Namık Şahin Adaylıktan Çekildi

8.2.2018 16:28:52

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan adayı Namık Şahin Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğini açıkladı. Başkanlıktan geri çekilme nedenlerini sıralayan Şahin, “Makamlara mevkilere vedâ ederiz; ama ahdimize, ilkelerimize, davamıza asla vedâ etmeyiz! Biz kalıcı erdemlerin peşindeyiz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklaması yapan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan adayı aynı zamanda iş adamı olan Namık Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Dünyanın en stratejik noktalarından birinde bulunan ve emperyalist güçler tarafından hedef tahtasına oturtulmuş olan ülkemizin, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya muhtaç olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Kamuoyunun malumları olduğu üzere; başta TSO olmak üzere. Malatya iş dünyasının liyakat ve ehliyet esaslı olarak temsil edilmesi adına, sorumluluk almaya hazır olduğumuzu sizler ile paylaşmıştık. Özellikle hızla değişen dünyamızda, teknolojiye dayalı, katma değeri olan, hedefi olan, vizyoner akıl ve akıl sahiplerine ihtiyaç olduğunu: geçmişin birikim ve tecrübelerinden faydalanarak geleceğe daha dinamik daha aktif ve daha yüksek hedefler taşımamız gerektiğini belirtmiştik. Herkesin katkı sunabileceği, destek olacağı yeni bir ruh ve vizyonla, büyükşehre yakışır bir TSO yönetimi ortaya çıkarmak, bunu yaparken de özellikle, yarın yüz yüze bakacağımız insanlarımıza iftira, karalama, hakaret vb. hareketlerden kaçınmak gerektiğini özellikle belirtmiştik. Daha adaylar isimlerini açıklar açıklamaz, projelerini ve yapacaklarını dinlemeden, binlerinin hemen iftiralar atmaları ve “şucu bucu” diyerek yaftalamaları gerçekten acziyettir. İnsanlar geldikleri konumlara yıllardır emek, gayret özveri ve fedakârlıklarla gelmişler ve bedeller ödemişlerdir. Hiçbir toplumsal karşılığı; olmayan, kimseye faydası dokunmayan, sadece hasbelkader geldiği konumu korumak için sağa sola iftira atıp kendi geleceğini düşünen insanların artık toplum tarafından tanınıp dışlanması gerektiğine inanıyoruz. Bizim ve ülkemizin düzelmesi, ilerlemesi, gelişmesi için örnek, önder, düzgün karakterli, ehliyet ve liyakat sahibi insanlara ihtiyaç vardır. Bu insanları bulup çıkarmanın da bizim görevimiz olduğuna inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“KURALLAR OYUN ESNASINDA TEK TARAFLI DEĞİŞTİRİLİYOR”

Daha sonra Şahin tatsız olaylar yaşandığına dikkat çekip şunları ekledi: “Bu süreçte yaşanan birtakım tatsız olaylar nedeniyle; görüş ve değerlendirmelerimizi, sizlerle yeniden paylaşma gereği ortaya çıkmıştır. Adaletli bir seçim açısından şu anda ortam uygun değildir. Seçmen listeleri, mevcut yönetim tarafından sürekli manipüle edilmekte ve âdil bir şekilde paylaşılmamaktadır. Şahsım ve gruplar adına, hem resmî dilekçelerle hem de yüz yüze başvurularımıza rağmen, mevcut güncel listeler tarafımıza verilmemiştir. Verilen listeler de eksik ve yetersizdir. Özetle kurallar oyun esnasında tek taraflı değiştiriliyor.

“ÇAMUR ATMA YARIŞI ÖNE ÇIKMIŞTIR”

Seçim sürecinde ciddi bir “seviye” sorunu yaşanmaktadır. Taraflar Malatya'nın ihtiyaçlarını konuşmak yerine, “şiddet, hakaret ve küfür" dilini kullanmayı tercih etmektedirler. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyoruz! Kalite, liyakat ve proje yarışı yerine “çamur atma yarışı” öne çıkmıştır. İş dünyası aktörleri, ayrıştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Saygın insanlar, mesnetsiz olarak yaftalanmakta ve itibarsızlaştırılmaktadır. Tarafların yegâne sermayeleri, birbirlerini kötülemekten ibaret kalmıştır. Malatya iş dünyasının ihtiyaç ve öncelikleri gündem dışı kalmaktadır. Hâlbuki Malatya insanı üretken ve kapasitelidir. Önü açıldığında girişimcilik kapasitesi ortaya çıkacaktır. Bizim nazarımızda; Malatya için taş taş üstüne koyan herkes, değerli ve saygındır.

“MALATYA'NIN "ÇOK DAHA İYİLERİNİ" HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Malatya'nın "çok daha iyilerini" hak ettiğini düşünüyoruz. Sonuç olarak, bu sebeplerden dolayı; Malatya iş dünyasını ve tüm sivil toplum kuruluşlarını Malatya'nın istikbâline sahip çıkmaya davet ediyoruz! Malatya, kötünün iyisine mahkûm edilmemelidir! Makamlara mevkilere veda ederiz; ama ahdimize, ilkelerimize, davamıza asla veda etmeyiz! Biz kalıcı erdemlerin peşindeyiz. Sözünü ettiğim, kamuoyunun da malumu olan bu şartlar altında, beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızla yaptığımız istişare ve değerlendirmeler neticesinde, kirli, dengesiz ve hakkaniyetsiz bir seçim ortamına girmekten imtina ettiğimizi ve bunun gereği olarak TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğimizi, şahsım adına; Malatya'nın istikbâli için, bundan önceki çalışmalarımızda olduğu gibi, ilkelerimiz, değerlerimiz ve memleketimiz için her türlü fedakârlığı yapmaya bundan sonra da hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz!”

 

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar