LÖSEV’ den Çakır’ a ve Kaban’a Ziyaret

9.11.2017 15:09:58

LÖSEV Malatya İl Temsilcisi Sevim Aras ve LÖSEV Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Burcu Erdoğdu Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber’ i ziyaret ederek kendilerine bu yolda destek istedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

Çocuklara destek olmak için idarecilere bir dizi ziyaret gerçekleştiren LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) Malatya İl Temsilcisi Sevim Aras ve LÖSEV Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Burcu Erdoğdu Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber’ i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaretler için LÖSEV Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Burcu Erdoğdu: “LÖSEV Malatya İl Temsilcisi Sevim Aras ile yaptığımız ziyaretlerde LÖSEV’den söz ettik. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüzden hasta yönlendirmesi ile ilgili bazı görüşmelerde bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır ile görüştük, ondan Ramazan ayında açılacak olan statlarda LÖSEV standının da açılması ile ilgili görüşmeler yaptık. Bizim Kardeş Okullarımız adlı projemiz var. Bu proje ile Lösemi hastasının olduğu okullara gidip orada bazı sunumlar gerçekleştiriyoruz. Bu Kardeş Okullarımız projesinin kapsamının genişletilmesi noktasında Sayın Vali Ali Kaban ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bu noktada kendisi bütün okullarda sunumların gerçekleştirilmesi talimatını verdi. Yeşilyurt Bostanbaşı Mahallesi Muhtarlığı’ na bir ziyaret gerçekleştirdik burada dolandırıcılara dikkat edilmesi ile ilgili konuştuk. Çocukların iyileştirilmesi noktasında LÖSEV’ e hasta yönlendirme sözü aldık. Genel anlamda yaptığımız ziyaretlerde bizi geri çevirmeyen ve desteklerini esirgemeyen bütün idarecilere teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

ÖĞRENCİLERDE FARKINDALIK OLUŞTURULDU

“2-8 Kasım LÖSEV ve Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle sadece yönetici ziyaretleri gerçekleştirmedik” diyen ve sözlerine devam eden Erdoğdu,: “ Lösemili çocukların haftasında onları da ziyaret ettik, hastane ziyaretleri gerçekleştirdik ve onlara bir takım hediyeler verdik. 3 Kardeş Okulda yani Yakınca ve Farabi Ortaokulu ile Niyazi Mısri İlkokulu’ nda sunum gerçekleştirdik.  Sağlıklı beslenme nedir, Lösemi nedir, bundan kendimiz nasıl koruruz? bunları konuşarak öğrencilerde farkındalık oluşturmak istedik.  Lösemi haftası bütün okullarda işlenmesi gerekli olan bir hafta çünkü millî eğitimin onayladığı bir hafta. LÖSEV olarak bu haftayı biz çocuklarımıza armağan ettik. Onların sadece bir bizim ise 52 haftamız var o yüzden çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bu gibi program ve etkinliklerin çoğaltılması gerekiyor. Ayrıca Lösemili ailelerimiz ve Lösemili çocuklarımız ile pasta kesimimiz oldu onları mutlu etmek ve haftayı kutlamak adına” şeklinde konuştu. Yeşilyurt Kent Konseyi Sekreteri Necati Çobanoğlu’na ve Kadın Meclis Koordinatörü Züleyha Türksoy’ a LÖSEV Malatya İl Temsilcisi Sevim Aras her daim yanında oldukları için teşekkür etti. 

Ulusal Gazeteler
21 Şubat 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar