Ağbaba Gündemi Değerlendirdi

23.1.2018 18:21:29

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba CHP İl binasında düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Afrin harekâtına yönelik konuşan Ağbaba, “ Zeytin Dalı Harekâtına katılan Mehmetçiklerimizin kazasız belasız ülkemize dönmelerini diliyorum.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba CHP İl binasında düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Başkanı Enver Kiraz, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer, Battalgazi İlçe Başkanı Bahattin Öner, Yeşilyurt İlçe başkanı, il ve ilçe yönetimleri, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıltaş katıldı.  Zeytin Dalı Harekâtını değerlendiren Ağbaba şunları dile getirdi: “Ülkemizin şu andaki en önemli gündem maddesi Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı. Ben bu harekâta katılan Mehmetçiklerimize kazasız belasız ülkemize dönmelerini diliyorum. Şu anda medya ve kamuoyu sadece bir bakış açısıyla bilgilendiriliyor. Buraya nasıl geldiğimizi kimse söylemiyor. Türkiye'ye neden bu duruma düştü? Onun da sorgulanması gerekiyor. Bunun da altının çizilmesi gerekiyor. Tabii bir tarafta Afrin'de kendi canlarını feda eden askerlerimiz var, bir taraftan da bazıları evcilik oynuyor.”

OHAL TÜTÜN ÜRETİCİSİNİN SOKAĞA ÇIKAMAMASIDIR

Ağbaba: “OHAL ile yönetilen bir ülke olduk, hukuk askıya alınmış durumda, kimsenin can ve mal güvenliği yok. Her istediğini cezaevine koyuyor, herkesi OHAL ve Kanun Hükmünde Kararnameler ile terbiye etmiş durumda. OHAL tütün üreticisinin sokağa çıkamaması ve toplanamamasıdır. Taşeron işçi için verilmeyen kadrosunu mahkemeye taşıyamamaktır. Kadınlar için OHAL, muhalifler için OHAL, memurlar için OHAL. Anayasa Mahkemesi'nin kararı tanınmıyor. Anayasa Mahkemesi'nin kararını alt mahkeme uygulamamaktadır. Biz hakkımızı aramak için nereye başvuracağız? Onun için bir an önce OHAL'in bitmesi gerekiyor. OHAL olduğu müddetçe demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Biz OHAL’in kaldırılması için her türlü mücadeleyi vereceğiz.” şeklinde konuştu.

 5 AY BOYUNCA HASTALIKLI ET VATANDAŞLARA YOKSUL VATANDAŞLARA YEDİRİLİYOR

Ağbaba sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye kötü yönetiliyor. Her açılan yerde pislik fışkırıyor. 2018 yılında 115 kız çocuğunun hamile olduğu için hastanede doğum yaptırıldığı ortaya çıktı. Yetkililer ne yapıyor susuyor. Yüzlerce çocuk hamile kalıyor. Kayıtlar gizleniyor. AKP ‘nin gündemi CHP. Herkesin utanması gerekiyor. 2018 yılında halen çocukların tecavüze uğradığını görüyoruz. Ve bunlar tecavüzcüleri aklamak için yasa çıkartmak istediler. Bir Allah’ın kulu istifa etti mi? Bu işi ortaya çıkaran memurun yerini değiştirdiler. Elimizi her attığımız kurumda sorun var. 29 Ağustos’ta ithal edilen ette 5 ay sonra hastalık tespit ediliyor. 5 ay boyunca bu etler yoksul vatandaşlara yediriliyor. Ve hala bakan koltuğunda oturuyor.”

2018 YILINDA ELEKTRİK SIKINTISI YAŞANIYOR  

Ağbaba: “Yıllardır dilimizde tüy bitti. Akçadağ’dan Hekimhan’a, Ören’den Doğanşehir’e bir haftadır elektrik yok. Tedbir alan yok. Uğraşan yok. STK’lar hükümet güzellemesi yapıyor. Bizim dışımızda konuşan yok. Bir de CHP’ye Veli Ağbaba’ya laf yetiştiriyorlar. Bazı taşeronlar. Şimdi kadro aldılar. KİT’lerde çalışan emekçilere kadro verilmedi. Neden kadro vermiyorsunuz dedik? Suriye kamplarında çalışan personele neden kadro vermiyorsunuz? Karayollarında çalışan işçilere neden kadro vermiyorsunuz? Öğretmenevi çalışanları, toprak mahsulleri ofisine neden kadro vermiyorsunuz? Bir söz veriyoruz. 2019 da tüm taşeronlar kadroya geçirilmez ise biz CHP olarak eşit haklarla kadro vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar