AK Parti Yeşilyurt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

31.12.2017 14:47:33

Seçime tek aday olarak katılan Av. Muhammed Yalçınkaya’ nın yeniden başkan olduğu AK Parti Yeşilyurt 6. Olağan İlçe Kongresi’nde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Türkiye 2017 yılında milleti şaşırtacak bir şekilde büyüyerek, gelişerek yoluna devam etti. İnşallah 2018 yılı çok daha iyi olacak.” derken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise ihracata ve istihdama dikkat çekerek “Türkiye tüm engellemelere rağmen büyümeye ve kalkınmaya devam ediyor.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Hanife Sarı

Kongre ve Kültür Merkezi’nde AK Parti Yeşilyurt 6. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Av. Muhammed Yalçınkaya’nın tek aday olarak katıldığı ve yeniden Yeşilyurt İlçe Başkanı olduğu 2017 Yılı Yeşilyurt İlçesi Olağan Genel Kurul Divan Başkanlığına Mahmut Ülker Özer, Divan başkan yardımcılığına Nadir Çelik, Divan üyeliklerine Cemal Karaman, Abdülaziz Aslan ve Esin Tanrıverdi getirildi.  Yapılan kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Çorum Milletvekili ve Malatya Koordinatörü Ahmet Sami Ceylan,  AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bazı ilçe belediye başkanları ile bir çok kişi katılım sağladı.  Programda ilk konuşmayı başkan adayı Av. Muhammed Yalçınkaya yaptı.  Yalçınkaya burada partinin gençlik teşkilatından itibaren AK Parti saflarında yer aldığını belirterek, “Yeşilyurt ilçe başkanı olarak yeniden görevi sürdürmemin, içinde bulunduğumuz süreç ve yaklaşan 2019 yerel ve genel seçimler baz alındığında büyük bir sorumluluk aldığımızın farkındayım rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah. İnsanoğlu fıtratı gereği çok çabuk unutur geçmişi, yaşadığı sıkıntıları. AK Parti ailesi olarak biz nereden geldiğimizi niçin var olduğumuzu sürekli hatırlamamız ve birbirimize hatırlatmamız gerekmektedir.  15 Temmuz günü arkadaşlarımızla birlikte bir an bile tereddüt etmeden meydana koştuk. Ülkemizin ümmetin özellikle Ortadoğu’nun içinde bulunduğu şartlar Türkiye’nin varoluş mücadelesinde yeniden soluk alma günüdür. Bu kutlu yolda yürürken hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gereken şeylerden biri de bu unvana bizi ulaştıran ecdadımızın şanlı tarihi ve bu cennet vatan uğruna şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizdir.  15 Temmuz 2016 günü hainlerin kurşunlarına göğüslerine siper eden şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıyoruz ve aziz hatıraları önüne saygıyla eğiliyoruz. Rabbim bizleri davasını ve yaradılış gayesini unutan hayatı aslında bir oyun ve eğlence olan dünya yaşamıyla sınırlı sanan ve kendisini davasından üstün gören kişilerden uzak tutsun inşallah” ifadelerini kullanarak ülkeye, Malatya’ ya ve partiye hizmet amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

“2019 SEÇİMLERİNDE YENİ BİR TARİH YAZMAYA GAYRET EDECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet çakır ise konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalara değinerek 2019 yılındaki yapılacak seçimin çok önemli olduğunu söyledi. Belediye olarak yapılan çalışmaları özetleyen Çakır yaptıkları hizmetlere devam edeceğini ifade etti.  AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise konuşmasında Malatya’nın her zaman AK Parti'ye verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Kahtalı konuşmasında emeği geçen teşkilat üyelerine de teşekkür ederek, “ El ele, gönül gönüle bu yolda kadınımızla, erkeğimizle, gençliğimizde birlikte yürüyerek bu bayrağı daha da yükseklere taşıyacağız.” dedi.  Bugün yapılacak seçimde 13 ilçenin seçimlerini tamamlayacaklarını söyleyen Kâhtalı, 2019 seçimlerinde yerel ve genel seçimlerde yeni bir tarih yazmaya gayret edeceklerini ifade etti. Malatya milletvekili Mustafa Şahin ise konuşmasında Malatya AK parti teşkilatının Türkiye'deki bütün siyasi partilere örnek olan bir teşkilat olduğunu ifade ederek bu vatan için Şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi. 15 Temmuz Şehit ve Gaziler ile ilgili yapılan eleştirileri de sert bir şekilde kınayan Şahin, Malatya AK Parti teşkilatının bu milletin kendisi olduğunu söyledi. AK Parti Çorum Milletvekili ve Malatya Koordinatörü Ahmet Sami Ceylan da konuşmasında 4 ay gibi bir süredir Malatya ile ilgili görev yaptığını hatırlatarak, “Biz Malatya'dan memnunuz. Malatya ile uyum içerisinde çalışıyoruz birlik ve beraberlik içerisinde hizmet veriyoruz. Reisimiz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı yolda devam etmeye de devam edeceğiz. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan oylarıyla, dualarıyla bize destek veren Malatya’ya teşekkür ediyorum. Malatya Teşkilatı Türkiye'ye örnek bir teşkilattır" sözlerine yer verdi.

“2018 YILI ÇOK DAHA İYİ OLACAK”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise burada: “AK Parti hükümetleri olarak çıkmış olduğumuz bu yolda hizmete devam ediyoruz. Hizmet ederken aldığımız güç sizlersiniz, teşkilatlarımızdır. Teşkilatlarımızla Türkiye'yi değiştirme adına Türkiye'yi bölüştürme adına 16 yıldır millet ile beraber yol yürüyoruz. Girdiğimiz her seçimde millete hesap veriyoruz. Milletin onayını alarak yolumuza devam ediyoruz. Allah'a hamd olsun bugüne kadar biz hep birlikte girdiğimiz seçimde yüzümüz Ak olarak çıktık. İnşallah 2019 yılında da Milletin desteği ile 2023 hedeflerine hep beraber yol yürüyeceğiz inşallah. Yeşilyurt hazır ise bugüne kadar bu davaya hizmet eden teşkilatlarımız da bulunan mahalle başkanlıkları, sandık kurullarında görev yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu görevde olup ya da ayrılırken ahirete irtihal etmiş bütün kardeşlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye 2017 yılında güçlü bir şekilde milleti şaşırtacak bir şekilde büyüyerek gelişerek yoluna devam etti. İnşallah 2018 yılı çok daha iyi olacak. Daha dün asgari ücret açıklandı. Bütün imkânları zorlayarak Hükümet asgari ücretlileri mahrum etmeme adına sadece bekâr işçiler için söylüyorum 1603 lirayı zorlayarak verdik. Niye insanımız mağdur olmasın diye. Bir şey daha yaptık işverenimiz mağdur olmasın diye 100 TL de işveren payına katkı sunduk. Belki daha fazla vermek gerekiyor ama inanın bütçe imkânlarını sonuna kadar kullanarak, sonuna kadar bütçeye zorlayarak bu rakamlara eriştik. Taşeron işçilere verilen kadrolara ilişkin bir takım sıkıntı ve beklentiler olabilir. 1 milyon 100 bin insanımıza bu anlamda kadro verdik. İnşallah 2018'de yatırımlarla büyüyen bir Türkiye, ihracat rakamlarını arttıran bir Türkiye, tarımından sanayisine, ticaretinden hizmet sektörüne büyüyen bir Türkiye 2019'a çok daha güçlü bir şekilde girecek. 16 Nisan’da bir referandum gerçekleştirdik ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine sizlerin gayretleriyle geçtik. İnşallah 2019’da uygulamasına geçeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrardan başkan yapacağız. İnşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle 2023 hedeflerine birer birer ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜME SÜRECİMİZ DEVAM EDECEK”

Malatya’ nın önemli bir şehir olduğunu ifade eden ve Türkiye'nin ekonomik göstergeleri hakkında bilgiler veren Yılmaz, “Her alanda çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik.  Özel sektörde elimizden gelen tüm tesisi sağlamaya çalıştık. Son kararname ile Malatya’yı 6. bölge kapsamına aldık. Geçmişte enerji desteği vardı kaldırılmıştı bu kararname ile enerji desteği yeniden gündeme geldi.   Türkiye FETÖ hain darbe girişimine rağmen içerde dışarda karşılaştığı saldırılara rağmen bu yıl çok güzel bir ekonomik performans gösterildi. İlk 9 ayda ortalama büyümemiz yüzde 7,4 oldu. 3’üncü çeyrekte yüzde 11,1 büyüdük. 4’üncü çeyrekte de inşallah büyümemiz devam edecek. Öncü göstergelerimiz bu şekilde. Ve yılın tamamında da çok yüksek bir büyüme ile bu yılı tamamlıyoruz. Bakın Avrupa’da yüzde 2 büyüme sağladılar diye neredeyse düğün bayram yapıyorlar. Biz üçüncü çeyrekte bunun 5 misli bir büyüme sağladık. Bunun için ne kadar iftihar etsek azdır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükumetimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye tüm engellemelere rağmen büyümeye ve kalkınmaya devam ediyor. 2018 yılında da Allah'ın izniyle bu büyüme sürecimiz devam edecek. Ve Türkiye her geçen yıl daha iyi bir noktaya gelecek. İhracatta da Türkiye bir atılım yaptı bu sene geçen sene 12 ayda 143 milyar dolar ihracat yapmıştık bu sene 11 ayda 143 milyar doları yaptık. İstihdamda da yine bu sene çok iyi gidiyoruz. Bu yılın Eylül'ü ile geçen yılın Eylül ayını mukayese ettiğimizde 1 milyon 233 bin insanımıza ilave iş bulmuşuz. Bazıları soruyorlar ya büyüme oldu de ne oldu diye. Bakın 1 milyon 233 bin insan yeni iş imkanına kavuşmuş. Şimdi en son asgari ücrette de bir tespit yapıldı. Bekar işçimize ücreti 1603 TL’ye çıkardık. AK parti iktidara geldiğinde bu asgari ücret 184 TL idi. 184 TL’den 1603 TL’ye gelmiş olduk. 8.7 katına çıktık yaklaşık bu büyük bir başarıdır kim ne derse desin” şeklinde konuştu. 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar