42 Bayramdır Hapisteler…

7.2.2018 15:37:37

28 Şubat tutuklularının serbest bırakılması için her çarşamba Mazlum-Der tarafından yapılan açıklama dün Adliye önünde gerçekleşti. Mazlum-Der adına açıklama yapan yönetim kurulu üyesi Şaban Kocamaz, “42 bayram, babasız büyüyen çocuklar, cezaevlerinde yaşlanan gençler ve torun sahibi olan babalar, bin bir hastalıkla boğuşan dedeler, bitmeyen 28 Şubat soğuğunun hesabı sorulmamış bedeli olarak hepimizin imtihanı olduğu önümüzde duruyor.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

28 Şubat mağdurlarının serbest bırakılması için Mazlum-Der tarafından her çarşamba gerçekleştiren açıklama dün adliye önünde yapıldı. Adliye önündeki açıklamaya çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Burada konuşan Malatya Mazlum-Der Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Kocaman şunları dile getirdi: “ 28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın!’ talebiyle şubelerimizle eşzamanlı olarak başlattığımız eylem ve basın açıklamaları dizisinin beşincisinde bu talebi tekrar dillendirmek üzere meydanlardayız. 42 bayram, babasız büyüyen çocuklar, cezaevlerinde yaşlanan gençler ve torun sahibi olan babalar, bin bir hastalıkla boğuşan dedeler, bitmeyen 28 Şubat soğuğunun hesabı sorulmamış bedeli olarak hepimizin imtihanı olduğu önümüzde duruyor. 28 Şubat; hukuk, medya, siyaset ve bürokrasi kültürümüze pompaladığı ve etkisi halen süren çarpıklıklar bir yana, hapsettiği ve 20 yılı aşkın sürelerdir cezaevlerinde tutulan siyasi mahpuslar yönünden devam eden bir darbedir. Bu darbe her şubat ayında tarihten kesitler sunarak ya da nostaljik söylemlerle geçiştirilemeyecek bir mazlumiyeti en kaba haliyle devam ettirmektedir.”

 

“14 ŞUBAT’TA BOLU CEZAEVİ ÖNÜNDEYİZ”

Kocamaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu Şubatın da böyle geçmemesi adına 28 Şubat Davasının karar duruşmasının da yapılacağı önümüzdeki hafta yani 14 Şubat Çarşamba günü neredeyse her cenahtan 28 Şubat mahpusunun 20 yılı aşkın bir süredir tutulduğu Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yapacağımızı deklare ederiz. Bu çerçevede soruna duyarlı bütün sivil toplum örgütlerinden, basın yayın organlarından ve diğer kişi ve kurumlardan söz konusu çalışmalara katkı sağlamalarını beklediğimizi ifade ediyor, bugüne kadar katkı sunan her kişi ve kuruma teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mazlum-Der olarak tekraren 28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin! 28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın! Talebimizi vurgular, konuya duyarlı herkesi önümüzdeki Çarşamba Bolu Cezaevi önünde yapacağımız açıklamaya bekleriz.”  

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar