Mehmetçik Karda Kışta Mücadele Veriyor

24.1.2018 17:52:08

Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Önce Vatan Şehit ve Gaziler Derneği Muharrem Kıbrız’ı ziyaret ederek Şehit ve Gazi aileleriyle buluştu. Afrin Operasyonunda Mehmetçiğin karda, kışta, soğukta savaştığına dikkat çeken Şahin, “Mehmetçik ve ÖSO, Bölgede yaşayan insanların hayat standartlarını yükseltmek ve kendi vatanlarında özgürce yaşayabilmeleri için mücadele veriyor.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

 

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Önce Vatan Şehit ve Gaziler Derneği Muharrem Kıbrız’ı ziyaret eden Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Şehit ve Gazi aileleriyle bir araya geldi. Bölgede yaşayan insanların hayat standartlarını yükseltmek ve kendi vatanlarında özgürce yaşayabilmeleri için Mehmetçiğin karda, kışta, soğukta mücadele verdiğine dikkat çeken Şahin, Bugün milletimizin sağduyusu sayesinde orada 5 günden beri girmek zorunda kaldık. Bu kadar uyarı yapılmasına rağmen hiçbiri dikkate alınmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız bir gece ansızın gelebiliriz dediler ve geldik. Ve şuanda bildiğimiz 3 şehidimiz var. İnşallah 3 şehitle sınırlı olur. Ama şuan yüzlerce alçak, katil teröristlerin Mehmetçiğimiz ve ÖSO ile birlikte bertaraf edildiğini biliyoruz” dedi.

Şehit ve Gazi Aileleriyle bir araya gelen Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin yaptığı konuşmada, “şuan içinde bulunduğumuz süreci, ülkemizin dört bir taraftan kuşatmaya çalışan bütün müstekbirlerin, bu topraklar üzerinde bin yıldan beri uğraştıkları Haçlı zihniyetinin yeni baştan tezahürü olarak görüyoruz. Bizim Osmanlı bakiyesi üzerinde kurulan devletler, bizim topraklarımız iken, maalesef 1900’lü yılların başlarında cetvelle kurulan devletçikler, bugün milliyetçilik akımlarıyla bir takım bölgesel farklılıklarla etnik siteye bağlı kışkırtmalarla Osmanlı’dan koparıldılar. Ve şuanda başlarına bir takım menfaatperest kimseler getirilerek belli bir sürede oralarda hükümranlıklarını sürdürdüler. Bunlara Irak, Suriye, Libya örnekleri olabilir, yani topraklarda Kuzey Afrika dâhil o şerit üzerindeki tüm devletler maalesef 1940’lı yılların ortalarından itibaren İsrail denilen bir Siyonist devletin kurulmasıyla bir çıbanbaşı konumuna geldi. Ama Müslüman ülkelerin içindeki Müslümanların zafiyetinden dolayı birbirilerine düşmeleri ve birbirlerine duyulan güvensizliklerinden kaynaklanarak devletçik kurmaya başladılar. O da yetmedi hemen bizim yanı başımızda Esed Rejimine karşı yerli halkın başkaldırı ile başlayan 2010’lu yıllardan itibaren kan gövdeyi götürüyor. O bölgeden gelen bizim din kardeşimiz olan, hangi ırktan hangi meşrepten olursa olsun, hatta dini de önemli değil, birçok topluluğu Ensar-Muhacir çerçevesinde insanlarımız bağrılarına baştılar” diye konuştu.

“5 BİN TIR SİLAH TERÖRİSTE VERİLDİ”

Mehmetçik ve ÖSO’nun 5 günden beri Afrin’de tüm zorluklara rağmen zorlu bir mücadele verdiğine vurgu yapan Milletvekili Şahin şunların ifade etti, “Bugün Amerika stratejik orak olarak kabul edilen, özellikle Doğu Blokunun güçlü olduğu dönemlerde NATO’yu kuranlar ve NATO’yu Doğu Blokuna karşı kurduklarını ve NATO’nun üyesi olan ve kendi şemsiyesi altında bulundurdukları ülkeleri koruma amaçlı olan bu birlikteliğin bugün baktığımızda hiçbir esamesinin olmadığını görüyoruz. Teröre karşı Amerikan’ın atmış olduğu adımlar, orada Avrupa ülkeleri dâhil olmak üzere bir DEAŞ örgütünü ihdas ettiler. Ve sonrasında görevini ifa ettikten sonra o bölgede başka güçleri silahlandırarak DEAŞ’a karşı mücadele ediyoruz düşüncesiyle bir başka terör örgütünü palazlattıran Amerikan’ın ne hale geldiğini çok daha iyi görüyoruz. Amerika hangi konuda bir yol haritası çizmiş ise, diğer devletlerin ona uymasının bir zorunluluk olduğunu ve Türkiye’nin de buna uymasını isteyerek bugün o bölgede 5 bin Tıra yakın silahı o terör örgütüne verdi. PKK isim değiştirerek o bölgede Amerika’nın desteği ile şuan Türkiye’nin sınırlarında bir terör koridoru oluşturarak Akdeniz’e açılmanın hesabı içerisinde iken, Türkiye için önemli bir çalışmaydı. Bugün milletimizin sağduyusu sayesinde orada 5 günden beri girmek zorunda kaldık. Bu kadar uyarı yapılmasına rağmen hiçbiri dikkate alınmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız bir gece ansızın gelebiliriz dediler ve geldik. Ve şuanda bildiğimiz 3 şehidimiz var. İnşallah 3 şehitle sınırlı olur. Ama şuan yüzlerce alçak, katil teröristlerin Mehmetçiğimiz ve ÖSO ile birlikte bertaraf edildiğini biliyoruz.”

“MEHMETÇİK KARDA, KIŞTA MÜCADELE VERİYOR”

Bölgede yaşayan insanların hayat standartlarını yerine getirmek ve özgürce vatanlarında yaşamaları için mücadele verdiklerini öne süren Şahin, “Önceki gün Musa Özalkan denilen şehit evladımızın vasiyetini dinledik. 2008 tarihinde orduya giren bu evladımızın o gün yemin törenine annesinin gelmesi için başörtüsünden dolayı hakaretlerle içeri alınmazken, 15 Temmuz’da olduğu gibi bazı pislikler temizlendi. Bu 250 şehidimize mal oldu. O gün Musa kardeşimiz yaşadığı şeyleri bugün yaşamıyoruz. O gün inançlı olan insanlarımıza karşı devlet ve millet arasında bir bariyer oluşturmuştu. Bugün ise nerden nereye geldiğimiz ortada. Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz. hamd olsun birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Ama ne zaman millete karşı bir hareket yapıldığında birileri milletten yana olacaklarına, başka unsurların yanında yer alıyorlar. Cenabı hak geçmişlerimize rahmet etsin, yüzlerce yıldır toprağa düşen Müslümanların kanını yerde bırakmadık bırakmayacağız. Orada yaşayan insanlarımızın da hayat standartlarını yükseltmek için kendi vatanlarında özgürce yaşayabilmeleri için Mehmetçiğimizin vermiş olduğu karda, kışta, soğukta mücadele önemli bir şey” şeklinde konuştu.  

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Afrin operasyonuna şehit ve gazi aileleri olarak destek verdiklerini belirten Şehit ve Gazi Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız yaptığı açıklamada birlik ve beraberliğe vurgu yaparak “Öncelikle bizi sürekli ziyaret edip yalnız bırakmayan vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum. Şuan Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunda 3 tane şehidimiz var. Öncelikle onlara da Allah’tan rahmet diler, Ailelerine sabırlar dilerim. Tüm şehitlerimizi Rabbim rahmet eylesin. İnşallah ordumuz, polisimiz ve güvenlik güçlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti Halkı ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu operasyonu canı gönülden destekliyoruz. Biz de Şehit ve Gazi aileleri olarak her an cepheye gitmeye hazırız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Biz bu vatan toprakları, bayrak ve sağlıklı sıhhatli bir şekilde yaşamamız için birer bedel ödemiş insanlar olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizim her zaman destekçimiz olmuşlardır. Bizi yalnız bırakmamışlardır. Türkiye tarihinde Özal ve Erdoğan Hükümetleri devam Şehit ve Gazisinin yanında olmuştur. Bu hususta tüm siyasilerimize, bu devlete dış güçlerin yapmış olduğu oyunlara karşı destek verip mücadele veren herkese teşekkür ediyoruz. Hep birlikte dünya devletlerine karşı bir ders vermemiz gerekiyor. Biz bir ve beraber olmadığımız müddetçe dış güçlerin emelleri, yalanları bitmeyecektir. Biz de tek yumruk olarak tüm dünyaya örnek olmamız gerekiyor. Afrin operasyonunda görüldüğü üzere tüm dünya devletleri geri adım atmışlardır. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşundan dolayı olmuştur. Belki biz görmeyiz ama Türkiye’ye bu oyunları yapanlar, zamanı geldiğinde Türkiye’ye muhtaç hale geleceklerdir. Biz bunun bilincindeyiz. Bu hususta Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Askerlerimize cephede Rabbim yardımcıları olsun. Allah da onlara güç kuvvet versin. Bizler de her zaman devletimizin ve milletimizin destekçisi olarak yanlarındayız” ifadesini kullandı.

AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Önce Vatan Şehit ve Gaziler Derneği Muharrem Kıbrız’ı ziyaretinin ardından Şehit Aileleri Derneğini Başkanı Cemal Canlı’yı da ziyaret etti.

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar