Gençlerin Yeni Başkanı Ömer Nakir

17.12.2017 14:58:55

AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi yapıldı. Battalgazi Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen kongrede tek aday olan Mahmut Ömer Nakir AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı seçildi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Battalgazi Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen kongreye,  AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti genel merkezden Onur Alp Başayar, Vahit Atalan, Eski milletvekillerinden İhsan Koca, Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Emin Yalçınkaya, Battalgazi ilçesinde en eski Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, Yeni Başkan adayı Mahmut Ömer Nakir, Ak Parti İl ve İlçe Başkan yardımcıları, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve partililer katıldı. Divan Başkanlığına Ak Parti MKYK Üyesi Onur Alp Başayar seçildi. Gündem gereği yapılan Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından genel Kurul çalışmaları ibra edilerek oylanıp kabul edildi. Programda ilk Konuşmayı, Eski Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç Yaptı. Ergöç yaptığı çalışmaları anlatarak bu çalışmaların bir bayrak yarışı olduğunu kaydetti. Ak Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ise konuşmasında gençlere çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, önemli görevler üslendiklerini söyledi.

KÂHTALI, “TEŞKİLATIMLA ONUR DUYUYORUM”

Ak Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, her seçimde başarılı olan teşkilatıyla gurur duyduğunu ifade ederek, “Elbette kongreler yenilenme, güç kazanma, yeni bir ivme ile yeni hedeflere koşmanın başlangıcıdır. Allah nasip ederse 2019 seçimleri için, hem yerelde hem de genel anlamdaki seçimlerde Malatya her daim olduğu gibi bugüne kadar ki yapmış olduğu seçimlerde göstermiş olduğu başarılar gibi inşallah 2019 seçimlerin yapacağımız seçimlerde yine Türkiye’deki sıralamalara girecek. Bunun için bizim tüm teşkilatlarımızla beraber Malatya’da toplamda 1580 yönetim kurulu üyelerimiz var. Bunlar asil olan yönetim kurulumuz ve bu teşkilatımız ne zaman bir seçim olsa tüm gayretleriyle onurlu, dik kardeşlerimiz var. Ben böyle bir teşkilatla yürümekten onur ve mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanımızın tüm İslam âleminde ve dünyada tüm mazlumların Allah’tan aşağı umudu olmuş bir liderin temsilcileri olmaktan bizler ne kadar gurur duyarsak o kadar azdır. Bugün İsrail’in de yapmak istediği şeyin karşısında duran ve ona işbirlikçilik yapan taşeronluk yapan Amerikan’ın da yapmak istediğinin karşısında duran ve tüm ümmetin umudu olmuş bir liderle beraberiz. Eğer biz Kudüs davasında sessizliğimizi korursak, bunlar yeni operasyonlarla tüm İslam âleminde nasıl ki büyük Ortadoğu projesi ile başladıkları o Irak ile başlayıp diğer ülkelere de devam etmişler ise bununla yeni bir operasyonun fitilini ateşlemek için bunu yapıyorlar” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI GİBİ DİK DURMALIYIZ”

Kudüs için Cumhurbaşkanı gibi dimdik durmalıyız diyen Başkan Kâhtalı, “Biz bu yıl İslam İşbirliği Teşkilatının Başkanlığını yürüttüğümüz bu dönemde sayın cumhurbaşkanımızın çağrısı ile yapmış olduğu bu toplantıda doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti ilan ettik ve inşallah zafere yürümek için her olduğu gibi birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Bazı kendini bilmezler çıkıp farklı şeyler söyleyebilir. Şunu çok iyi bilelim; hem içerdeki hainlerle hem de dışardan ülkemize ihanet eden ve ülkemizin birliğini, düzenini bozmak isteyenlere biz de fırsat vermeyeceğiz. Biz Malatya’da Kudüs dediğimizde hemen ilk cumasında Yeni Camii meydanını hınca hınç dolduran binlerce kardeşimizle beraber Kudüs’ün yanında olduğumuzu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile “Kudüs bizim Kırmızı Çizgimizdir” diyerek oradaki kardeşlerimize sahip çıktık. Bunların yapmış oldukları, Demokrasi götüreceğiz, insan haklarına uygun ortamlar hazırlayacağız dedikleri yerlerde Irak ve Suriye gibi yerlerde neler yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Irak’ta 1,5 Milyon kardeşimizi katlettiler. Suriye’de 800 bin kardeşimizin hayatını kaybetmesine neden oldular. Bunlar oraya barış götüreceğiz diye gittiler, ardından Suriye nüfusunun yarısını muhacir edecek şekilde orayı tarumar ettiler, orada her gün kan her gün gözyaşı var. Oradaki kardeşlerimizin akıttığı gözyaşıdan, çektiği çileden eğer vicdanımız sızlamıyorsa kendi imanımızı sorgulamamız gerekiyor. Bizim Cumhurbaşkanımızın durduğu gibi dik durmamız gerekiyor. Hiçbir şeye boyun eğmeyeceğiz, Rükûda eğileceğiz, secdede dik çökeceğiz. Biz Müslümanız, kimse bundan başka bir şeyi bu millete yaptıramaz, biz bunun bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

GELECEĞİ GENÇLİĞİMİZE EMANET EDECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır kongrede yaptığı konuşmada gençlerin önemli olduğuna vurgu yaparak şunları dile getirdi, “AK Parti teşkilatlarında Her yapılan kongreler yeniden diriliş yeniden doğuş yeniden tazelenmiş daha güçlü olarak devam etmek anlamına gelir. Kardeşimize de bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Burak kardeşimiz ekibiyle birlikte güzel hizmetler yaptığına hepimiz şahit olduk. Değerli Mahmut Ömer kardeşimizin de yeni ekibiyle önemli çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Onun da böyle güzel çalışmalar yapmalarını diliyorum.  Gençlik bizim için çok önemlidir. Gençlere verdiğimiz önem çok anlamlıdır geleceğimizi gençliğimize Emanet edeceğiz. Bugün ülkemizin geleceği noktasında ilim noktasında teknoloji noktasında kendini yetiştirmiş davasına sahip vatanı adına bayrağı vardığına milleti adına kendisine görev vermiş kendisini sosyal konulara vermiş Sosyal Politikalara vermiş çok sayıda gençlerimiz var. Öyle gençlerimiz var ki PKK'nın Fetö’den ağına düşmüş de DHKP-C nin, İŞİD’in ağına düşmüş, uyuşturucu bataklığına düşmüş gençlerimiz var. Bu bir gerçektir. Biz gençlerimizi ne kadar iyi eğitirsek ne kadar gençliğimize değer verirsek, gençliğimizi dava sahibi yapabilirsek geleceğimizden de emin oluruz. Bu noktada AK Parti gerçekten bugün büyük bir görev üslenmiş durumdadır. Ülkemizin Kalkınma davası olarak ülkemizin geleceğine adına gençliğimizi sahiplenmeliyiz. Ortadoğu coğrafyasında bütün mazlum halkların ümidi haline gelmiş bizim Parti konumundayız ve bu sorumluluğu bu partide her kadar da her alanda arkadaşımızın bu duygular içinde olduğunu biliyorum. Malatya teşkilatlarının her kademesinde görev almış her kademedeki arkadaşlarınla birlikte her seçime hazırlandığını biliyorum. Bütün seçimlerde organizasyon noktasında olsun Parti çalışmalarını olsun, Mahalle çalışmaları olsun gerçekten son derece tecrübeli bir kadromuz var. Bu kongrelerimiz de bizim daha da güçlerimize vesile oluyor bu kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar