22 Yıldır Bu İşi Yapıyor

20.4.2017 18:24:13

Kıyafet bulmakta zorlanan büyük beden hanımlar için 22 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Ayten Sulukioğlu, “ Büyük beden kıyafet alırken genelde istenilen model bulunmuyor. Model bulunsa da modelin yanında kalite, renk, işçilik, kumaş ta önemli” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Hanife Sarı (Özel Haber)

22 yıldır büyük beden kıyafet satışı gerçekleştiren Ayten Sulukioğlu İzzetiye Mahallesi Kâinat Sokak’taki butiğinde müşterilerini bekliyor.  Ütün büyük beden kıyafetlerin kendilerinde bulunduğunu vurgulayan Sulukioğlu: “ 22 yıldır bu işi yapıyorum. Büyük beden de küçük beden de kıyafetlerin satışını yapılıyoruz. 38 ile 64 arası bütün bedenler bulunuyor.  Yüzde yetmiş büyük bedene hitap ediyoruz. Bizim mağazamıza gelen istediği bedeni ve modeli bulabiliyor. Her kesime her bedene uyacak modellerimiz var. Çok seçme ve kaliteli ürünler getiriyorum İstanbul’dan. Müşterilerimiz hepsi teşekkür ile geliyor. Önemli olan müşteri memnuniyeti. Ürünlerimizden müşterilerim memnun kalmasa idi 22 yıldır bu mesleği sürdüremezdim. Malatya’nın her semtinden müşterim var Allah’a şükür. Hatay’dan, Elâzığ’dan, şehir dışından birçok müşterim var. Ürün geldiği zaman telefonlaşıyoruz onlara gönderiyorum. Bu meslekte güven çok önemli. Müşterilerim bana çok güveniyorlar. Ben de onları memnun etmek için uymayacak, yakışmayacak bir şey var ise onlara satmıyorum. ‘Şu anda ben de size uyacak model yok, bana birkaç hafta müsaade edin yeni gelecek ürünlerimden’ size ayırayım diyorum ve onların talepleri doğrultusunda siparişlerini not alıyorum. İstanbul’dan mutlaka onu bularak ulaştırıyorum. Bu işe ticaret gözü ile bakmıyorum. Hem fiyattan hem de kaliteden memnun kalıyorlar. Ben de özellikle buna dikkat ediyorum. Müşteri memnun kalsın her şey para değil diyorum.” dedi.

BÜYÜK BEDEN KIYAFET BULAMIYORUM DİYENLERE…

Sulukioğlu: “ Her kesime hitap edecek bütün ürünler var. Şu anda sezon geçişindeyiz. Yeni sezon ürünlerimiz birkaç hafta sonra gelecek.  Yirmi yaş, anne, genç anne, kilolulara, zayıflara, pardösü, ferace, gömlek, penye, etek, pantolon, iç çamaşırı ne ararsanız var. Günlük hayatta ve özel günlerde, düğünlerde kullanılacak bütün kıyafetler var.  Büyük beden bulunmuyor diye sıkıntı yaşayanlar oluyor ve bu durumdan da şikâyetçiler. Fırsat bulup biz reklam yapmadığımız için bilmiyorlar. Malatya’da yok sanıyorlar. Ama müşterilerimiz buluyorlar bizi. Arayan, soruşturan biri buluyor bizi.” ifadelerini kullandı.

İSTENİLEN MODELLER BULUNMUYOR

Malatya’daki mağazaların büyük beden ihtiyacını karşılamadığını ifade eden Sulukioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Malatya’daki mağazalar büyük beden kıyafet talebini karşılıyor.  İşimden dolayı çok gezme fırsatım olmuyor. Genelde istenilen modeller bulunmuyor. Bunun yanında kalite, model de önemli. Bunları seçmek, getirmek onlara hitap etmek çok önemli. Ben bunları detaylı inceleyerek getiriyorum. Modeli, rengi güzel olacak. Mesele telefon ile çok sipariş vermem. Resmini atıyorlar model güzel görünüyor ama kumaşı nasıl dokunmadığım için onu hemen istemiyorum. İlla kendim gideceğim, işçiliğine, rengine, modeline, kumaşına bakacağım öyle alacağım. Sadece bayanlara yönelik büyük beden satıyoruz. Erkeklere yönelik büyük beden kıyafet satmıyoruz. Kadınlar daha rahat alış veriş yapsınlar diye erkek ürünleri satmıyoruz. Sırf bayanlara hitap ediyorum.”

 

 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar