklaması yaptı. Açıklamasında, “Türkiye artık tüm dünyanın dikkatini Afrin'e çekmeyi başarmıştır” diyen Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, “22. Bölge Malatya Eczacı Odası olarak ülkemiz ve bölge coğrafyası huzur ve barışa kavuşuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını ve meslek örgütlerini devletimizin yanında olmaya davet ediyoruz. Dualarımızla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız” dedi.

“DÜNYANIN DİKKATİNİ AFRİN’E ÇEKTİ”

Türkiye tüm dünyanın gözünü Afrin’e çekmeyi başardığını dile getiren Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, “Ülkemiz için tehdit oluşturan Suriye'nin Afrin bölgesine; Türk Silahlı Kuvvetleri, 20 Ocak 2018 itibari ile huzur ve barışın tesisi, sınır güvenliğimiz ve o bölge insanının kendi topraklarında güven içinde yaşaması maksadıyla "ZEYTİN DALI” harekâtını başlatmıştır. Şu bilinmelidir ki, hiçbir şey Devletimizin bekasından, huzur ve güvenliği davasından büyük ve üstün değildir. Afrin; geçen yıl oldubittiye getirilerek PYD-YPG-PKK tarafından bir kurşun dahi atılmadan kontrol altına alınmış ve ülkemize yönelik bölücü terör örgütlerinin tehditleri artarak devam etmiştir. Zeytin Dalı Harekâtı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'de hainlerin ve onların işbirlikçilerine müdahale etmiş ve müdahaleye devam etmektedir. Türkiye artık tüm dünyanın dikkatini Afrin'e çekmeyi başarmıştır” şeklinde konuştu.

“DEVLETİN VE ASKERİN YANINDAYIZ”

Afrin operasyonuna yönelik destek açıklaması yapan Eczacılar Odası Başkanı Özelçi, Devletin ve Askerin yanında olduklarını dile getirerek şunları ifade etti, “22. Bölge Malatya Eczacı Odası olarak ülkemiz ve bölge coğrafyası huzur ve barışa kavuşuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını ve meslek örgütlerini devletimizin yanında olmaya davet ediyoruz. Dualarımızla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Devletimizin terör operasyonları için almış olduğu bütün kararları desteklediğimizi beyan ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirilen Kurtuluş Savaşından bu yana ülkemiz için canlarını hiçe sayan Aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle anarken Afrin' de yapılmakta olan Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, başta acılı aileleri olmak üzere tüm ulusumuza Sabırlar, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz.”

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar