Üreticilere Bin 500 Hediye

25.12.2017 16:17:17

28 Aralık’ta 10’uncu yılını kutlayacak olan Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Akın yapılacak etkinlik hakkında bilgi verdi. Bin 500 üyeye hediye verileceğini vurgulayan Akın, “Yetiştiricilerimizin temel ihtiyacı olan, yetiştiricilerinin yaylada kullanabileceği güneş enerjisi paneli, koyun kırkma makinesi, jeneratör ve bunların yanında değişik değişik süt sağım makinelerinden tutun montundan, kullandığı kepeneğinden, keçesinden, yem taşıyacağı el arabasından, tohumu ile birlikte yetiştiricilerimize yaklaşık 6 ton yemi de sponsorlar aracılığıyla vereceğiz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

10’uncu yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın birlik binasında açıklamalarda bulundu. Yapılacak programla ilgili açıklamalarda bulunan Akın şu ifadeleri kullandı: “İnşallah Aralık ayının 28 inde 10.  Yıl etkinliği yapacağız. Bu etkinlikler çerçevesinde, millet gider otellerde, orada burada, şaşalı pastalar, börekler keser. Veya şaşalı yemekler hazırlar. Biz de dedik ki biz yetiştiricimizin her zaman yanında olduğumuz gibi yetiştiricimizin yanında olalım.  Yetiştiricilerimize de katkı sunma adına da bu yaptığımız çalışmalarımız neticesinde Gümrük ve Ticaret bakanımız Sayın Bülent Tüfekçi'nin de katılacağı Onuncu Yıl etkinliğimizi düzenleyeceğiz. Bu etkinlikler içerisinde en önemlisi yetiştiricilerimizin temel ihtiyacı olan, yetiştiricilerinin yaylada kullanabileceği güneş enerjisi paneli, koyun kırkma makinesi, jeneratör ve bunların yanında değişik değişik süt sağım makinelerinden tutun montundan, kullandığı kepeneğinden, keçesinden, yem taşıyacağı el arabasından, Yani buradan yaklaşık 1500 civarında yem bitkileri tohumu ve yem bitkileri ile birlikte yetiştiricilerimize yaklaşık 6 ton yemi de sponsorlar aracılığıyla vereceğiz. Bizlere destek olan bütün sponsorlarımız da teşekkür ediyoruz.”

“KAVAL GÖSTERİSİ DE YER ALACAK”

Akın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İçerik olarak baktığımız zaman inşallah Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapacağımız 28 Aralık saat 10.30 da başlayacak olan kongre Kültür Merkezi'ndeki bu etkinliğimize tüm Malatyalıları, yetiştiricilerimizi üreticilerimizi, davet ediyoruz. Oradan kura çekimi ile hediyelerimiz dağıtılacak. Etkinlikler içerisinde halk oyunları gösterileri kaval gösterisi, buna bağlı olarak plaket ve sertifika törenleri olacak.  Türkiye'de ilk olarak koyun kırkımı ile alakalı yaklaşık 102 kişiye eğitim vermiştik. Bu eğitimlerin sertifika töreni sembolik olarak burada 3 bayan 3 erkeğe sahnede sertifikalarını vereceğiz. Sertifikalar Sayın bakanımız tarafından verilecek. Burada bizim asıl amacımız yetiştiricilerimizin bu anlamda bu katkı sunmaktır.  Yaklaşık 400 müracaat var. Müracaatları da ara ara alıyoruz hazırlıklarımızı yaptık. Perşembe günü inşallah Malatya’mızda Kongre Kültür Merkezi'nde bu etkinliğimizi Onuncu Yıl etkinliğimizi yapacağız. Tüm Malatyalıları davet ediyorum. Yaklaşık 1500 parça hediye vereceğiz. 600 Yelek, var.”

1500 HEDİYE YETİŞTİRİCİLERE VERİLECEK

Yetiştiricilere 4 adet koyun- keçi sağım makinası, 10 adet güç kaynağı jeneratör, 10 adet güneş enerji paneli, 15 adet koyun kırkım makinası, 2 adet yem taşıma arabası,5 adet kahve makinası,5 adet süt kovası, 15 adet çoban kepeneği, 50 adet kapüşonlu mont, 50 adet tulum, radyo, el feneri, saat, eldiven, 10 adet sağlık checkup, 5 adet traktör poliçesi,  yaklaşık 6 ton hayvan yemi ve yem tohumu kura ile yetiştiricilere verilecek. Ayrıca 600 adet çoban yeleği kurasız programa katılan tüm yetiştiricilere hediye edilecek. 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar