Vali Kaban'dan TESKOMB Bölge Başkanı Bayram'a Ziyaret

27.12.2017 19:02:08

Vali Ali Kaban iadeyi ziyaretleri kapsamında kısa adı TESKOMB olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram ı ziyaret ederek istişare etti. Vali Kaban ziyaret esnasında yaptığı konuşmasında kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu belirterek daima devletinin yanında olduklarından dolayı da esnafları kutladı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

 

 

 

>>Erdem Yılmaz

Vali Kaban sözlerine şöyle devam etti, "  Devletin hep yanında olacağız dediniz hep yanında oldunuz.  Bugüne kadar yaptığınız bundan sonrakinin bir güvencesi oldu. Sadece cumhuriyetimiz döneminde değil, bundan önceki dönemlerde de hep devlet ile birlikte oldunuz. Bu anlamda tarihin kaydettiği olumsuz bir örnek yoktur. Zaman, zaman bunu tekrarlama ihtiyacı duyuyoruz. Vatanın olabilmesi de, milletin bir arada olabilmesi de devletin varlığından kaim. Bu anlamda da devleti ayakta tutacağız ki, milletimiz, vatanımız, bayrağımız inmesin. Siz aynı zamanda vatanın, milletin ve bayrağında yanındasınız. Bunu bir esnaf ve sanatkar çocuğu olarak söylüyorum. Çünkü benimde babam esnaftı.  Neler çekildiğini de bilirim, O sıkıntıların çözümü için değişik dönemlerde  mücadeleler verilmiştir. Son dönemde esnaflarımız için ciddi bir aşama kat edildi. Çok düşük kredi meblağlarından çok yüksek meblağlara çıktı. Kredi Faizleri yüzde  47’lerden yüzde’ 4’lere kadar düştü.  Esnaf ve Zanaatkarın ayakta kalması gerekir. Varlığı ve duruşu çok önemlidir. Esnaf rahat ederse toplum rahat eder. Zira esnaf ve sanatkarın olmadığı bir toplum hakikaten karanlık içinde kalır. Bu gün Malatya’nın en büyük sivil toplum kuruluşunu ziyaret ettik. Güzel çalışmalara imza atıyorlar kendilerini kutluyorum ” dedi.

TESKOMB Bölge Birlik Başkanı İsmet Bayram ise " Sayın valimizin ziyareti bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir. Hem esnaf çocuğu olması bizleri daha da mutlu etmiştir. Kendilerine Bölge birliğimiz adına hoşgeldin diyorum.  Sayın valimiz konuşmalarında çok güzel konulara temas etti. Gerçekten esnafımızın aldığı krediler çok az limit içeriyordu. Faizler yüksekti… Şimdi ise hükümetimizin esnafımıza verdiği kredilerin limitleri yükseldi bir o kadar da yüzde 47’lerde olan faizler yüzde 4’lere kadar düştü. Esnaflarımız işinde ilerisini görmeye işlerini büyütmeye başladı. En düşük kredi esnaflarımızın kullandığı kredilerdir. 5 bin TL’ den 500 bin TL’ ye çıkarılan kredilerden bahsediyoruz.   Gerçekten Esnafımız lehine güzel işler gerçekleştirildi. Sayın valimizin dediği gibi esnafımız her daim devletimizin ve milletimizin yanında olmuştur. Bir ülkenin kalkınmasında Zanaatkar ne kadar çok olursa ülke daha fazla kalkınır. Esnafımız ekonomimizin bel direğidir. Bizler en büyük sivil toplum kuruluşuyuz "dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar