Okul ve Cami İçin Arsa Tahsis Edildi

8.11.2017 17:22:58

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısı, dün yapılan I. Birleşimle başladı. Meclis toplantısında İl Milli Eğitim Müdürlüğü için Okul, İl Müftülüğü için ise Cami yapılmak üzere arsa tahsis edildi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda dün Saat 14.00’de yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlık etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, bazı maddeler ise komisyon kararları doğrultusunda ertelendi.

OKUL VE CAMİ İÇİN ARSA TAHSİS EDİLDİ

Büyükşehir meclisi, gündem maddeleri içerisinde yer alan; mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait 3 ayrı mahallede yaklaşık 7 bin 100 m2’lik 3 parselin okul yapılmak kaydıyla 25 yıllığına bedelsiz olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi, Yaka mahallesinde 2 bin 350 m2’lik bir parselin cami yapılmak üzere 25 yıllığına Yeşilyurt İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi, Doğanşehir’de 15 dönümlük alanın mezarlık alanı olarak Reşadiye mahallesine tahsis edilmesi kararlaştırılırken, bir vakfın ‘Gençler ile Geleceğe’ projesine ortak olunması, Arapgir Belediye Başkanlığı’nın 2017 yılına ait 1 milyon 500 bin liralık ek bütçesinin kabulüne karar verildi.

“TİCARET ALANI” MADDESİ MECLİS’TEN GEÇEMEDİ

Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesi 66 ve 4774 nolu parsellere “Ticaret Alanı” fonksiyonu verilmesi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporu hakkındaki madde meclis oylamasından geçemedi. Plan ve Bütçe Komisyonunun raporuna göre Türkiye Genlik Vakfı Malatya İl Temsilciliği’nin, “Gençler ile Geleceğe” başlıklı projesine ortak olunması hakkındaki madde meclisten geçti.

Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Toplantısının II. Birleşimi 14 Kasım Salı günü saat 14.00’de yapılacak. MASKİ ile ilgili görüşülen 5 madde komisyona havale edilirken, 2017 yılı Yatırım Programı Revizesi konusunun görüşülmesi ile ilgili madde meclisin onayından geçti. MASKİ için 2. birleşim tarihi ise 22 Kasım saat 14.00’a alındı. 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar