Askerler Uğurlandı “Vatan Sana Canım Feda”

31.1.2018 18:49:31

Vatani görevini yapmak üzere Malatya’dan 98/1 tertip olarak askere gidecek kınalı kuzular, davul zurna ile uğurlandı. Vatandaş MAŞTİ Otogarında halaylar eşliğinde uğurlanan askerler için “Vatan sana canım feda” diyerek slogan attı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Malatya’dan 98/1 tertip olarak vatani görevini yapmak üzere yola çıkan askerler geleneklere göre birliklerine uğurlandı. Asker uğurlaması nedeniyle gün boyunca Malatya otogarında yoğunluk yaşanırken uğurlama törenlerinde duygusal anlar yaşandı. Asker sevkiyatları nedeniyle oluşan yoğunluğu karşılamak için ulaşım firmaları ek seferler yaparken bu gece Malatya otogarı en yoğun günlerinden birini yaşadı.

ASKERLER HEYECANLI VE MUTLU

Askere uğurlanan Alparslan Güngül “Malatya Maştı otogarındayız, Ailem beni askere uğurluyor, çok mutluyum, arabam size vatan bana emanet. Suriye’de yapılan Zeytin dalı harekâtını destekliyorum ve oraya gideceğiz. Siz merak etmeyin. Askere gidiyorum çok heyecanlıyım diyebilirim. Vatani görevimi yapmak için askere gidiyorum. Ailem ve arkadaşlarımın beni uğurlamak için geldiler kendilerine teşekkür ediyorum, vatan için hepimiz askere gitmemiz gerekiyor” dedi.

“MEHMETÇİK İÇİN DUA EDİYORUZ”

Askere oğlunu gönderdiği için mutlu olan Asker Babası Ramazan Güngül, “oğlumu askere gönderiyorum, çok mutluyum Türkiye‘nin zeytin dalı hareketi var. Biz burada seve seve, tüm Mehmetçik için dua ediyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, o turp mudur havuç mudur biz onları salata edeceğiz. biz Türk Millet olarak çok sevinçliyiz. Herkes çocuklarını askere göndermeyi ve geri gelmeyi nasip etsin” diye konuştu.

“ASKERLERİMİZİ ALLAHA EMANET EDİYORUZ”

Tüm askerleri Allaha emanet olduğunu söyleyen Bir Asker Annesi ise şunları dile getirdi “Oğlum bugün askere gönderiyor, çok mutluyum. Rabbim tüm askerlerimiz korusun benim oğlumu da korusun. Askerlerimizi Allaha emanet ediyoruz. Sağ salim gitsinler vatanı görevlerini yapsınlar, geride gelsinler diyorum. Ne mutlu askerlerimize, ne mutlu onların ailelerine çocuklarını askere gönderiyorlar.”

Aileleri ile vedalaşan askerler için davul zurnayla halay çeken vatandaş, “Askere gidecek geri gelecek. Vatan sana canım feda” diyerek slogan attılar.

 

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar