Şanlıses İlk Halk Konserini Veriyor

20.4.2017 19:04:39

İlk Halk konserini 12 Mayıs tarihinde İstanbul Sultangazi Kültür Merkezinde verecek olan Malatya’nın yanık sesi Ramazan Şanlıses sevenlerinin konserde onu yalnız bırakmamalarını istedi. Konser hazırlıklarının bir aydır devam ettiğini belirten Şanlıses, “Ramazan Şanlıses’in sevenleri bu konserde belli olur. “dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş ( Özel Haber)

Malatya’nın yanık sesi olarak tanınan Ramazan Şanlıses ilk halk konserini 12 Mayıs Cuma günü İstanbul Sultangazi’de verecek. Konser hazırlık sürecini ve yaşadığı heyecanı Ramazan Şanlıses’e sorduk. Şanlıses ilk halk konseri ile ilgili şunları ifade etti: “ Konserimiz 12 Mayıs Cuma günü İstanbul Sultangazi Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan halk konseridir. Bütün halkımızı bekliyorum konsere, gelmelerini istiyorum. Ramazan Şanlıses’in sevenleri bu konserde belli olur diyorum. Konsere yaklaşık bir ay var ama Malatya’daki bizi sevenler Sonsöz gazetesi aracılığı ile haberdar olacak.  Malatyalı olduğum için öncelikle onlardan destek aldım. Odabaşı tespih ana sponsorum oldu. Bu benim için çok önemli. Sultangazi Belediyesine, Kültür Merkezi’ne teşekkür ediyorum. Yaptığım iş bir sanat işi, sanat icra ediyorum.”

KONSER HAZIRLIKLARI BİR AY ÖNCEDEN BAŞLADI

Konsere hazırlık sürecini Şanlıses şu şekilde dile getirdi: “Bir aydır konser hazırlıklarına başladık ve hazırlıklar devam ediyor. İstanbul’da ana sponsorum gerek afişler osun, gerek davetiyeler olsun gerekeni yapıyorlar. Belli kurumlara davetiye gönderiyoruz, dağıtıyoruz. Konser halka ücretsiz olacak.”

KENDİ ESERLERİMİ SESLENDİRECEĞİM

Şanlıses: “Halkla birebir sazla konser vermek istiyorum, sazımla çalıp, sazımla söyleyeceğim. Böyle bir çalışmama var şu anda. Öncelikle kendi eserlerimi okuyacağım. ‘Ver elini Malatya’yı okuyacağım. Ver Elini Malatya çok sevildi. ‘Bir Haller Geldi Başıma’ eserimle programa başlamayı düşünüyorum. Kendi eserlerimi okuyacağım. Hit olmuş sevdiğim eserleri de okuyacağım. Konserin yaklaşık 1,5 saat süreceğini tahmin ediyorum. Malatyalılara bu konserlerden bir tanesini de burada yap derlerse ben çok onurlanırım.” dedi.

MALATYA İNSANI SANATÇISINA SAHİP ÇIKAR

Şanlıses sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Konser halka ücretsiz.  Malatya’nın insanları cömert bir millettir. Yani sanatçısına milletine sahip çıkarlar. Destek olacak kurumlar bize destek olabilirler reklam verebilirler. Benim bu konserdeki önceliğim maddiyet değildir. Çünkü bu benim ilk halk konserim.  Bu ilk konserim olduğu için burada halka sinecem. Ben bunu başarırsam zaten bundan sonrası daha kolay olacak aslında ben burada bir sınav vereceğim. Beni sevenler yanımda olursa daha kolay olacak bu sınav.  Ben maddiyat önceliğinden ziyade manevi destek istiyorum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun bizi sevenler bu konserime davetlidir.  Geldiklerine pişman olmayacaklardır ben geleceklerine inanıyorum. Bu konserime Selahattin Alpay’ın gelmesini isterim. Yanına da gidip bu konsere davet edeceğim. Çünkü onu ben çok seviyorum sanatçı kimliğinin dışında kişiliğini sevdiğim biri. Başka çalımlara planlıyor musunuz?

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar