“Malatya’dan 13 Delege Katılıyor”

29.1.2018 17:17:13

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı ile ilgili basın açıklaması yapan İl Başkanı Kiraz, haftasonu gerçekleşecek kurultayda Malatya’dan 13 delege ile Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini ifade etti. Kiraz, 13 delegeyle birlikte Kılıçdaroğlu’nun aday olması için genel merkeze imza gönderdiklerini belirterek, “Malatya’dan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bu adaylık sürecinde tam destek verdiğimizi ifade ediyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Haftasonu yapılacak olan 36. Olağan Kurultayla ilgili basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, kurultaya Malatya’dan 13 delegenin katılacağının bilgisini vererek Genel Başkanlığa Kılıçdaroğlu’nu seçeceklerini dile getirdi. Başkan Kiraz Yaptığı açıklamada, “Bu haftasonu Olağan Büyük Kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Büyük kurultaya giderken, ilçe ve il kongrelerimizi gerçekleştirdik ve kurultay sürecimizi bu haftasonu olacak Büyük Kurultay ile tamamlamış olacağız. Delege seçiminden tutun da ilçe seçimlerine, il seçimine ve kurultaya kadar ki aşamada ülkede demokrasiye inan bir partinin temsilcileri olarak her aşamada demokratik bir yarışın olması noktasında elimizden gelen çabayı, gayreti gösteren bir partinin temsilcileriyiz. Bu ülkede 95 yıldır demokrasiyi savunan, özgürlükleri savunan ve gerçekten önemli değerli savunan bir siyasi partinin temsilcileri olarak bugün kurultayımızda da baktığımızda birçok adayın adaylık açıklamasını izliyoruz. Ve hiçbir partide görmediğimiz bir şekilde il ve ilçelerde olduğu gibi demokrasi şölenlerini kongrelerimizde yaşatıyoruz. Kurultayımızda da büyük demokrasi şölenini hep birlikte haftasonu yaşayacağız. Çok adayın çıkması aslında demokrasi kültürünü ne kadar özümsediğimizle ilgili önemli bir gösterge ve bunu elbette önemsiyoruz. Demokrasiyi kendi içinde yaşayan ve kendi içinde gerçekleştiren bir siyasi partiyiz” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU İÇİN İMZA GÖNDERDİLER

13 delege ile Kılıçdaroğlu’nun tekrar aday gösterilmesi için Genel Merkeze imza gönderdiklerini bildiren Kiraz, Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde tekrar devam etmek istediklerini ifade ederek şunları dile getirdi, “Tabi bu kurultaya giderken, şuanda Malatya’da 12 kurultay delegemiz ve 1 milletvekilimiz doğal delege olarak 13 kişi ile büyük kurultaya katılıyoruz. Hem 12 delegemiz hem milletvekilimiz olan doğal delegemiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi için imzalarını verdiler ve bu imzaları genel merkeze ulaştırdık. İmzalarımızla sadece sözde değil, özde ve gerçek anlamda 2019’a giden bu süreçte Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Bir bütün olarak kurultay delegelerimizle birlikte şuan ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, ona inanıyor, güveniyor ve önümüzdeki 2019 seçimlerini kucaklayabilecek en iyi yapının Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde oluşacağına da inanıyoruz. Malatya’dan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bu adaylı süreçte tam destek verdiğimizi ifade ediyoruz.”

KİRAZ, KURULTAYA DAVET ETTİ

Malatya’yı haftasonu yapılacak olan kurultaya davet eden Kiraz, “Milletvekilimiz aynı zamanda Genel başkan Yardımcısı ve Malatya’da bir Milletvekilinin Genel Başkan Yardımcısı olması önemli. Ortaya koymuş olduğu performans ve yapısı ile biz tekrardan Sayın Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın hem parti meclisinde hem Genel Başkan Yardımcılığında hak ettiği yerde olması için elimizden gelen çabayı da Malatya olarak göstereceğiz. Sadece Malatya’da değil, diğer illerde de Malatyalı Milletvekili’erin parti meclisinde mücadele ettiğini biliyoruz. Kurultayımızın iyi geçmesi noktasında da gerekli katkıyı göstereceğiz. Diğer il başkanları ile de görüşüyor ve konuşuyoruz. Malatya örgütümüzle de görüşüyoruz ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bütün Malatya’yı da haftasonu yapılacak demokrasi şölenine kurultayımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar