"Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet”

1.1.2018 15:35:26

BİLSAM’a bağlı Kurtuba Akademi "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” konusunu işleyecek olan V. Ulusal Öğrenci Sempozyumuna hazırlanıyor. Yapılması planlanan sempozyumla ilgili basın açıklaması yapan BİLSAM Gençlik üyeleri, “Geçmişten günümüze insanlık tarihinin en büyük sorunlarından biri olan "ŞİDDET", çağımızda da insanlığı tehdit eden temel problemlerden biridir. Sempozyumumuz 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>M. ALİ GÜNAYDIN

BİLSAM’a bağlı Kurtuba Akademi V. Ulusal Öğrenci Sempozyumu gerçekleştiriyor. "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” konusunu işleyecek olan Sempozyumda ulusal alanda öne çıkan birçok ismi konuk edecek. Şiddetin Tarihsel, Kültürel ve Sosyal Arka Planı, Şiddetin Teolojik Temelleri, Aile İçi Şiddet, Eğitim ve Şiddet, Emperyalizm, Sömürü Kültürü ve Şiddet, Fanatizm, Irkçılık ve Şiddet, Filozof ve Fikir Adamlarında “Şiddet Algısı”, Güç, İktidar ve Şiddet, Devlet, Siyaset ve Şiddet, Hukuk, Demokrasi ve İnsan Hakları Bağlamında Şiddet, Kimlik ve Cinsiyet Sorunları açısından Şiddet, Psikolojik ve Psikiyatrik Hastalıklar Bağlamında Şiddet, Sanal ve Dijital Şiddet, Sanat, Edebiyat ve Mimaride Şiddet, Şiddet Sorunu ve Çözüm Arayışları gibi konularda tartışmalar yapılacak.

BİLSAM Gençlik Üyeleri tarafından V. Ulusal Öğrenci Sempozyumu öncesi konuyla ilgili BİLSAM konferans salonunda basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına BİLSAM Gençlik Üyelerinden Zeynep Doğan, M. Berkant Gezer, Ahsen Geleri, Emine Özbek, İsmail Ömer Polat, Çağrı Batuhan Özmen ve Zeynep Yüsra Yıldız katıldı. Açıklamayı yapan Zeynep Doğan, “Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren Kurtuba Akademi, 2018 yılında tema olarak, "Şiddet” konusunu seçmiştir. "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumumuz 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir” dedi.

"ŞİDDET" ÇAĞIMIZI TEHDİT EDİYOR

BİLSAM’a bağlı Kurtuba Akademi V. Ulusal Öğrenci Sempozyumu ile ilgili açıklamayı yapan BİLSAM Gençlik Üyelerinden Zeynep Doğan, “Geçmişten günümüze insanlık tarihinin en büyük sorunlarından biri olan "ŞİDDET", çağımızda da insanlığı tehdit eden temel problemlerden biridir. Toplumsal ilişkilerden uluslararası ilişkilere, aile hayatından bireyler arası ilişkilere, eğitimden medyaya ve daha birçok alanda hayatımıza nüfuz etmiş olan "Şiddet” bir toplumsal sorun olarak varlığını sürdürmektedir. Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren Kurtuba Akademi, 2018 yılında tema olarak, "Şiddet” konusunu seçmiştir. "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumumuz 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. BİLSAM Kurtuba Akademi tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Ulusal Öğrenci Sempozyumumuzun amacı; ülkemizde bahse konu olan alanlarda okuyan, araştıran ve düşünceler geliştiren gençlerimizi bir araya getirerek, ürettikleri bilgi, düşünce ve yaklaşımları akademik çevreler ve kamuoyu ile paylaşmalarına imkân tanımaktır” diye konuştu.

ŞİDDETTEN ETKİLENEN VARLIKLAR

“Düzenlenecek sempozyum, "şiddet” sorununu sadece "insan” odaklı değil, bu sorunlardan etkilenen tabiat, çevre, bitkiler, hayvanlar, tarihi eserler, kültürel varlıklar vs. bütün canlıları ve varlıkları kapsayacak şekilde ele alacaktır” ifadesini kullanan Zeynep Doğan şunları ifade etti, “Bu yüzden sempozyumumuz bu konularla ilgili bütün çalışmalara açıktır. Amacımız Kurtuba Akademi olarak geleceğimiz adına gök kubbede hoş bir seda bırakacak bütün fikirlere kendini seslendirme imkânı sunmaktır. BİLSAM Kurtuba Akademi olarak bizler, farklılıklarımızın zenginlik olarak kabul edildiği; şiddetin, zulmün, ötekileştirmenin ve kutuplaşmanın olmadığı; bütün canlıların kendi potansiyelini gerçekleştirebildiği; çevrenin korunduğu ve adalet, özgürlük, barış ve kardeşlik iklimi içinde yaşanılan bir dünyanın mümkün olabileceğine inanıyoruz. 28-29 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyumumuza, ilimiz, bölgemiz ve ülkemizdeki lisans ve lisansüstü bütün öğrenci arkadaşlarımız davetlidir. Bildiriler, bilim kurulunca değerlendirilip onaylandıktan sonra sempozyumda sunulacaktır. Sempozyumun yeri ve programı ileriki tarihlerde ilgililere ulaştırılacaktır. Bildirisi kabul edilen Malatya dışındaki katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri BİLSAM tarafından karşılanacaktır.”

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar