40 Dönümlük Eğitim Sahası da Geliyor

8.2.2018 16:17:23

Çıkan yangınlara müdahale etme noktasında, boğulmalar ve arama kurtarma çalışmaları açısından daha eğitimli ve daha zinde bir ekip kurmak için Kale’de 40 dönümlük bir alan alındığını orada bir eğitim sahasını Malatya’ya kazandırmaya çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesi Başkanı M. Hanifi Acar yapılması planlanan yeni şubeler ile merkez bina için de çalışmalara başladıklarını ifade etti

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı ( Özel Haber)

Olaylara anında müdahale etme desturuyla hakaret eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesi’ nde çalışmalar son sürat devam ediyor. Bu kapsamda 2018 yılı yeni gelişmelerle bir atılım yılı olacak.  

DOĞU ŞUBESİ İÇİN ÇÖŞNÜK KAVŞAK NOKTASI DÜŞÜNÜLÜYOR

Söz konusu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesi’ nde bizleri karşılayacak olan yeni gelişmeler için konuşan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesi Başkanı M. Hanifi Acar: “Değerli hemşerilerimiz müsterih olsunlar Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet Çakır gerçekten itfaiye konusunda hassas olan bir insan.  Önceden köy dediğimiz şuanda mahalle dediğimiz yerlere giden yolları açarak aslında İtfaiye Hizmetleri Dairesi’ ne de hizmet etmiş oluyor, çünkü daha hızlı olay yerine gidebilmemiz sağlanmış oluyor. İtfaiye teşkilatımız, insanların can ve mal güvenliğini sağlayan bir teşkilat olduğu için bu hassasiyeti daha üst seviyeye gelmekte ve bu noktada inşallah Malatya’mızda 2018 yılı itfaiye için bir atılım yılı olacak.  Sayın başkanımızın yeni itfaiye binasının yapılması noktasında, şehir içinde de bir- iki noktada yeni şubeler kurmak noktasında ve ilçelerimizdeki yerlerimizi daha modern hale getirmek için ciddi anlamda çalışmaları söz konusu. Henüz netleşen bilgiler olmadığı için yer ile ilgili gerekli talimatları sayın başkanımız açıklayacaktır. Ancak şunu açıklayabilirim doğu şubesi olarak düşündüğümüz Çöşnük  kavşak  noktası var. Orduzu’ya dönerken belediyenin bir parseli var orada ve o bölgede bir şube açmayı planlıyoruz. Orduzu, üniversite tarafı, Çöşnük  tarafı oralar kuzey ve güney kavşak yollarının  geçtiği noktalarımız, orada  inşallah Malatya’mıza hizmet edecek çok güzel  bir şube  oluşturacağız. Çünkü biz Kuyuönü Şubesini açtığımızda o kadar güzel tepkiler aldık ki halkımızdan, hem Beydağ’ı, Başharık, Toki bölgesi hem de Fahri Kayahan, Tecde bölgesine ciddi manada hizmet veren şube haline geldi.  inşallah bu doğuda açacağımız şube de  hem  üniversite tarafına Bulgurlu ve devamındaki köylerimize hem Orduzu,  Battalgazi tarafına hem de Çöşnük ve Toki tarafına  hizmet verecek. İnşallah zaman içerisinde bu şubelerimizi ve merkezimizi yapacağız ve siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunlar inşallah bitince göreceksiniz Malatya’mızın, Malatyalı hemşerilerimizin can ve mal güvenliği koruma noktasında daha iyi yerlere geleceğiz. Bunun için de ayrıca elimizden gelen hassasiyeti en üst düzeyde göstermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.   

“KALE’DE 40 DÖNÜMLÜK ALANDA EĞİTİM SAHASI MALATYA’YA KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Sözlerine devam eden Acar: “Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki bize sınırı olan bütün iller ve ilçelerle geçen yıl ortak bir çalışma yaptık aramızda protokol düzenledik, büyük bir felaket durumunda birbirimizin desteğine gitmek için. Ayrıca biliyorsunuz Türkiye’ yi Afetten Koruma Planı çerçevesinde Afet İl Müdürlüğümüzle de iş birliği içerisindeyiz o arkadaşlarımızdan bu güne kadar olası bütün olaylarda destek istediğimizde bizlere yardıma geliyor veya onların gittiği bir görevde eğer bize destek ve ihtiyaç varsa biz de onların yardımına gidiyoruz. Biz Malatya’ya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak su altı arama ve kurtarma faaliyetlerinde Türkiye’nin en iyi ekibine sahibiz. Yani daha önce emniyet genel müdürlüğünün yaptığı Kurbağa Adam yarışmasında Malatya teşkilatımız Türkiye birincisi oldu. Bu bizim için gurur verici bir şey. Şuanda Kale’ de barajın kenarında su altı arama kurtarma ekibimizin eğitim sahasını kuracağız. Kale’de yangınlara müdahale ve karada arama kurtarma noktasında 40 dönümlük bir alan aldık ve orada bir eğitim sahası Malatya’ya kazandırmaya çalışıyoruz bütün bunlar yan yana gelince Malatya’mız hem yangınlara müdahale noktasında hem boğulmalar açısından hem de kurtarma açısından daha eğitimli, daha zinde, daha tecrübeli bir ekibe sahip olacak. İnşallah araç ve gereçlerimizi de zaman zaman eğitimleri noktasında yeni güçler takviye ederek hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu konuda da sayın başkanım da zaten gerekli talimatları bize sürekli veriyor. Her itfaiyeye ye geldiğinde her bizi denetlediğinde bizim taleplerimizi en üst seviyede değerlendiriyor. Malatya halkımızın da bu konuda bize dua etmesini ve bize destek olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.    

 

Ulusal Gazeteler
21 Şubat 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar