“Her Saldırı, Benliğimizi Esir Almaktadır”

19.12.2017 15:25:42

Sabrın son damlası geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen olurken her geçen gün artan eğitimcileri hedef alan şiddette yönelik sert konuşan Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “Eğitimciye yapılan her saldırı, benliğimizi esir almaktadır. MEB başta olmak üzere ilgililerin acilen caydırıcı ve önleyici tedbirler almasını bekliyoruz. Ruhumuzu besleyen, benliğimizi geliştiren, geleceğimizi aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitimin, şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı durmalıyız.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>> Hanife Sarı

Eğitimcilere yönelik yapılan şiddeti sert bir dille kınayan Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı Kerem Yıldırım konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında: “Eğitimciye yapılan her saldırı, benliğimizi esir almaktadır. Bilginin gücünü cehaletin cürmüne teslim etmemeliyiz. Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. İzmir’in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetmiştir. Öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Aynı gün Iğdır Merkeze bağlı MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci ise, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı, bıçaklı, muştalı saldırısına uğramış, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz. Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acısı, hüzünlü hatıraları hâlâ yüreğimizi dağlarken, kaygı verici boyutlara varan bu saldırılar üzüntümüzü katmerleştiriyor. MEB başta olmak üzere ilgililerin acilen caydırıcı ve önleyici tedbirler almasını bekliyoruz.

“KANLI, KARANLIK BU ŞUURSUZLUK SON BULUNCAYA KADAR, HERKESİ SORUMLULUK ALMAYA DAVET EDİYORUZ”

Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple, cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız. Eğitimcilerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı, karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biz bilginin gücünün cehalet cürmüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ruhumuzu besleyen, benliğimizi geliştiren, geleceğimizi aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitimin şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı durmalıyız. Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız te’lin ediyoruz. Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidir.

“SALDIRIYA UĞRAYAN, ÖLDÜRÜLEN BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir. Eğitim-Bir-Sen olarak, saldırılar sonucu hayatını kaybeden bütün eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyor, saldırıya uğrayan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; şiddete başvuranları lanetliyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir” ifadelerine yer verdi.

                                                                                                             

                                                                                                               

 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar