MHP İl Başkanı Bülent Avşar:

27.12.2017 16:56:03

“Önümüzde bir seçim varmış gibi çalışıyoruz” diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı R. Bülent Avşar ile il teşkilatını, ili ve ülkeyi ilgilendiren güncel konuları ele aldık. MHP olarak en büyük eksikliklerinin Malatyalı bir milletvekillerinin olmaması olduğuna dikkat çeken Avşar, “ Şuan için bakıldığında bizim Malatya’da vekilimiz yok, bu büyük bir eksikliğimiz. Nasip olursa önümüzdeki seçimde vekil çıkartabilirsek veya belediye başkanlığını alırsak siyaset nasıl yapılır, hizmet nasıl yapılır o zaman görülecektir.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı’ nın Röportajı

Yeşilyurt’ta yapılan köklü değişimleri il bazında ele alırsak kısaca neler söylenebilir, 12. Olağan Büyük Kongre'nin 18 Mart 2018 yılında yapılmasına yönelik düşünceleriniz nelerdir?

Biz 5 Kasım’da kongremizi yaptık daha önce de ilçelerimiz kendi kongrelerini yapmışlardı. Biz mevcut il başkanıyla bir yarışa girdik. Yarışta ülkücü irade bizden yana karar verdi. Bizde ekibimizle birlikte yeni bir yönetim oluşturduk.  Bizim 18 Mart’ta büyük kurultayımız var bütün iller bitti, şuanda 18 Mart’ı bekliyoruz. 18 Mart’ta genel başkanlık seçimi var inşallah liderimiz Devlet Bahçeli Bey Efendi aday olacak. Milliyetçi Hareket Partisi herkes biliyor ki Allah yolunda yapılan bir davadır. Bundan dolayı katılım oldukça fazla. Günlük üye yapıyoruz buraya. Kutsal bir dava, bu dava zaten Allah rızası için yapıldığı için buraya gelenler makam mevki aramaz. Gönülden gelir, kişi vatanını sevdiği için, bayrağını sevdiği için bu davaya katılır,  bizim hareketimiz budur zaten. Allah için yapılan kutsal bir davadır.  Davamız için, Allah için 5 binin üzerinde şehit vermişizdir.  Bu yüzden kutsaliyeti önemlidir bizim için.

Yeni bir yönetim olmanızdan ve seçimle görev başına gelmenizden dolayı oldukça dinamik bir duruş sergiliyorsunuz bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

20 yılın üstündedir ben bu teşkilatın, bu davanın içindeyim. Ülkü Ocaklarından geldim ben, daha önceki yönetimlerde de yer edinmiştim bu son yönetim dışında.  En son Arif başkanla il başkan vekilliği yapmıştım ve bu arkadaşımız atamayla gelmişti, onunda önünde bir kongre vardı. O da iyiydi tabi ama benim gibi ülkücülük geçmişi yoktu. O yüzden biz de adaylığımızı ilan ettik. Benim yönetimdeki arkadaşlarımın hemen hemen hepsi yıllardır bu davaya gönül vermiş insanlar. Gerçekten Allah için bu davanın kutsaliyetini bilen arkadaşlarımla ben bu yola çıktım, hamd olsun çok güzel de bir yönetimimiz var. Bu yüzden çalışmalarımız çok iyi bir şekilde ilerliyor, bu daha da iyiye gidecek inşallah. Biz sanki önümüzde bir seçim varmış gibi çalışıyoruz. Teşkilatlarımızı ona göre yaptık. Battalgazi’de 102 mahalle var onların teşkilatlanmasını hazırladık bitmek üzere, Yeşilyurt’ta 82 mahallemiz var onların teşkilatını hazırladık onlar da bitmek üzere. Bütün mahalle temsilcilerini atıyoruz, sokaklar ve caddelere kadar ineceğiz. Çalışmalarımız daha da iyiye gidecek inşallah.

Malatya’nın siyaseti için neler söylersiniz, gözlemlediğiniz eksiklikler nelerdir, bu eksiklikler sizce nasıl giderilebilir?

Şuan için bakıldığında bizim Malatya’da vekilimiz yok, bu büyük bir eksikliğimiz. Başka bir çerçevede siyasetçiler kendilerine göre siyaset yapıyorlar. Nasip olursa önümüzdeki seçimde vekil çıkartabilirsek memleketimizde veya belediye başkanlığını alırsak siyaseti o zaman göreceğiz. Milliyetçi Hareket Partisinde siyaset nasıl yapılır, hizmet nasıl yapılır o zaman görülecektir. Şuanda milletvekilliği anlamında Malatya’ya yeterince hizmet verilmediği kanaatindeyiz. Belediye bağlamında bakıldığında ise en iyi çalışan belediye Battalgazi Belediyesi’dir.  Büyükşehir Belediyemiz de gayet iyi çalışmalara imza atıyor. Vekiller bağlamında bu söylemi söylemin nedeni ellerinin her şeye uzanabiliyor olması. Çünkü tek başına bir iktidar partinin üyeleri. Yerelde de özellikle Battalgazi Belediye Başkanının projeleri çok güzel, özellikle Yeşil Kuşak ve Mahallelik Projesi. Eskiden çok uzakta oturanları bile tanıyorduk Mahallelik Projesi bu bakımdan önemli bir proje. Ahmet başkanımda gayet iyi şekilde çalışıyor Malatya için elinden geleni yapıyor. Şuanda biz hep sitelerde oturuyoruz inan ki insanlar komşusunu bile tanımıyor.  

Malatya’yı daha iyi bir noktaya taşımak için ne gibi projeleriniz, çalışmalarınız var, bu bağlamda uyuşturucu ile ilgili neler söylersiniz? 

Geçtiğimiz günlerde atıl durumda olan Vagon Onarım Fabrikasının Malatya’mıza kazandırılması ile ilgili bir proje sunmuştuk. Bu projeyle biz yıllardır atıl bir vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikasını lojistik üs ve kayısı lisanslı deposu olmasını istiyoruz. Bizim sunduğumuz bu proje ile yola devam edilirse Malatya çok büyük bir ivme kazanacaktır, inşallah bu proje değerlendirilir. Basına paylaştığım projeyi Sayın Bülent Tüfenkci bakanımıza da atacağım inşallah. Bu konuda hassas biri ve bunun için de gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyorum. Hepimizin ortak paydası Malatya.  Hizmeti Allah için, Malatya için yapacağız.  Uyuşturucuya baktığımızda ise uyuşturucuya karşı bizde bir savaş başlattık Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücüleri olarak. Bunu Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ a da söyledik. İlgili makamlara da bunları ilettik. Projelerle bunların daha da azalacağını biliyoruz, o yüzden mahallelik projesine gayet dikkat edilmesi gerekir. Çünkü gençliğin gidişi iyi değil. Bizde bu konuya hassasiyetle yaklaşıyoruz. Alığımız bilgilere göre uyuşturucu kullananların yaşı 12-13 yaşına kadar inmiş bir vaziyette. Biz gençliğimiz için dua ediyoruz, Cenabı Allah imanlı, şuurlu, ahlaklı nesil yetiştirsin diyoruz. Burada tabi ebeveynlere de çok önemli görevler düşüyor. Ebeveynler çocuğunu yeri gelince takip etmesini bilmeli. Herkes kendi evladına sahip çıksa bu sorun ortadan kalkar. Yani Allah göstermesin eğer çocuk bu işe bulaşmışsa hastaneye de götürürüz, tedavisinde yardımcı da oluruz bunları söyledik ailelere. Bu veya herhangi bir başka konuda Milliyetçi Hareket Partisi’ne müracaat ettiklerinde biz elimizden gelen yardımı yapacağız inşallah. Bunu bilsinler ve çekinmesinler.   

Ülkenin yaşadığı en büyük sıkıntıların başında yer alan terör ve terörün finans kaynağı ile ilgili neler söylersiniz?  

Zaten bizim hükümete verdiğimiz en büyük destek terörü bitirmek.  Milliyetçi Hareket Partisi terörü bitirme noktasında her yönüyle elini taşın altına değil vücudunu taşın altına koyacak şekilde devlete ve hükümete destek veriyor, vermeye de devam edeceğiz.  Evet, terörün finansal kaynakları var, devletimiz uyuşturucu olsun, kaçak ürünler olsun giden bütün kaynakları şuanda hepsini tek tek yakalıyor. Şuanda teröre karşı çok büyük bir mücadele edildiğini biliyorum. Allah güçlerini daim kılsın inşallah, Allah devletimize zeval vermesin. Tabi bizler her zaman devletin, vatanın, milletin yanında olacağız.  Dış politikada da hükümetimizin yanında olacağız. Hükümetimize desteğimiz küresel ablukaya karşı milli ruhu diri tutmak, Türkiye’nin köşeye sıkışmasını engellemek içindir. Terörün hangi türü olursa olsun her türlüsünü lanetliyoruz. 

Ülke gündeminde yer alan diğer bir konu Kudüs’le ilgili neler eklemek istersiniz, burada ABD’ nin takındığı tavrı bir siyasetçi olarak nasıl yorumlarsınız?

ABD’ nin tutumu değişmez ve değişmeyecektir de Allah’ ın ayeti o zaman vücut bulmaz. Maide Süresinde ‘Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.’ sözleri yer alıyor.  Yahudi Yahudiliğini yapacak Cenabı Allah İsrailoğullarına hayatları boyunca öyle mükafatlar verdi ama bunlar hep ihanet etti. Hep karşı çıktılar. Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir, Kudüs bizim haklı davamızdır, Kudüs bizim Peygamberimizin Mirac’a çıktığı yerdir. Bizde Müslüman âlemi olarak Doğu Kudüs’ ü tanıyarak Filistin’in başkenti olarak ilan edilmesini tez elden istiyoruz ve Türkiye’ den tez elden Doğu Kudüs’ e elçiliğini açmasını istiyoruz ve açacaktır da zaten bu şekilde düşünüyoruz.  

 

Ulusal Gazeteler
24 Ocak 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar