Altın ve Dövizde Son Durum

8.2.2018 16:53:08

Türkiye’nin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı sonrası altın ve döviz piyasasındaki son durumu değerlendiren Maraton Kuyumcusu Engin Temizer, “Türkiye aslında ekonomisini de arkasına alarak bu savaşa girdi ve başarılı da oldu. İnsanlar sanki savaş yokmuş gibi alışverişini yapıyor, ticaretine devam ediyor. Şuan için her hangi bir sıkıntı ve problemle karşılaşmadık. Her zaman böyle durumlarda dövizin ve altının yükseleceğini düşünür insan, ancak bu Türkiye’nin ne kadar güçlü ve sağlam bir ekonomisinin olduğunu da gösteriyor.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Altın ve döviz piyasasındaki son durumu gazetemize değerlendiren Maraton Kuyumculuk Engin Temizer, piyasada beklenin altında bir durumla karşılaştıklarını ve her hangi olumsuz bir durumun yaşanmadığını belirterek, “Afrin operasyonu sonrası piyasada altının ve dövizin büyük oranda artacağını düşünüyorduk ki, beklediğimizin altına düştü. Çok hafif bir yükselme yaşandı ancak bu yükseliş piyasayı çok etkilemedi. Bu ifadeyle diyebiliriz ki, Türkiye aslında ekonomisini de arkasına alarak bu savaşa girdi ve başarılı da oldu. Haklı olarak girdiği bu savaşta ekonomisini de korudu ve her hangi olumsuz bir durum yaşanmadı. İnsanlar sanki savaş yokmuş gibi alışverişini yapıyor, ticaretine devam ediyor. Şuan için her hangi bir sıkıntı ve problemle karşılaşmadık” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİ ÇOK GÜÇLÜ”

“Her zaman böyle durumlarda dövizin ve altının yükseleceğini düşünür insan” diyen Temizer Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu dile getirerek şöyle konuştu, “Ancak bu Türkiye’nin ne kadar güçlü ve sağlam bir ekonomisinin olduğunu da gösteriyor. Bu konuda Türkiye çok sağlam bir şekilde ayakta duruyor. Eğer ekonomimiz pamuk ipliğine bağlı olsaydı, ilk zorlukta inceldiği yerden kopardı ama çok şükür ki iyi bir ekonomimiz var, piyasalar çok iyi durumda, insanlarımız huzur ve güven içinde, ticaret devam ediyor, insanlar günlük hayatlarına devam ediyor. Özellikle Türkiye halkının bu konuda devletin yanında olması hem siyasi açıdan hem ekonomi açıdan büyük bir önem arz ediyor. Zira bu siyaset ve ekonomi ancak halkın birlik ve bütünlüğü ile ayakta kalabilir. Devletimiz bu savaşa karar vereceği zaman biraz çekindim ve endişelendim diyebilirim, ancak hiçbir olumsuz durum yaşanmadı. Gerçekten de devletimizin düşündüğümüzden çok daha güçlü olduğunu gördük.”

“EKONOMİYİ CANLI TUTMAK GEREKİYOR”

Altın ve Döviz son durumu hakkında konuşan Temizer, “Şuan 1990’lı yıllar ile şuan ki duruma baktığımızda arasında dağlarca fark olduğunu görebiliyoruz. Bu durumu o dönemde hayal bile edemezdik. Şuan altının gramı 24 ayar 162-163 lira civarında, Çeyrek 263 lira civarında ve bugün biraz hafif düşer gibi oldu ama beklenti biraz daha yükseleceğini gösteriyor. Dolar şuan 3.70’lerde ve pek bir hareketlilik yaşanmadı. Biz 4 lirayı görmüş dolardan bahsediyoruz ki bu çok olumlu bir şey. Bu manzara göre baktığımızda iyi durumdayız diyebilirim. Buna rağmen düşündüğümüzde binlerce askerimiz Suriye’de, tanklarımız atış yapıyor, uçaklar havalanıyor, askerlerin temel ihtiyaçları gideriliyor ve bunların hepsi masraf. Bu konuda halkın destek vermesi ve ekonomiyi canlı tutması gerekiyor ve sonuç itibari ile ikinci bir istiklal harbini veriyoruz. Burada varımız, yoğumuzla devletimizin arkasında olmamız gerekiyor. Bugün bile Avrupa Birliğinin meclisinde PKK pankartları açılıyor ve bu aslında düşmanımızın nedenli çok olduğunu ve nasıl bir mücadele verdiğimizi gösteriyor” şeklinde konuştu. 

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar