Memur-Sen’den Kan Bağışı

30.1.2018 16:43:07

Memur-Sen Kadın Kolları, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Afrin ’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtına destek vermek için kan bağışı programı düzenledi. Programda sendika üyeleri ve çok sayıda vatandaş kan bağışı yaptı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Rahime Gül Erbaş

Memur-Sen Kadın Kolları, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Afrin ’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtına destek vermek için kan bağışı programı düzenledi. Programa Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici, Memur- Sen Malatya 1 No’lu Başkanı Krem Yıldırım ve sendika üyeleri katıldı. Burada konuşan Kerem Yıldırım şunları dile getirdi: “Bu kampanyayı Memur-Sen kadınlar komisyonumuz ve Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip lisesi ortaklaşa düzenliyor. Burada ki amacımız ‘Kan vermek can vermektir.’ Sloganıyla kana ihtiyacı olan herkese bir şekilde yardımcı olmak. Aynı zamanda Kuzey Suriye’ye bir operasyon gerçekleştiriliyor. Sınırımızın güneyine. Oradaki askerlerimiz, güvenlik görevlilerimiz, Özgür Suriye ordusu mücadele ediyor. Burada yaralanmalar, şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Orada kan lazım oluyor. Unutmayalım ki bu gün başkasına lazım olan kan yarın bize lazım olabilir. Onun için her an tetikte olup kan verme konusunda insanımızın duyarlı olmasını özellikle istiyorum.  Biz Memur-Sen olarak konuda her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlılığımızı üst düzeyde tutmaya devam edeceğiz. Bu kampanyayı düzenleyen Kadınlar Komisyonumuza, Avni Kiğılı Kız İmam Hatip Lisemize ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

“ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA ELİMİZDEN NE GELİYORSA ONU YAPIP BEKLEYECEĞİZ”

Memur -Sen Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici ise şunları dile getirdi: “Ortadoğu'da, gönül coğrafyamızın yanı başında, medeniyetimizin kalbinde yanan fitne ateşini söndürmek için Zeytin Dalı Harekatı’nı başlatmış olan kahraman askerimize destek olmak amacıyla düzenlediğimiz Kan Bağışı programımıza hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Bütün sevdiklerini geride bırakan yiğit askerimiz ‘Bizi beklemesinler’ diyecek kadar yürekli iken bizim eli kolu bağlı beklememiz olacak şey değildi. Bekleyeceğiz elbette fakat elimiz kolumuz bağlı beklemeyeceğiz. Üzerimize ne düşüyorsa elimizden ne geliyorsa onu yapıp bekleyeceğiz. Bekleyeceğiz elbette, Alınlarında binlerce yıllık medeniyetin cesaret ışıkları parlayan kahramanların Bedir'den dönüşünü bekler gibi bekleyeceğiz. Beklerken boş durmadık gözyaşına bulaşmış dualarımızın yanına kanlarımızla da destek olalım istedik. Davetimize icabet edip geldiğiniz, bu güzel programa katkı sunduğumuz için hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kan bağışından sonra bağış yapan kişilere “Namaz” isimli kitap hediye edildi.  

 

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar