FEDAŞ ile İstişare Toplantısı Yapıldı

8.2.2018 17:21:26

Arapgir Kaymakamlığı ve Arapgir Belediyesi tarafınca ilçeye bağlı mahalle muhtarları ile kurum amirlerinin katıldığı istişare toplantısı düzenlendi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Arapgir Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Arapgir Kaymakamı Salih SAK, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Malatya Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Müdürü Özgün Ersoyoğlu, Malatya Fırat Elektik Dağıtım A.Ş. Yatırım Müdürü Gökhan APA, Meclis Üyeleri Mehmet Metin Bölükbaşı ve Ramazan ERDEM, İlçe Jandarma Komutanı Cem Kaya, İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Zahir Çiçek, İlçe Yazı İşleri Müdürü İsmet Temur, SYDV Müdürü Recep Ayhan, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. İlçe Şefi Adem Avcı, kurum amirleri, mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını Kaymakam Salih Sak yaptı. İlçeyi ilgilendiren her konuda kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde çalıştıklarını söyleyerek muhtarların sorularına birinci ağızdan cevap bulabilecekleri bu tür toplantıların devam edeceğini belirtti.  Malatya Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Müdürü Özgün Ersoyoğlu; yatırım programına alınan ve mevzuat kriterlerine uygunluğu üzerine çalışılan mahalleler ile ilgili çalışmalar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunarak muhtarlardan gelen istek ve taleplerin yatırım programı kriterleri doğrultusunda değerlendireceklerini belirterek, çalışmaları devam eden yatırımlar hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra söz alan mahalle muhtarları kırsal altyapı ile ilgili talep ve isteklerini, karlı havalarda yaşanan elektrik arızalarıyla ilgili mücadelede daha hızlı olunmasını ve bu alanda yaşanan sıkıntıları,  ilçede yaşanan elektrik sorunu ile diğer görüş, talep ve ihtiyaçlarını dile getirdiler.

 Karşılıklı yapılan istişare ve açıklamalardan sonra Başkan Cömertoğlu; “Elektrik sorununun üst makamlara iletildiğini, muhtarlardan mahalleye gelen kamu görevlilerine yardımcı olmalarını, köylere yapılan tesis ve hizmetlerin yapımı ve teslimatı esnasında mutlaka yapılan işleri kontrol etmelerini, mali konularda ve harcamalarda gereken hassasiyeti göstermelerini isteyerek toplantıyı sona erdirdi.

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar