“İslam Coğrafyasından Hiç Ses Yok”

21.9.2017 16:53:18

Arakan’da yaşanan zulüm ve vahşeti kınamak ve Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül’de yapmayı planladığı referandum kararını protesto etmek üzere Soykan Parkında toplanan Alperenler, “Arakan’da kayıplar 5 bini aştı. Sistematik soykırım devam ediyor. İslam coğrafyasından hiç ses yok, bu iş çözülecekse İslam coğrafyasının kendisine çekidüzen vermesiyle çözülecektir aksi halde biz çözümü başkalarından beklersek daha çok çocuklar ve masumlar katledilir. Ayrıca Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum kararını da protesto ediyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Alperenler Ocakları Soykan Parkında olarak Arakanda yaşanan zulüm ve vahşeti kınamak ve Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin 25 Eylülde yapmayı planladığı referandum kararını protesto etmek için toplandı. Arakan’da yaşanan Zulme Dünyanın sessiz kaldığını ifade eden Alperen Ocağı İl Başkanı Yalçın Arıcak, “Arakanda kayıplar 5 bini aştı. Sistematik soykırım devam ediyor. İslam coğrafyasından hiç ses yok, bu iş çözülecekse İslam coğrafyasının kendisine çekidüzen vermesiyle çözülecektir aksi halde biz çözümü başkalarından beklersek daha çok çocuklar ve masumlar katledilir. Arakanda yaşanan bu vahşet biran önce sonlandırılmalıdır BM ve İslam İşbirliği teşkilatı olmak üzere, tüm uluslararası mekanizmaları, hükümetleri, insan hakları örgütlerine ve vicdan sahibi herkesi arakanda yaşanan, işkence ve katliamı durdurmak için acil eyleme çağırıyoruz. Ayrıca Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum kararını da protesto ediyoruz” dedi.

“KAFAYI KUMA GÖMÜP, YOK SAYDILAR”

Arakan’da yaşanan zulme dünyanın sessiz kaldığını ve bu zulme son vermek için BM ve İslam İşbirliği teşkilatının harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Alperenler Ocağı İl Başkanı Arıkan, “Malatya Alperen Ocakları olarak Arakanda yaşanan zulüm ve vahşeti kınamak ve Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül’de yapmayı planladığı referandum kararını protesto etmek için toplanmış bulunuyoruz. Arakan’da kayıplar 5 bini aştı. Sistematik soykırım devam ediyor. İslam coğrafyasından hiç ses yok, bu iş çözülecekse İslam coğrafyasının kendisine çekidüzen vermesiyle çözülecektir aksi halde biz çözümü başkalarından beklersek daha çok çocuklar ve masumlar katledilir. Kafayı kuma gömmekle gerçekleri yok sayamayız. Suriye de, Yemen de, Irakta, Afganistan da ve dünyanın her yanında Müslümanlar öldürülüyor. Müslümanlar silkelenmeli ve biran önce bu zulme dur demelidir. Bu günde Arakanda yaşanan bu vahşet biran önce sonlandırılmalıdır. BM ve İslam İşbirliği teşkilatı olmak üzere, tüm uluslararası mekanizmaları, hükümetleri, insan hakları örgütlerine ve vicdan sahibi herkesi arakanda yaşanan, işkence ve katliamı durdurmak için acil eyleme çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

REFERANDUM KARARINA PROTESTO

Arakan’daki yaşanan Zulmün dışında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin yapacağı Referanduma karşı olduklarını belirten Başkan Arıkan şöyle konuştu, “Aynı zamanda, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum kararını protesto etmek için toplanmış bulunuyoruz Orta Doğu coğrafyasında yüz yıl önce cetvelle çizilen haritalara bugün başka bir boyut kazandırılarak daha önce temelleri atılan "Büyük Ortadoğu Projesi" provasının Türkmen yurtlarında denenmeye çalışıldığını görüyoruz. Ortadoğu coğrafyasında petrolün kıymetlenişinden itibaren hak iddia eden emperyalist odakların, Türk varlığını Ortadoğu coğrafyasından silmek ve Türkiye'nin bu coğrafyayla binlerce yıldır var olan organik bağını kesme teşebbüsünde olduğunu söylemek isterim, "Bugün bu planın içerisine sözde bağımsızlık referandumuyla bin yıllık kadim Türk şehri Kerkük de dâhil edilmeye çalışılmaktadır. Bizim Kerkük ile bağlarımız Anadolu’yu vatan kıldığımız yıllardan çok daha öncesine dayanmaktadır. 674 tarihinde Irak’a ayak basarak Kerkük ile tanışan Türk milleti, 1055'te Tuğrul Bey'in Bağdat'a girmesiyle ilişkileri güçlendirmiş, gönül köprülerini kurmuştur. Bugün her ne kadar ABD ve Batı bu kararın karşısında görünseler bile bunun altında daha derin ve gizli planların yattığını düşünüyoruz, bu girişimin bütün Ortadoğu'yu bölüp parçalama girişiminin bir parçası olduğunu hepimiz görüyoruz.”

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar