Hasan Bedir Adaylığını Açıkladı

28.12.2017 14:57:38

7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Hasan Bedir, “Şoför esnafının sorunları her geçen gün daha çok büyüyor. Bu sorunları ne kadar dile getirdikse de bir türlü çözümünü bulamadık. Şoför esnafının kaybolan imajını, halkımızın gözünde düşen saygınlığını yeniden kazanacağıma ve kazandıracağıma inandığımdan Minibüsçüler ve Umumi Servisler odasına adaylığımı açıklıyorum.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Rahime Gül Erbaş

7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanlığına Hasan Bedir adaylığını açıkladı. Mevcut Başkan Mesut İncenin de aday olduğu seçimde 2 aday yarışacak. Bir otelde tanışma kahvaltısı düzenleyen ve seçim vaatlerini paylaşan Hasan Bedir şunları dile getirdi: “ 2000 yılından beri servis işletmeciliği yapmaktayım.  Aynı zamanda 2002 yılından beri servis taşıma firması işletiyorum. Şoför esnafının sorunları her geçen gün daha çok büyüyor. Bu sorunları ne kadar dile getirdikse de bir türlü çözümünü bulamadık. Şoför esnafının kaybolan imajını, halkımızın gözünde düşen saygınlığını yeniden kazanacağıma ve kazandıracağıma inandığımdan Minibüsçüler ve Umumi Servisler odasına adaylığımı açıklıyorum. Yapacaklarımızı sahada olduğumuzdan bunları sizlere açıklayacağım.  İstişare etmeden hiç bir şeye onay vermeyeceğime söz veriyorum.  Odamıza veya şoförler odasına kayıtlı olan s plaka m plaka ve j plaka olan esnaflarımızı ayrım yaptırmayacağım.  Valilik, belediye, emniyet, jandarma, milli eğitim, esnaf odaları, esnaf kefalet kooperatifi ile önce istişare ederek tüm servis ve hatlı minibüslerin haklarını savunacağım.  Yani s plaka m plaka ve j plakaları için ayrım yapmayacağım.  S pakalar için yarım hakkımız olması için mücadele edim gereken kurumlarla görüşeceğim. Korsanlarla kanunlar çerçevesinde mücadele edeceğim, hele fabrikaların plakasız servislerini sizlerin desteğiyle, bitireceğime söz veriyorum. Okullarda ayrım yapmadan devlet okulu, özel okulları bir tutarak yüzde 8 en fazla yüzde 10 aldıracağım ve hatta sizler destek verirseniz özel okullarda servis esnafından sorumlu firmaya aidat aldırmayacak.”

 

SEÇİM VAATLERİ

 

Seçim vaatlerini sıralayan Bedir sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Her bir servis aracımız için 3 servis sözü veriyorum, bireysel servisler dâhil tüm servis araçlarını çektiği bölgelerini hata çevirmek için mücadele edeceğim. Araçlarımıza takılan kameraları tek bir yerden 3500 TL’ye değil ihaleyle katılan firmalara vereceğim isteyen her firmada veya istediği markayı alabilecek. S plakası için s plakası ihtiyacı olana kadar s plakası verdirmeyeceğiz.  Servis araçlarımızın, merkeze girmelerini, bazı sokakların tek yön olduğundan tek yönlerin değişmesi için uğraşacağım, belediyeye verdiğimiz aidatları azamisine düşüreceğim. İlçelere giden öğrenci veya personellerimizi, ilçe plakalarının taşımaları için ukame kararı çıkarmaya çalışmağım, ancak ilçe plakaların merkezde servis yapmalarımda engelleyeceğim. Okul servisi yapan servislerimizin 9 ay üzerinden almasını sağlayacağım ve her bir öğrenci velisiyle sözleşme yaptıracağım.  Servis ücretlerinin fiyat listesini ekim ayında değil ağustos ayında açıklayacağım ukame kararıyla. Öğrenci servisini, personel servisi, yapan firmalarla istişare ederek, firma ismi, okul logosu, fabrika logosu, yazdırmayacağım ve oluşum sağlayacağım. Araç numaralarını oda eşliğinde her bir araca araç nosu verilmesini, görüntü kirliliğini kaldıracağım, firmalar aracın kendi numaralarına göre araç numarası kaydetmelerini sağlayacağım.

Her yıl 30 Kasım şoförler gününde 3 şoförümüzü anket yaparak yemek eşliğinde şoförlerimizi ödüllendireceğim.  Odamıza odaya yol yardım aracı alacağımızı arıza yapan araçların yerine gide bilmeleri için 1 araç gücümüz yeterse 2 araç tahsis edeceğiz. Ayda belirli günlerde s plaka,  m plaka, j plaka sorunlarını görüşlerini almak için toplanılacak. Alacağımız kararları esnaf, dernekle beraber hareket edilecektir. Sürekli sahada ve yanınızda yer alacağım söz veriyorum.”

Korsanla nasıl mücadele edecekseniz sorusuna verdiği cevap: “Mevcut olan esnaf arkadaşlarımızla bir olup anlaşarak, istişare ederek korsan arabaların çok kolay çekileceğine inanıyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulusal Gazeteler
24 Ocak 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar