3’üncü Dönemde de Yarışacak

21.12.2017 15:37:57

Büyükşehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonunda 23 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kongresi için Malatyalılara ‘gelin’ çağrısı yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, il başkanlığına aday olmasına ilişkin “Bizim partide herhangi bir göreve aday olunmaz, aday gösterilir. Delegelerin bize bir çağrısı oldu. Bu çağrıya elbette ki cevap verdik ve kongrede İl Başkan adayı olarak yarışacağım.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl kongresine sayılı günler kala bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz: “ Partimizde bir kongre sürecini yaşıyoruz. Kongre süreci çerçevesinde bugüne kadar bütün ilçelerimizde sağlıklı bir şekilde demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerle tamamladık dolayıyla yeni göreve gelen arkadaşlarımız var daha önce görevde bulunup görevini devreden bırakan arkadaşlarımız var ben bugüne kadar ilçe yönetiminde öncelikle görev yapmış olan bütün partililerimiz bu görevlerinden teşekkür ediyorum. Tabi partiyi bu günlere taşıyan herkese buradan saygılarımı sunuyorum. Yeni seçilen ilçe başkanlarımıza, ilçe yöneticilerimize de bu onurlu mücadelede, bu yolda başarılar diliyorum. Bizim partimizdeki kongreler başka partilerin kongreleriyle kıyaslanamayacak kadar önemli. İçinden geçtiğimiz şartlar göz önünde bulundurulduğunda bizim kongrelerimiz çok daha anlam ifade ediyor. Dolayısıyla bu bilinçle, bu çabayla kongrelerimizi tamamladık. Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin birikmiş olan sorunlarını çözebilecek bir yapının, bir anlayışın mutlaka iktidara gelmesi gerekiyor. Bizim kongrelerimizde de geleceği kucaklayabilecek yapıların mutlaka oluşturulması gerekiyor. Sadece yönetim kadroları anlamında değil elbette ki politikalar anlamında da izleyeceğimiz yol anlamında da bunu ifade etmekte fayda var” ifadelerine yer verdi.

“BÜTÜN MALATYALILARI İL KONGREMİZE DAVET EDİYORUM”

Sözlerine devam eden CHP İl Başkanı Kiraz: “Bütün ilçe kongrelerimizden sonra il kongremizi gerçekleştirerek Malatya’da kongrelerimizi tamamlamış olacağız. İlçelerde ortaya koyduğumuz demokratik yapıyı, yarışı il kongremizde de partililerimiz ortaya koyacaktır. Bunda da hiç şüphe duymuyoruz. Partililerimizin, delegelerimizin her zaman sağduyusuna ve her zaman en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Malatya’ya yakışır bir kongre yapmak istiyoruz. Bu açıdan bütün Malatyalıları, bütün halkımızı 23 Aralık Cumartesi günü 2. Ordu karşısında bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonunda yapılacak İl Kongremize davet ediyorum. Bu demokrasi şölenini yaşamaları açısından da bu davet önemli. Kongreye Genel Başkan Yardımcımız Sayın Veli Ağbaba, milletvekilimiz Sayın Murat Emir ve başka Milletvekilimiz de katılacak ama kesinleşenleri sizlerle paylaştım. Bu kongrede yarışacak adaylara da başarılar diliyorum” diye konuştu.

“İL BAŞKAN ADAYI OLARAK YARIŞACAĞIM”

Bir basın mensubunun 13 İlçe başkanı ve meclis üyelerinin kendisini aday göstermesini nasıl değerlendirirsiniz sorusu üzerine açıklama yapan CHP İl Başkanı Kiraz şunları kaydetti: “Ben başta da ifade etmiştim. Bizim partide herhangi bir göreve aday olunmaz, aday gösterilir. Ben bununla 3’üncü dönem yarışacağım. Bundan önceki 2 dönemde hiç adaylık açıklaması yapmadım. Dolayısıyla partili arkadaşlarımız, partinin kademeleri, örgüt kademeleri, yetkili organlar bizi nerede görmek istiyorsa orada görev yapmaya çalıştık. Bu kongre öncesinde de hem ilçe başkanlarımızın hem belediye meclis üyelerimizin hem de önemli sayıda imza vererek delegelerin bize bir çağrısı oldu. Bu çağrıya elbetteki cevap verdik. Hafta sonu yapılacak kongrede bu çağrı doğrultusunda örgütün de adayı olmaktan da onur duyarak kongrede İl Başkan Adayı olarak yarışacağım.” 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar