MHP’de Yeni İl Başkanı Belli Oldu

5.11.2017 19:03:15

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Seçimde Ömer Faruk Kalı ve Bülent Avşar yarıştı. 600 delegenin oy kullandığı seçimlerde 272 oyla Bülent Avşar il başkanı olurken, Ömer Faruk Kalı ise 150 oy aldı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan MHP 12. Olağan Kongresinde Bülent Avşar ve İl başkanı Ömer Faruk Kalı yarıştı. Kongreye Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ihsan Akın, Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP Eski il başkanlarından Mehmet Erdem, Mehmet Demirkaya, Eski il kadın kolları başkanı Ayşegül Coşkun katıldı. 600 delegenin oy kullandığı kongrede divan başkanlığına MYK üyesi Erol Gül seçilirken divan üyeleri şunlardan oluştu; kâtip üyeliklerine Elazığ il başkanı Oğuzhan Demir, Eski İl Başkanı Mehmet Bitmez, Esnaf Kefalet Bölge Başkanı İsmet Bayram, Mustafa Toprak ve Hakan Er seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu. Ardından mali rapor ve faaliyet raporu okundu. Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir de bir konuşma yaptı.  Kongrede konuşma yapan adayların konuşmaları sık sık, “ Alparslan Türkeş’in askerleriyiz!” sloganları ile kesildi.

Son güne kadar 3 adayın yarıştığı kongrede seçime saatler kala Yeşilyurt İlçe başkanı Mehmet Ali Kaya Ömer Faruk Kalı’ya destek olmak için adaylıktan çekildi. 429 oy kullanılırken bunlardan 422’si geçerli sayıldı. Geçerli oylardan 272’sinin alan Bülent Avşar yeni il başkanı olurken 122 oy farkla yenilen Ömer Faruk Kalı ise 150 oy da kaldı.

“BİZ ÜLKÜCÜLER NE ŞEHİT OLMAKTAN KORKAR NE DE ŞEHİRLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKIRIZ”

Kongrede konuşan Ömer Faruk Kalı şunları söyledi: “ Ülkemizin içine düştüğü ateş çukurundan her gün birer ikişer gelen şehit haberleriyle içimizin kavrulduğu, yüreğimizin yandığı bir tarihi süreçten geçmekteyiz. Biz ülkücüler ne şehit olmaktan korkar, ne de şehitlerimizin kanını yer de bırakırız. Allah, vatan için, devlet için, millet için şehit düşen kardeşlerimizin şahadetlerini kabul etsin. Şehit ve Gazi yakınlarımızın da yalnız olmadıklarını söylemek istiyorum. Bayrağımız namusumuz, vatanımız, can evimizdir. Bugün burada, Partimizin il kongresini gerçekleştirmek ve bir sonra ki kongreye kadar yapılacak faaliyetlerde sorumluluk alacak arkadaşlarımızı ve başkanımızı seçeceğiz. Bugüne kadar izlediğimiz siyasi tutumun tamamı partimizin, Genel başkanımızın ve MHP temayülleri doğrultusunda oldu. Şunun, bunun adamı olmaya lüzum yok. Bize, MHP yeter! Başbuğumuzun yolu yeter! 2019 Seçimlerinde yapılacak seçimler de, yerel seçimlerinde, Milletvekili genel seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partimizin alacağı her 1 puan, bizlerin gayret ve samimiyetine bağlı olduğunu biliyoruz. Öyleyse, birbirlerimizle hayırda yarışalım. Ve bu yarışın sonu, tüm MHP Camiasının özlediği iktidarlık olsun. Bugün, Malatya’da yaşayan her MHP’li kardeşimizin üzgün olduğunu biliyoruz. Haklılar da, biz de üzgünüz. Ama üzülmek çare değil. Çalışacağız, sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Teşkilat olarak Malatya merkez de bulunan 3 belediyeden en az birini kazanmak ve meclise en az MHP’li iki milletvekili çıkarmak olacaktır. Gerçekten hedeflediğimiz tablo hayal değil. 50 bine yakın çekirdek oyu olan siyasi bir kuruluşuz. Partisine sevdalı her üyemiz, bir hemşerimizi MHP’ye ikna etse, yüz bin kişi oluruz. Bu hiç zor değil. İl Başkanlığımız olarak, bu konuda kelimenin tam anlamıyla bir seferberlik ilan edeceğiz.”

“YEREL YÖNETİMLERDE AK PARTİ VE CHPLİLER SINIFTA KALDI”

Kalı: “İlçelerimiz, köylerimiz bizler için çok önemli. Yerel yönetimler de, Ak Parti ve CHP’liler sınıfta kaldı. Bu konuda, MHP’li kadroları ehliyet ve liyakatleri her zaman halkın gönlünde taht kurduğunu biliyoruz. Malatya’mızın efsane belediye Başkanları kim diye sorulduğunda aldığımız cevap hiç kuşkusuz MHP’yi adres gösterecektir. Kongremiz, bir uyanış ve dirilişte olmalıdır. Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Yazıhan, Yeşilyurt, Pütürge, belediye Başkanlığı seçimlerinde son sözü MHP söylemelidir. İlçe örgütlenmeleri, yine aynı zamanda merkezde, çevreyolu altı ve şehrimizin diğer güzide mahalle ve semtler de örgütlenmeler bir koordinasyon merkezi içeresinde yapılmalıdır. Kongremizle birlikte tüm Malatyalılarla MHP’lilerin kucaklaşmasının önüne açacağız. Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız öncülüğünde biz bu sınavdan, bu imtihandan alnımızın akıyla çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Davamıza, ülkümüze, töremize inandık. Zafer inananlarındır.” şeklinde konuştu.

“AĞIR TAHRİBATLARA RAĞMEN TÜRK MİLLETİNİN DİMDİK AYAKTA KALMIŞ SON KALESİ”

Bülent Avşar ise kongrede şunları dile getirdi: “Ateşle imtihandan geçen Türkiye'yi bugün yaşadığı bunalımlardan çıkartacak yegân-i siyasi güç, ruhu ve benliği Türkiye sevdası ateşiyle yanan Milliyetçi Harekettir. İlhamını ve sevgisini büyük Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket; şimdi devlet ve milletimizin bekası için dünden daha önemli ve kutsal bir görevle karşı karşıyadır. Türkiye'nin Milli devlet niteliği, üniter yapısı ve Türk milli kimliği etrafındaki milli birliği, her türlü tartışmanın üzerindedir. Hiçbir siyasi projenin, bu ortak değerlerimizi tartışmaya açarak sulandırmasına ve yıkmasına izin verilmeyecektir. Milliyetçi hareket Türkiye'nin bugüne ve geleceğine, Türkiye gözlüğüyle bakmaktadır. Türkiye; tarihi geçmişiyle, devlet tecrübesiyle, milli kültür, ahlak ve şuuruyla ve insan kaynaklarıyla büyük ve güçlü ülkedir. Kendi sorunlarını kendisi tanımlayacak ve çözümünü kendisi bulacak kudrettedir. Milliyetçi Hareket, ağır tahribatlara rağmen Türk milletinin dimdik ayakta kalmış son kalesidir. Bu kalenin temelinde iman, harcında şüheda kanı, Türk milletinin azmi, iradesi ve baş eğmeyen kararlılığı vardır. Bedir ordusundaki iman, Çanakkale savaşlarındaki azim, güç ve kararlılık bizimledir. Sultan Alparslan'ın cesareti, Fatih Sultan Mehmet Hanın kararlılığı ve inanmışlığı Başbuğ Atatürk’ün kırılmayan iradesi adımlarımıza yön tayin etmiştir. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben cümlesi ile özetlenen, Türk milletine hizmeti en kutsal görev bilmiş bu uğurda kendi istikbalini, milletinin ve devletinin istiklaline feda etmiştir. Milliyetçi Hareket, derin stratejik çatışmaların yaşandığı bu yeni savaş ortamında Türk devletinin son siperidir. Milliyetçi Hareket, Türk milletinin, kendisini düştüğü küresel sarmaldan çekip çıkaracak son gücüdür. Milliyetçi Hareket, ölüm karşısında sınav vermiş bir kutlu dava olarak Türk milletinin ülkü yolunda son umududur. Milliyetçi Hareket bunun için iktidara gelmektedir ve bu yürüyüşü engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir Bizim için, vatan toprakları üzerinde bin yıla yaklaşan tarih yolculuğunu birlikte yapan bütün Türk vatandaşları, Türk milletinin eşit ve onurlu evlatlarıdır.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLER TÜRKİYE İÇİN KADER SEÇİMİ OLACAKTIR”

Avşar: “Türkiye bugün seçim sürecine girmiştir. Önümüzdeki seçimler, Türkiye için kader seçimi olacaktır. Türkiye'nin güçlü yarınları için Türkiye'de Milliyetçi Hareketin iktidarına ihtiyacı vardır. Son yıllardaki gelişmeler Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarını millet nezdinde de zaruri kılmıştır. Milliyetçi Hareketin baştan beri savunduğu ilkeler, bugün bir çekim merkezi haline gelmiş ve Milliyetçi Hareket Partisinin Lider Devler Bahçeli'nin ifadelerinde buluşma yarışına girilmiştir. Değerli gönüldaşlarım Malatya her daim ülkücü hareketin kalesi olmuş bağrından çıkardığı yiğit evlatlarıyla harekete unutulmaz ve büyük katkılar sunmuştur. Hamit Fendoğullarını Mürsel Karataşları unutmak mümkün değildir. Malatya Türk milliyetçiliğini dosta güven, düşmana korku veren yılmaz, yıkılmaz kalelerindendir. Malatya'mızın birliği, dirliği aynı zamanda hareketimizin ve büyük Türk milletinin de teminatı anlamına gelmektedir. Bu anlamada kongremizden çıkacak olan karar sonucu her ne olursa olsun ifade edeceği tek anlam Malatyalı ülkücülerin birliğini ve kardeşliğini tescil etmek olacaktır. Malatyalı her ülkücün şiar edindiği rahmetli cennet mekân başbuğ Alparslan Türkeş beyefendinin şu veciz ifadesiyle " Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir" Bu açıdan kardeşlik hukukum her şeyin üstündedir ve her şeyden önemlidir, bu hukuku kaybettikten sonra kazandıklarımızın da hiçbir önemi kalmayacaktır. Türk Milliyetçilerinin daha nice Kongreleri, aynı şevk, heyecan ve coşkuyla idrak etmelerini temenni ediyorum. Yüce Allah’ım Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma mücadelesine milliyetçilerin emeğini karşılıksız bırakmayacağıma yürekten inanıyorum. Ne Mutlu Türküm diyene!” dedi. 

 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar