20. Yılında Lösev İl Temsilcileri Bir Araya Geldi

8.2.2018 17:22:19

Lösemili Çocuklar Vakfı il temsilcilerinin 20. yıl münasebetiyle bir araya geldiği Lösev Komite Toplantısında Lösev ve lösemili çocuklar için neler yapılması gerektiği konuşuldu. Lösev İl Temsilcisi Sevim Aras, ise yapılan toplantının oldukça yararlı olduğunu belirtip “Bu nokta da halkımızdan Lösev’e gönüllü olarak katkı sağlamalarını, kan, ilik ve organ nakli konusunda gelen anonslara ve taleplere duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

Şubat ayı içerisinde Lösemili Çocuklar Vakfı (Lösev)  il temsilcileri çocuk uzmanı ve çocuk kan hastalıkları (Pediatrik Hematolog) uzmanı aynı zamanda da Lösev'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Dr. Üstün Ezer’ in başkanlığında Ankara Lösev köyünde düzenlenen komite toplantısında bir araya geldi.

LÖSEV VE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR ELE ALINDI

Konuyla ilgili konuşan Lösev İl Temsilcisi Sevim Aras: “ 3-4 Şubat tarihleri arasında yapılan toplantıda Lösev’in kurulusunun 20. yılını kutladık. Burada eğitimler aldık. Oldukça faydalı bir komite toplantısı oldu. Burada Lösev ve lösemili çocuklar için neler yapılması gerektiğini konuştuk. Bunun yanında  Lösev'in kurucusu Dr. Üstün Ezer hocamız yapmış olduğu konuşmada 1998 yılında 25 yatak kapasitesi ile hizmete açılan Lösante hastanesinin yapılan özverili ve başarılı çalışmalar neticesinde şuanda 400 yatak kapasite ile hizmete hazır olduğunu, ancak 100 yataklık kısmının şuan faaliyette olduğu, diğer 300 yataklık kısmının ise bürokratik engeller nedeni ile ruhsatının verilmediğini, ülkemizde tedavi bekleyen onca lösemi hastası çocuk varken, tedavide yüzde 98 başarıyı yakalamış olan Lösante hastanesinin 300 yataklık bölümüne ruhsat verilmemesinin üzücü olduğu belirtti”   ifadelerine yer verdi. 

“HALKIMIZDAN KAN, İLİK VE ORGAN NAKLİ KONUSUNDA DUYARLILIK BEKLİYORUZ”

Sözlerine devam eden Aras : “Yapılan toplantı sayesinde Lösev il temsilcileri olarak Ankara İncek’te bulunan Lösante hastanesini ve  Lösev köyünü gezdik, taşradan  tedavi  için gelen  çocuklarımızın  ve annelerinin  tedavi  ve yaşam ortamlarını yakından gördük ve hiç bir  maddi  karşılık  beklemeden  hizmet veren Lösev  ile  bir kez daha  gurur  duyduk.  Tüm Malatya halkına ve turizm şirketlerine gezi programlarına Ankara İncek’te bulunan Lösev köyünü almalarını ve yakından tanımalarını tavsiye ederim. Halkımızın lösemi hastalığına yakalanan bir yakını, tanıdığı veya komşusunu tedavi için güvenerek Lösante hastanesine yönlendirmelerini öneririm.  İlk tanı alan lösemi hastalarına Lösev maddi ve manevi her türlü yardımı yapmaktadır. Lösemi hastaları hastanelerde sağlık görevlilerinden talep etmeleri durumunda Löseve ve biz temsilcilere kolaylıkla ulaşabilirler. Ayrıca Lösev kesinlikle kapı kapı dolaşarak para toplamamaktadır bu şekilde para toplayanlara da kesinlikle itibar edilmemelidir.  Halkımızdan Löseve gönüllü olarak katkı sağlamalarını, kan, ilik ve organ nakli konusunda da gelen anonslara ve taleplere duyarlı olmalarını bekliyoruz” diye konuştu. 

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar