MHP’de Olağan Kongre 5 Kasım’da Avşar Adaylığını Açıkladı

1.11.2017 16:39:08

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP)’nin 5 Kasım’da yapılacak olan 12. Olağan Kongresinde il Başkan adayı olduğunu açıklayan Bülent Avşar, “ Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluş ve ilkelerinin 2. maddesinde de belirtildiği üzere meşruiyeti milli irade olan, insan odaklı seviyeli, ilkeli, dürüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesis edebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına adayım.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Rahime Gül Erbaş

Bülent Avşar 5 Kasım’da yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Kongresinde başkan adayı olacağını açıkladı. Parti İl binasında düzenlenen toplantıya çok sayıda partili de katıldı. Burada açıklama yapan Avşar şunları dile getirdi: “ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığının 12. Olağan il kongresine adaylığımı paylaşmak üzere buradayım. Kısaca kendimi tanıtmak isterim... Ben Bülent Avşar birçoğunuzun yakinen tanıdığı, Malatya Ülkü Ocakları tedrisatından yetişmiş ve Milliyetçi Hareket Partisinin birçok kademesinde görev almış, partimin ilkelerine ve ülkülerine her zeminde sahip çıkmış bu değerleri her platformda savunmuş, liderimiz Devlet Bahçeli Bey’e gönülden bağlı samimi bir ülküdaşınızım. Yakın zamanda ülkemizde vuku bulmuş acı ve tarihi bir olaya kısaca değindikten sonra 5 Kasım'da nasip olursa il kongresine neden aday olduğumu açıklamak isterim. Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluş amaç ve ilkelerinin kutsallığını, söz konusu vatan olunca " Benim iman dolu serhaddim var" deyip geri kalan her şeyi teferruat saydığını 15 Temmuz öncesi ve sonrası acıdır ki hepimiz gördük ve yaşadık. Her karışına canımızı, her damla kanımızı feda ettiğimiz ve edeceğimiz vatanımıza dış mihrakların ve onların omurgasız kukla uşaklarının aziz ve şerefli Türk milletinin destansı mücadelesi liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin ve parti genel merkezimizin tavizsiz, onurlu duruşu ile plan ve emellerinin başlarına geçtiğine şahit olduk.”

GEREKÇELERİNİ AÇIKLADI

Avşar şu ifadeleri kullandı: “ Kanımız ile nakşolunmuş al bayrağımızın altında kimlik bulmuş satılmış bu hainlere cevaben; amaç ve gayesi "Vatanın bölünmez bütünlüğü" olduğunu gördüğümüz, liderimiz Devlet Bahçeli Beyin ve parti genel merkezimizin vermiş olduğu Türk milleti tarafından kabul gören "önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" anlayışının gür sesi olmak için Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığına adayım. Milliyetçi Hareket Partisinin Malatya'mızda hak ettiği "üzülerek söylüyorum" lâkin geciktiği iktidarını yerelde ve genelde muktedir etmek için il başkanlığına adayım. Bilge liderimiz Devlet Bahçeli 'nin ilkelerini ve ülkülerini Malatyalı hemşerilerimize daha yoğun ve azim dolu anlatmak için, Malatya'mızın tüm ilçe, köy, mezralarına kadar bu anlatımlarımızı ulaştırabilmek için Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığına adayım. Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluş ve ilkelerinin 2. maddesinde de belirtildiği üzere meşruiyeti milli irade olan, insan odaklı seviyeli, ilkeli, dürüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesis edebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına adayım. Malatya'mızın sosyal, iktisadi, sağlık, eğitim ve diğer alanlardaki sorunlarını Milliyetçi Hareket Partisi olarak siyasi zeminde çözüme ulaştırabilmek için il başkanlığına adayım. 5 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek olan Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Kongremizin asla kaybedeni olmayacaktır. Ülkücü terbiye ile gerçekleşecek kongremizde ben ve çalışma arkadaşlarımız mevcut il başkanımız karşısında en iyisini Malatya'mıza ve tüm üyelerimize en hayırlısını arzu etmek adına çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle parti delegelerimizin ve ülküdaşlarımızın desteğini bekler, kongremizin şimdiden hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz eder hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ederim.”

“KİM BİR TUĞLA FAZLA KOYACAKSA ONA NASİP OLSUN”

Toplantıda konuşan Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı Avşar’a başarılar dileyerek şunları ifade etti: “rabbim bu davada kim hayırlı olacaksa kim bir tuğla fazla koyacaksa ona nasip etsin bu koltukları. Çünkü bu koltuklar kolay yerler değil. Şehit kanları ile yoğrulmuş bir partimiz bir davamız var. Ben delege arkadaşlarımızdan da buradan ricada bulunuyorum. Kime inanıyorlarsa ona oylarını versinler onu bu koltuklara getirsinler. Çünkü artık Milliyetçi Hareket Partisi Malatya’da ve Türkiye’de ilk seçimlerde görülecek ki hak ettiği yeri bulacaktır.”

Ulusal Gazeteler
20 Ocak 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar