Hukukçular Derneğinden CHP’li Vekile Suç Duyurusu

29.12.2017 17:39:26

Hukukçular Derneği, 15 Temmuz Şehit ve gazilerine “İt sürüsü” benzetmesi yapan CHP’li vekil hakkında suç duyurusunda bulundu. Malatya Hukukçular Derneği Başkanı Av. Necati Karabay, “Hukukçular Derneği olarak, çıkarılan KHK’yı desteklediğimizi bildirir, savcı kökenli bu milletvekilini şiddetle kınıyor. 15 Temmuz şehitlerinin maneviyatından, şehit yakınlarından, gazilerden ve 15 Temmuz’da destansı bir mücadele ve zafere imza atan Türk Milletinden özür dilemeye davet ediyoruz. Ve bu milletvekilini Savcılığa şikâyet ediyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Hain darbe girişimine karşı göğsünü siper eden millete “İt Sürüsü” yakıştırmasını yapan Vekili şiddetle kınadıklarını belirten Hukukçular Derneği Başkanı Av. Karabay, “Hepinizin malumu olduğu üzere, Savcı kökenli CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, 15 Temmuz gecesi elleri silahlı, tank ve uçaklarla saldırıya geçen hain darbecilere karşı, vücutlarını siper edip meydanlara çıkarak hain darbeyi önleyen ve bu uğurda şehit ve gazi olan 15 Temmuz Şehit ve gazilerine “İt sürüsü” benzetmesi yapmıştır. Bu vekil, son KHK’yı eleştirerek, "Bu düzenleme benim bir sürü itim var, bunları salarım sokağa ve onlara af bile getirebilirim mantığını toplumda yayma anlayışıdır” demiştir. Ülkemiz, bugün hükümet tarafından Anayasal ilkelere uygun olarak yönetilir iken adı geçen bay milletvekili, ortada devlet otoritesi yokmuş izlenimimi uyandırmaya çalışmıştır. Bu eski savcı beyefendinin, amacının başta şehit yakınları olmak üzere, işgal darbe girişimine direnen halkımızı kışkırtmak olduğu ortadadır. Bu beyefendi haddini çok aşmıştır. Vatanı, Milleti, Bayrağı savunmak ne zamandan beri itlik oluyor. Bir şehit annesinin dediği gibi: "Biz, işgalci ABD’nin köpeği olmaktansa, vatanını korurken şehit olan itler olmayı tercih ederiz” diye konuştu.

“DARBEYİ TV’DEN SEYRETTİLER”

CHP’li vekillerin darbenin başarılı olması için tankların altında milletin ezildiğini televizyondan seyrettiklerini belirten Dernek Başkanı Karabay şunları dile getirdi, “15 Temmuzda Allah'ı Ekber nidalarıyla meydanları inleten şehitlerimiz ve gazilerimiz ve diğer vatandaşlarımız, ABD’nin uşaklığını yapan FETÖ’cülere karşı vatanlarını savunurlarken, bu beyefendinin lideri Bay Kılıçdaroğlu, Bakırköy belediye başkanının evinde hain darbecilerin milleti, Meclisi, Polis Özel Harekât Merkezini bombalamalarını seyretmişlerdir. Bu Bay Milletvekili de bir an evvel darbecilerin başa geçip onlara bağlılığını bildirmek için kim bilir nerede saklanmış, korkuyla sokaklarda direnen aziz Milletimizi seyretmiştir. Bu kafayla CHP’liler daha uzun yıllar iktidar olmayı göremeyecekler ve bu aziz Milletten daha çok tokat yiyeceklerdir.”

CHP’Lİ VEKİLE SUÇ DUYURUSU

KHK’ları desteklediklerini belirten Karabay, CHP’li vekile suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirerek, “Hukukçular Derneği olarak, çıkarılan KHK’yı desteklediğimizi bildirir, savcı kökenli bu milletvekilini şiddetle kınıyor. 15 Temmuz şehitlerinin maneviyatından, şehit yakınlarından, gazilerden ve 15 Temmuzda destansı bir mücadele ve zafere imza atan Türk Milletinden özür dilemeye davet ediyoruz. Ve bu bay milletvekilini Savcılığa şikâyet ediyoruz. Ayrıca da tüm Milletimizi de Aziz Şehitlerimize ve Gazilerimize hakaret eden, onları aşağılayan bu vekil hakkında şikâyette bulunmaya, tazminat davası açmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar