Başı Dik Bir Gençlik

19.5.2017 19:10:08

Tüfenkci, “Gençlerimizin iyi yetişmesi kadar onların yarışmacı bir kimliğe sahip olması, vatanını, milletini seven insanlar olarak yetişmesi ve bu mücadeleyi başı dik olarak her ortamda, her arenada verebilmesi önemli. Önemli olan bu vatanın bağımsızlığını sağlayacak aklını kiraya vermeyen nesiller yetiştirebilmektir. Çünkü biz 15 Temmuz’da bunun acısını çektik.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük tarafından eşi adına yaptırılan Kız imam Hatip Anadolu Lisesinin temel atma törenine katıldı. Bakan Tüfenkci’nin törene Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, eğitime sunduğu katkılardan dolayı Küçük Ailesine teşekkür etti. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise 3 yıl önce ilçeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği üzerine bölgeye İmam Hatip Anadolu Lisesini yaptırdığını belirterek “Cumhurbaşkanımız o dönem henüz Başbakandı. Bizlere ilçedeki İmam Hatip Okullarının durumunu sordu ve bizlerden ilçeye bir okul yaptırmamızı istedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın emridir. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol il yüzde 51’i biz yapacağız” dedi.

VALİ TOPRAK, “ÇOCUKLARIMIZ MODERN BİR BİNAYA KAVUŞACAK”

Burada konuşan Vali Mustafa Toprak ise şunları dile getirdi: “Bu güzel hizmetin hem Kız İmam Hatip lisesinde okuyacak olan çocuklarımıza, Doğanşehrimize ve Türkiyemize hayırlı olmasını diliyorum. Ben inanıyorum ki çocuklarımız eski binadan burada modern bir binaya kavuşacaklar. Ve yine köylerden kasabalardan buraya gelerek okuyacaklar. Bu okulun ülkemize milletimize beraberliğimize güzellikler getirmesini diliyorum.”

“NİCE GENÇLERİMİZ AKLINI KİRAYA VERDİĞİ İÇİN…”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci buradaki konuşmasında eğitimin önemine değinerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kız çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Çünkü onlar anne, onlar geleceğimizin teminatı, gelecek nesillerin teminatı. Onun için eğitimli olmaları, kendilerini yetiştirmeleri bu vatana katkı sunmaları her şeyden önemli. Gençlerin dünya ile rekabet edebilmesini önemli. Gençlerimizin iyi yetişmesi kadar onların yarışmacı bir kimliğe sahip olması, vatanını, milletini seven insanlar olarak yetişmesi ve bu mücadeleyi başı dik olarak her ortamda, her arenada verebilmesi önemli. Önemli olan bu vatanın bağımsızlığını sağlayacak aklını kiraya vermeyen nesiller yetiştirebilmektir. Çünkü biz 15 Temmuz’da bunun acısını çektik. Nice gençlerimiz aklını çalıştıramadığı için aklını kiraya verdiği için adeta programlanmış bilgisayarlar gibi, ele geçirilmiş bilgisayarlar gibi düğmeye bastığında kendi anne babasına, kendi akrabalarına, kendi yakınlarına kurşun yağdırabilecek kadar alçalan, bomba atabilecek kadar alçalan bir neslin de yetişmesini doğrusu istemiyoruz. Onun için memleket sevdası, insan sevdası, devlet sevdasının ne kadar önemli olduğunu bilinci içerisinde olacak nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle 15 Temmuz bizim için gerçekten unutulmaması gereken, unutturulmaması gereken ve Türkiye tarihinde yer alan bir dönem olarak da kalması gerekir. Hafızalarımızda yer etmesi gerekir, bizim de dersler çıkartmamız gerekir.”

“GÜNÜMÜZ İMAM HATİP LİSELERİ KENDİ MARKALARINI OLUŞTURDU”

İmam Hatip okullarının geçmişte birçok zorluklar yaşadığını da anımsatan Tüfenkci: “Kimi zaman devlet düşmanı ilan edildi kimi zaman olması gereken gibi Milli Eğitime bağlı bir okul olarak kabul edildi kimi zaman da çok çok abartıldı. Onun için günümüzde imam hatip liseleri de kendi markasını oluşturmuş okullar olarak eğitim hayatına devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Hüsne Küçük Kız İmam Hatip Anadolu Lisesinin temeli atıldı. 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar