“Kimse Üzerimizde Hesap Yapamaz”

29.10.2017 17:20:49

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıldönümü yapılan törenle kutlandı. Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından Anıt Şeref Defterini imzalayan Vali Kaban yaptığı konuşmada, “Biliyor ve inanıyoruz ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde olduğu gibi el ele, omuz omuza, canla başla çalışmayı ilke edindiğimiz müddetçe üzerimizde hesap yapmaya hiç kimse cesaret edemeyecek

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Cumhuriyet Bayramı’nın 94.Yıldönümü kutlamaları haftasonu Cumartesi günü saat 13.00’da Atatürk anıtının önünde çelenk sunumuyla başladı. Atatürk anıtında hazır bulunan Vali Ali Kaban’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tüm General Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Şerafettin Yılmaz, Vali Yardımcıları, Askeri Erkan, Kurum ve Kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Çelenk Sunumunun ardından Anıt Şeref Defterini imzalayan Vali Kaban, “Biliyor ve inanıyoruz ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde olduğu gibi el ele, omuz omuza, canla başla çalışmayı ilke edindiğimiz müddetçe üzerimizde hesap yapmaya hiç kimse cesaret edemeyecek, ülkemiz bütün dünya devletleri arasında daha fazla söz sahibi olacak, uluslararası saygınlığımız daha da artacaktır” dedi.

“GÜCÜMÜZÜ MİLLİ İRADEDEN ALIYORUZ”

Çelenk sunumunun ardından Anıt Şeref Defterini imzalayan Vali Ali Kaban Anıt Defterine yazdığı yazıda, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk, En büyük ve en kıymetli emanetiniz olan Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünde, Türk Milleti olarak manevi huzurlarınızda bir araya gelmiş olmanın sevinç ve gururunu yaşamaktayız. Vatan, Millet, Devlet, Bayrak ve Cumhuriyet sevgisiyle dolu yüreklerimiz, kadim tarihimizden edindiğimiz bilgi, birikim, tecrübe ve Necip Milletimizin fıtratında mevcut olan cesaret, azim, kararlılık ve bütün güzel erdemlerle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi coğrafyamızda ve dünyada hak ettiği en yüksek mertebelere getirmekteyiz. Bu uğurda gücümüzü, Samsun'dan İzmir'e Anadolu'nun her zerresine nakşettiğiniz Milli Mücadele ruhundan ve tarihin en şanlı destanını yazmanıza vesile olan çelikleşmiş Milli İrademizden almaktayız” diye konuştu.

“KİMSE HESAP YAPMAYA CESARET EDEMEZ…”

El ele olduğumuz sürece kimse üzerimizde hesap yapamayacaktır diyen Vali Kaban, “Biliyor ve inanıyoruz ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde olduğu gibi el ele, omuz omuza, canla başla çalışmayı ilke edindiğimiz müddetçe üzerimizde hesap yapmaya hiç kimse cesaret edemeyecek, ülkemiz bütün dünya devletleri arasında daha fazla söz sahibi olacak, uluslararası saygınlığımız daha da artacaktır. Aziz Atatürk, Milletimiz için son derece önem arz eden bu kutlu günde, başta Zat-ı Alileri olmak üzere Kahraman Silah Arkadaşlarınızı, bedenini yurt toprağına katık eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete göç eden Şanlı Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, son nefesimize kadar emanetlerinizi muhafaza edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz. Ruhlarınız şad olsun” şeklinde konuştu. 

Ulusal Gazeteler
20 Ocak 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar