'TTB’den ’Türk’ ifadesi Çıkartılacak

7.2.2018 15:00:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği ismindeki ’Türk’ ifadesinin süratle çıkartılması gerektiğini söyledi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

AK Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap veren Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sürdüğünü belirten Erdoğan, "Bu süreçte verdiğimiz şehitlerin her biri şüphesiz ki yüreğimizi yakıyor. Ülkemiz topraklarına yönelik saldırılarda kaybettiğimiz sivil vatandaşlarımızın acısını da asla unutmuyoruz. Rakam olarak ifade edilen her bir kaybımızın, annesiyle, babasıyla, kardeşiyle, çocuğuyla başlı başına birer dünya olduğunu çok iyi biliyoruz. Türkiye, şehit ve gazilerinin omuzlarının üzerinde istiklal ve istikbaline güvenle bakmayı sürdürüyor. Erzincan'da yaşayan 10 yaşındaki kız evladımızın şehitlerimiz için yazdığı şiirinden bir bölümü aktarmak istiyorum, Sayın Başbakan bunu iyi dinlemen lazım. 10 yaşında. 'Oğlun şehit, çatma kaşını anne, metin ol da dik tut başını anne, gel öp kokla mezar taşımı anne, akıtma gözünden yaşını anne. Olsa da bu dünyada gönlün ezik, eğilme kimseye tut başını dik. Bu duygular bizim için tanık bildik, akıtma gözünden yaşını anne...' Böyle vatan evlatları olduğu sürece kimse bu ülkede bayrakları indiremez, ezanları susturamaz, özgürlüğümüze göz dikemez, sınırlarımız ötesinden bizi tehdit edemez. Çünkü biz, tek millet diyerek, tek bayrak diyerek, tek vatan diyerek, tek devlet diyerek kararımızı verdik, tüm dünyaya da bunu ilan ettik. Kim bunlara yan bakarsa yakasına yakışıp hesap sormak, icap ederse de 80 milyon, tek vücut olarak bunların tepesine binmek bizim boynumuzun borcudur. Eğer, onuru olmazsa, eğer kutsallarına sahip çıkacak cesareti ve gücü yoksa bir toplululuk nasıl millet olabilir? Nasıl kendine bir gelecek inşa edebilir" ifadelerini kullandı.

MİLLİ MÜCADELEDE HEP KARŞIMIZDALAR

 Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliğinin kapısına kilit vurulması yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Ben onu açıkladım. Onun başındaki ‘Türk’ ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararı, onun oradan süratle çıkartılması lazım. Sadece Tabipler Birliği değil, Barolar Birliği ile ilgili de aynı şey. Bunların milli, yerli, bu ülkenin yaptığı vatanı koruma ile ilgili mücadelede yanımızda olma durumları yok, tam aksine karşımızda yer alma, teröristlere sahip çıkma, onlarla yandaş olma gibi bir durumları var. Bunları tamamen kaldırıp, sadece Türk Tabipler Birliği değil, tabipler her grup kendi oluşumunu yapar, faaliyetini gösterir. Aynı şekilde hukukçular. Ondan sonra oraya gelip çöreklenme diye bir şey olmaz. Bu konuda karar Bakanlar Kuruluna aittir, Bakanlar Kurulu da gereken adımı atar” şeklinde konuştu.

 

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar