Battalgazi Belediyespor’a Moral Yemeği

6.11.2017 17:40:12

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Battalgazi Belediyesinin B.Belediyespor Kulübü’ne verdiği yemeğe katıldı. Yemekte yapılan konuşmalarda, gençlerin spora teşviki konuşuldu

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Gençlere Teşvik

Battalgazi Belediyesi Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri’nde verilen yemeğe, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bazı belediye meclis üyeleri, Battalgazi Belediyespor Kulübü yönetimi, teknik heyeti ve sporcuları katıldı.

 

Burada konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Yeşilyurt Belediye başkanımız hem Battalgazi Belediye başkanımız gençlere sahip çıkıyor. Özellikle hükümetimizin amatörden başlayan sporcu yetişmesi noktasında, milli sporcu yetişmesi noktasında ki planlamaları, teşvikleri, gayretlerinin devam edeceği bir alanda sizlere özellikle gençlerimizin, Malatyalı gençlerimizin sporun her dalında, amatörün her dalında var olması, bu da yetmez profesyonelleşerek bir üst lige ve milli takıma alt yapı oluşturacak siz gençlerin bu anlamda, bu hedefle yetişmesi bizim için çok önemlidir.  Biliyorsunuz Cenabı Allah nasip etti Yeni Malatyasporumuz Süper Lige çıktı. Bu anlamda geçtiğimiz yılı hatırlıyorum. O zaman hedef koyduğumuzda o hedefi tutturmanın şimdi biz süper ligde kalıcı olmak için hedefi tutturmamız ve daha önemli hedefimizin Malatyalı gençlerimizin o takımda yer bulabilmesi, oynaması ve bal liginde hatta ikinci ligde takımlarımızın olması, üçüncü ligde takımlarımızın olması çok çok önemli. Sporcularımızın kendilerini hem kazanacakları, hem kazandıracakları, ama aynı zamanda Milli takıma kadar Türkiye’yi temsil etme noktasında kendilerini sorumlu hissedecekleri imkânları vermemiz lazım. İşte baktığımız zaman esasında başarılı olan birçok takımımızda, kendi bünyelerinde yetiştirdikleri gençlerle çok ciddi anlamda bir yerlere geliyorlar. Ve kısıtlı bütçelerle güzel işler çıkartıyorlar. Belediyelerimizde bu anlamda iyi yönetimlerle sizlere verecekleri desteklerle ve en önemlisi sizlerin hocalarınızla kurduğunun kontak, yetişme şartları ve yeteneğinizle farklı yerlere geleceğinize inanıyorum. Battalgazi Belediye sporumuza kazasız belasız bir sezon diliyoruz. Sakalıkların olmadığı ve başarılarla dolu bir sezon olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

“OKULU İHMAL ETMEYİN”

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır konuşmasında, “Sporcuları her zaman seviyoruz. İnşallah Malatya sporda oynayacak, Malatya’mızı temsil edecek futbolcularımız İnşallah buralarda yetişecek. Sporu, futbolu bir yandan yaparken, bir yandan da okulu ihmal etmemek, gerçek hayattaki işleri takip etmek lazım. Ama işi profesyonel boyutlara getirdikten sonra tabi o alanda gece gündüz demeden çalışmak gerekiyor. İçerimizde mutlaka çocuklarımızın yetenekli olanları var. Ben biliyorum bizim takımlardan Dünya şampiyonluğuna bireysel manada çocuklarımız var. Her farklı dalda da imkân verildiği takdirde, her alanda da başarılı sporcularımız çıkabiliyor.” diye konuştu.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Bu gençlerimiz kendi hayatlarını okuldan sonra hemen sportif aktivite içerisine koyarak kötü ve olumsuz alışkanlıklardan uzak durdukları gibi, hem istikbalde sağlıklı bir vücut yapısına kavuşma anlamında, hem de istikbalde kendilerine bir gelecek hazırlanması noktasında gayret gösteriyorlar. Ben futbolcularımızın bu son süreçteki göstermiş oldukları başarılardan dolayı başarılarını kutluyorum.” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından spora ve sporcuya verdiği katkıdan dolayı TÜRFAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu tarafından Başkan Gürkan’a teşekkür plaketi verildi. 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar