41 İzci Çanakkale’ye Uğurlandı!

21.4.2017 16:08:00

“Dedeciğim Ben Geldim” projesi çerçevesinde bu yıl Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından 41 Malatyalı izci kınaları yakılarak Çanakkale’ye uğurlandı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı  

Malatya Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahattin Seldüz, söz konusu etkinlik hakkında, “Kulübümüz 11-18 yaş aralığında olan izcilerimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale’ye götürüyor ve orada birtakım farkındalık eğitimleri veriyoruz. Çanakkale’de bu vatan için canlarını veren dedelerinin ne zorluklarla bu toprakları bize miras bıraktıklarını anlayabilmek, bırakın savaşmayı hayatlarını sürdürebilmenin bile ne kadar zor koşullarda olduğunu anlayabilmek ve anlatabilmek için oraya gidiyoruz. Bilinçli bir nesil yetiştirebilmek için dedelerimiz bize çokça miras çokça hazine bırakmış, bu hazinenin farkına varmak için gidiyoruz Çanakkale’ye. Altıncı defa “Çanakkale Milli Bilinç Kampı”na katıldık.  Bu günlerde Çanakkale’mizde insan seli oluşuyor. Tüm etkinliklere katılmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden giden 5 bin civarında izci ve izci lideri ile birlikte orada gerçekleştirilen 57.Alay Yürüyüşüne ise yine çeşitli illerimizden gerçekleştirilen katılımlarla birlikte 10 binden fazla katılımla adeta orada insan seli oluşuyor. Bu ruhu, bu duyguyu yaşamak ve yaşatmak bizleri bahtiyar ediyor.23 Nisan’da Çanakkale’de düzenlenecek olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi törenlerine de katılacak Malatyalı izciler birçok etkinlikle birlikte 17 km yürüyüşte yaparak 26 Nisan’da tamamlayacakları kamp sonrası Malatya’ya dönecekler” ifadelerini kullandı.

KINALAR YAKILDI

Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yönetim kurulu üyeleri, izci liderleri, izciler ve ailelerinin katıldığı “Dedeciğim Ben Geldim” milli bilinç kampında 41 izci Malatya Büyükşehir Belediye Binası yanında düzenlenen törenle Çanakkale’ye uğurlandı. Uğurlama töreni bayrak töreni ile başlayıp İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Son olarak kına yakılan izciler otobüslere bindirilerek uğurlandı.

Ulusal Gazeteler
21 Eylül 2017 Perşembe 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar