FETÖ’nün Firari İmamları Yakalandı

20.4.2017 17:59:12

FETÖ Soruşturması kapsamında Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi ve Batman 1. Sulh Ceza Mahkemesince aranan 1 Avukat (Adliye imamı) ile ihraç Öğretmen (sohbet imamı) yakalandı. Firari şahısların gizlendikleri evde dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Valilik OHAL Bürosu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY-PKK/KCK Terör Örgütlerine Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında: Malatya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü aracılığı ile FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve bazılarının ByLock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle Malatya, Ankara ve Adıyaman illerinde 15 adrese eşzamanlı yapılan operasyon sonucu; içlerinde Askerî personel, Milli Eğitim, Kamu Hastaneleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Malatya İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Fakültesinden ihraç ve açıkta şahısların olduğu toplam 11 kişi gözaltına alınmış olup, 4 şahsın arama işlemleri devam etmektedir. Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü aracılığı ile FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı şahısların bulunduğu 9 hedefe yönelik yapılan operasyonda 7 şahıs gözaltına alınmış, 4 şahısın aranmasına devam edilmektedir.  Ayrıca; Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi ve Batman 1. Sulh Ceza Mahkemesince aranan 1 Avukat (Adliye imamı) ile ihraç Öğretmen (sohbet imamı) ve Malatya 1. Sulh Ceza Mahkemesince aranan Y.Y. (Müzahir yurt müdürü) yakalanmıştır. Firari şahısların gizlendikleri evde dijital materyal ve örgütsel doküman  ele geçirilmiştir.

OY KULLANIRKEN YAKALANDILAR

16.04.2017 günü Ülke genelinde yapılan referandum da Malatya ilimizde oy kullanmak için gittikleri okullarda Malatya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünün yapmış olduğu titiz çalışmalar neticesinde; FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu gerekçesiyle aranan 2 şahıs ile Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesince PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne Üye olmak sucundan aranan 1 şahıs Malatya Emniyet Müdürlüğü Tem Şube Müdürlüğünce yakalanarak çıkarıldığı Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle tutuklanmıştır.” denildi.

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar