Saadet Partililer Kan Bağışında Bulundu

28.1.2018 17:08:29

Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtına destek olmak amacıyla Saadet Partisi (SP) Malatya il teşkilatı kan bağışında bulundu. Türkiye’nin gerçekten dost bildiği, müttefik bildiği, ülkeler tarafından maşa olarak kullanılan belli güçlerle sıkıştırılmak ve daraltmak istendiğine vurgu yapan SP İl Başkanı Mehmet Kaya Asiltürk,” Türkiye'nin ileriki yıllarda düşman olarak gördüğü unsurların bertaraf edilmesi için yapılan bir operasyonda bizim de karınca kararınca bir katkımız olsun istedik.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

Yapılan kan bağışıyla ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mehmet Kaya Asiltürk: “Malatya Saadet Partisi teşkilatı olarak Battalgazi ilçe ve Yeşilyurt ilçe teşkilatımızla birlikte Mehmetçiğimizin Afrin'de yapmış olduğu operasyona katkı olması amacıyla kan bağışı kampanyası yaptık. Bugün mazereti olan kardeşlerimiz 5 gün içerisinde değişik günlerde gelerek bu kampanyaya destek verecek.  Biliyorsunuz Türkiye gerçekten dost bildiği,  müttefik bildiği, stratejik ortak bildiği ülkeler tarafından maşa olarak kullanılan belli güçlerle sıkıştırılmak ve daraltmak istenirken bu operasyonla inşallah Türkiye'nin ileriki yıllarda düşman olarak ya da tehdit olarak gördüğü unsurların bertaraf edilmesi için yapılan bir operasyonda bizim de karınca kararınca bir katkımız olsun istedik. Ben özellikle bizi dinleyen insanlardan artık Amerika Birleşik Devletleri'nin gerçek yüzünü görmelerini istiyoruz. 1960 İhtilali'nin arkasında ABD vardır, 1980 ihtilali arkasında ABD vardır, 28 Şubat'ın arkasında ABD vardır son 15 Temmuz girişiminin arkasında da ABD vardır ve bugün artık alenen ortaya çıkmıştır ki PYD, PKK ve YPG’ nin de arkasında ABD vardır. ABD yani Amerika Birleşik Devletleri Türkiye'nin stratejik ortak değil, düşmanıdır. Artık tüm Türkiye halkı düşmanı kim olduğunu açık açık görmeli bundan sonra da ona göre tedbir alınmalıdır diyorum. Ben kardeşlerimin yapmış olduğu bu katkıdan dolayı hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN YÜZDE 90’ I BU OPERASYONUN ARKASINDADIR”

Operasyonu da kısaca değerlendiren Asiltürk: “Biz Saadet Partisi olarak Genel Başkanımıza söyledik gerçekten Türkiye'de bugün yaşayan insanların yani 83 milyonun yüzde 90’ ı bu operasyonun arkasındadır. Hükümet ve Cumhurbaşkanı bu desteği kaybetmeme yönünde açıklamalarda bulunmalıdır. Biz ülkemizin menfaati çıkarı olduğunda her şeyi geride bırakırız ve inşallah operasyonda en kısa zamanda sonuçlanır ve Türkiye bu önümüzdeki yıllarda kendini tehdit edecek unsurlardan kurtulacak bir operasyon neticesine ulaşır diye ümit ediyoruz” diye konuştu. 

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar