40 Bin Üyemizle Hazırız

26.1.2018 16:58:27

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu adına Afrin operasyonuna yönelik basın açıklaması yapan birlik başkanları, Türkiye’nin yaptığı ve yapacağı operasyonlara ilişkin 40 bin üyesiyle devletin ve hükümetin yanında olduğunu açıkladı. MATHAP adına açıklamayı yapan Akın, “Suriye sınırımızda başta Afrin olmak üzere yapılan ve yapılacak olan tüm operasyonlara destek olduğumuzu, her anlamda ve her alanda, askerimizin, devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Malatya Tarım Ve Hayvancılık Platformu Türkiye’nin Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik operasyonuna destek vermek amacıyla basın açıklaması yaptı. Platforma bağlı 35 Başkan ve 40 bin üye adına Birlik binasında basın açıklamasını yapan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği İl Başkanı İhsan Akın, ülkenin bekası için 40 bin üye ile hazır oldukları ve Türkiye’nin yaptığı ve bundan sonra yapacağı operasyona destek verdiklerini açıkladı. MATHAP adına basın açıklamasını yapan Birlik Başkan İhsan Akın yaptığı konuşmada, “Bugün mübarek Cuma gününde platform üyelerimiz olan oda başkanları, birlik başkanları, dernek başkanları olarak, toplanmamızın asıl amacı Suriye sınırımızdaki başta Afrin olmak üzere yapılan ve yapılacak olan tüm operasyonlara destek olduğumuzu, her anlamda ve her alanda, askerimizin, devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu bildirmek ve sonuna kadar destek olmak için bir araya geldik. 15 Temmuz hain FETÖ terör örgütü darbe girişimi ve sonrası yaşanan ve hala devam eden, dış güçlere maşalık, yardım ve yataklık yapanlar, açıklamaları ile destek veren sözde aydınlar sizleri kınıyoruz. Tüm Türkiye’mizde şehitlerimizin yetim ve öksüz kalan binlerce çocukları, söz konusu olduğu zaman neden mektup yazmadınız? Konu vatansa gerisi teferruattır” ifadesini kullandı.

SÖZDE AYDINLAR NEDEN KAYGILI

Ülkenin bekası için 40 bin üyesiyle her şeyi yapamaya hazır olduklarının altını çizen Birlik Başkanı İhsan Akın, Afrin harekâtını canı gönülden desteklediklerini belirterek, “Malımızla, canımızla ülkemizin bekası için ne gerekiyorsa yapmaya, 40 bin üyemizle hazırız. Sayın Cumhurbaşkanımızın yürüttükleri bu zorlu mücadeleden dolayı yapılan harekâtı canı gönülden destekliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de Haçlı, Siyonist zihniyetinin, bölme parçalama oyunlarını bozmak, birlik ve beraberliğimiz için, devletimizin terör örgütleri ile yaptığı, yapacağı tüm mücadelelerin sonuna kadar arkasında ve yanındayız. 15 Temmuz öncesi ve sonrası şehit ve gazi olan tüm vatan evlatlarımızdan Allah razı olsun şehitlerimizin mekânları cennet olsun. Onlar hiçbir gelecek kaygısı gütmeden dünyada en değerli olan canlarını vatanları için feda ettiler. Sözde aydınlar neden kaygılısınız bir yerlere söz mü verdiniz? Kaygı duyulması gereken tek şey, Büyük ülkemizin bekası, bayrağımız, ezanımız, devletimiz, vazgeçilmez mukaddes vatanımız ve her yeri kanla sulanmış olan topraklarımızdır. Tüm terör örgütleri temizlenene kadar her türlü desteği sağlamak için şimdiye kadar ülkemizde, ilimizde, yurt dışında vatan toprakları bölünmesin diye mücadele eden, görevli olduğu alanda şehit olan, tüm kolluk kuvvetleri ve görevli olan tüm vatandaşlarımıza öncelikle yüce Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.                      

 

Ulusal Gazeteler
21 Şubat 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar