“Önemli Olan Partinin Bizi Görmek İstediği Yer”

7.11.2017 14:52:27

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz Aralık ayında yapılacak olan İl Kongresi için, “Biz şimdi adayız desek de demezsek de aslında çok fazla bir şey ifade etmiyor. Önemli olan delegelerin, kongrenin, partinin bizi görmek istediği yer. Dolayısıyla bu partinin çaycılığını da yaparım, il başkanlığını da, genel başkan yardımcılığını da yaparım.” ifadelerini kullandı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>Hanife Sarı

Geçtiğimiz günlerde İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Yeşilyurt eski CHP İlçe Başkanı Ahmet Küçükşahin ile birlikte CHP’ de de seçim konusu gündeme geldi.  Aralık ayında yapılması planlanan seçim için konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz: “ Her platformda ifade ettiğim gibi yine aynı şeyi ifade ediyorum Cumhuriyet Halk Partisi’ ne gençlik kollarından başlayarak yetişmiş birisiyim.  Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’nin ahlakını kültürünü felsefesini en iyi bilen kişilerden biriyim.  Bizim tüzüğümüz şunu emrediyor bir kişi aday gösteriliyor yani delegenin tam çoğunluğunun yüzde 10’ u ile biz aday gösteriliyoruz. Divan başkanlığının delegenin yüzde 10’ u aday vermediği bir kişi aday olamıyor. Dolayısıyla biz şimdi adayız destekte demesek te aslında çok fazla bir şey ifade etmiyor.  Önemli olan delegelerin kongrenin bizi nerede görmek istediği. Ben hep söyledim şimdide tekrarlıyorum bu partide hangi görev olursa olsun parti bana görev verirse bunu her zaman emir kabul ederim.  Dolayısıyla bu partinin çaycılığını da yaparım, il başkanlığını da, genel başkan yardımcılığını da yaparım, ama dediğim gibi parti hangi noktada hangi görevi layık görürse o görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışırım.  Yaklaşık 6 yıla yakındır il başkanlığı görevini yürütüyorum aralık ayı ortalarında il kongremiz yapılacak Kasım ayı içerisinde de ilçe kongrelerimiz gerçekleşecek. Ben Kasım ayı içerisinde yapılacak olan ilçe kongresinde bir kez daha bütün partililerimize kapıları açtığımızı ifade ediyoruz, bütün partililerimiz ile birlikte siyaset yapmaya davet ediyorum. Hangi noktada görev talebi varsa oraya gitmesi için herkese çağrıda bulunuyorum.  Bunun yanında il kongresinde ben aldığım emaneti tekrar partililerime devredeceğim onlar da kime vermek istiyorlarsa o arkadaşımıza vereceklerdir. Onun için bizi bir başka partiyle karıştırıp kıyaslamayın, bu noktada kendi içimizdeki durum için de söylüyorum kimse bu durumu karıştırmasın. Dediğim gibi bizde adaylık diye bir şey yok il başkanlığı da ilçe başkanlığı da partinin bizi görmek istediği yerdir. 

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz, İl başkanlığı için adaylığını ortaya koyan Ahmet Küçükşahin’e de hayırlı olsun dedi. 

 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar