Esenlik de Ucuzluğu Tercih Etti

10.11.2017 16:15:38

Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) temini ile üç markette uygulamaya konulan "ucuz etler" satım alanını genişletiyor. Söz konusu üç marketten oluşan kervana daha önce yaklaşık 40 lira olan ürün fiyatlarını belirlenen fiyata düşüren Esenlik de katıldı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı (Özel Haber)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın talimatıyla ESK'nin, market raflarında ucuz et satılmasına yönelik karkas et satımı gerçekleştirilen ihale sonucunda A101 ve BİM firmaları ile sözleşme imzalandı. Söz konusu ihalede kıyma 29TL, dana kuşbaşı 31TL olarak belirlendi. Piyasadakilerle rekabet etmenin amaçlanmadığı uyulmada, dar gelirli ailelerin ucuz et ihtiyacının karşılanması hedeflendi.  Piyasanın da oturması için uygulanan uygulamaya 14 Mayıs 1990 tarihinde kurulan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi de dâhil oldu. Böylelikle ESK temini ile iki markette satışa sunulan "ucuz etler" ulaşabilirlik alanını genişletti.

“VATANDAŞ ODAKLI DÜŞÜNÜLEN EN İYİ UYGULAMALARDAN BİRİ BU”

Dana kıymanın 29,00 TL dana kuşbaşının 31,00 TL olduğu görülen Esenlik reyonları için konuşan vatandaş: “ Eskiden bu fiyatlar 40 lirayı buluyordu. Ancak ESK’ nın uyguladığı ucuz et ile bu rakamlar düştü. İlk başta sadece iki isim söylemişlerdi ancak görülen o ki bu isimler artacak. Bu da bizi hayliyle mutlu etti.  40 lira olunca alım gücümüz yoktu ama şuan rahatlıkla alabiliriz. Sadece Kurban Bayramı’ndan Kurban Bayramı’na et görüyorduk hatta bir ara fiyatı 50 lirayı bile bulmuştu fiyatlar ancak şuan et ihtiyacımızı en iyi şekilde karşılayacağız. Vatandaş odaklı düşünülen en iyi uygulamalardan biri bu. Bu uygulama hep böyle devam etmeli, sadece piyasa oturana kadar değil diye düşünüyoruz. Birde biz ucuz et yedirecekler diye ne eti belirsiz etler vermemeye dikkat etmeliler. Bu konuda kaçak et satışı yapan yereler tespit edilip gerekli işlemler yapılmalı. Şişmiş etlerin de müşteriye sunulmasını istemiyoruz. O kadar televizyonlarda görüyoruz sonuçta etler şişirilmiş şekilde müşteriye sunuluyor.” sözlerini kullandı.

 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar