“Yeniden Doğmuş Gibiyim”

10.11.2017 16:47:10

Spor spikeri ve sunucusu Ertem Şener Malatya B.Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti ardından İnönü Üniversite’nde öğrenciler ile buluştu

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Memleketinde düzenlenen 7. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne katılan Ertem Şener Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti. Memleketi Malatya’da olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Şener; “Yeniden doğmuş gibiyim, Allah’ıma çok şükürler olsun. Memleketimiz geldik, sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Sabrettiğiniz zaman mutlaka başarıya ulaşıyorsunuz”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Süper Lig’e çıkmasında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın emeğinin çok büyük olduğunu ifade eden Şener, “Kendisi bu konuda çok mütevazi davranıyor ama başkanımızın Malatyaspor’a verdiği emekleri spor basını iyi biliyor. Şampiyonlukta ne kadar etkili olduğu, her anlamda destek olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçen sene Malatyaspor şampiyon olmadan şampiyon ilan ettik, başkanımız takım otobüsündeydi ve gazeteciler ‘bir başkan ve daha fazlası’ şeklinde manşetler attılar. Bu çok önemli, kıymet bilinmelidir. ‘Malatyaspor’un beş hafta üst üste puan kayıpları olabilir, futbolda bunlar var. Top yuvarlaktır. Önemli olan Malatyaspor’un 4-5 yıl öncesini düşünüp, önemli olan nereden nerelere geldiğidir. Bu meşakkatli yolculuğun sonrasında bir maçta her şey kaybolmamalı, sabredilmeli’ dedim. Barcelona’ya, Real Madrid’e baktığımız zaman, Manchester United’in kökenine baktığınız zaman bu kulüpler hep sabırlı işler yaparak, sabırlı davranarak bir yerlere gelmişlerdir. Sabrettiğiniz zaman mutlaka başarıya ulaşıyorsunuz. Uçakta Erol Bulut hoca ve sevgili Yalçın Ayhan ile berabere geldim. Yüzlerindeki o mutluluğu size anlatamam. Saat 6.40 uçağına binen bir teknik direktör ve bir futbolcu o kadar mutlulardı ki Malatya’ya geliyorlar. Malatya’daki futbolu daha da geliştirme adına geliyorlar. Malatya seyircisi ve halkı takıma sahip çıkmalı, Malatya halkı bu başarıların bir iki maçta heba edilmemesini sağlamalıdır. Üç maçta mağlup olursunuz ama dördünü maçta Allah’ın izniyle kazanırsınız” şeklinde konuştu.

Üniversite’de Spor Söyleşisi

Malatyalı spor spikeri ve sunucu Ertem Şener, İnönü Üniversitesi’nde gerçekleşen  “Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor” etkinliğinde öğrenciler ile buluştu. Öğrencilere spor spikerliğini ve başlama sürecini anlattı. Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen söyleşide konuşan Şener, 19 Temmuz 1975’te Malatya’da doğduğunu ifade etti.

Ben bu şehirde çok şey yaşadım, çok şey gördüm diyen Şener; “Malatyaspor, Türkiye Futbol 1. Ligi’nde 2 puanlık dönemde Yılmaz Vural, 32 yaşında teknik direktördü, takımın içerisindeki futbolcular Carlos, Serginho, Eder idi. Dünya kupasını kaldırmış futbolculardı. Bir dönem Malatyaspor’da Eder gitti, Carlos ve Serginho kaldı. 2. Lig’de de kaldılar, Malatyaspor’un başkanı cezaevine girdi bu iki futbolcu yine kaldı. Malatyaspor’un futbolcularının paraları ödenemedi Carlos ve Serginho kaldı. Dünya kupası kazanmış futbolcularıydı. Şimdiki dönemin Messi’si, Ronaldo’su gibi önemli futbolculardı. Malatya halkı paraları ödenemediği için Carlos ve Serginho’nun evlerine yemek götürüyormuş.”şeklinde konuştu.

“Senden iyi spiker olur diyorlardı”

1996 yılında televizyonculuğa başladığını anlatan Şener, “Aslında 1994’te Muğla Üniversitesi’nde bana radyo programcılığı yaptırıyorlardı ve bana ‘senden çok iyi spiker olur’ diyorlardı. Bende bu işin bir parçası olmaya karar verdim. Tarih Bölümü’ne gittim, rahmetli bir kız arkadaşım vardı. Evde kahvaltı yaparken Muğlaspor’un maçı vardı. Öğrenci evi, maç izliyoruz, antenimiz yoktu, televizyonun arkasına çatal sokmuştuk. Maçı izlerken, bana ‘sen daha iyi anlatırsın’ dediler. Ben de çıkıp, Şah televizyonuna gittim. Karşıma birisi çıktı, ‘Sizde biri maç anlatıyor, ben ondan daha iyi anlatırım’ dedim. Suratıma baktı ve maçı sordu. Ben de ‘bir maç anlattı birisi’ dedim. Adam, yaklaştı, iki metre boyunda 140 kilo ‘o maçı ben anlattım’ dedi. Beni genel müdür ile tanıştırdı, ‘demon var mı’ dedi, ben de ‘demo kullanmıyorum’ dedim. Telefonumu aldılar. Bir gün telefon çaldı. Televizyondan arıyorlardı, maçları anlatan kişi kaza yapmış, Muğlaspor-Yeni Salihlispor maçını anlatmam istendi. Maçı anlattım, ‘gol’ diye bağırınca Muğla Valisi dönüp bana bakıyor, sanki Türkiye-Yunanistan maç yapıyor. Aslanım benim koçum benim, her yerini öpmeler o zaman başladı. Babamın gönderdiği parayla ev kirası, yemek parasının bir bölümü ve aidatı ödüyordum. Maçları izleyip, not almak için bir öğün eksik yemek yedim. Yemeğimi iki öğüne indirdim, akşamları bir kafeteryada maç izleyip not alabilmek için” dedi. (İHA) 

 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar