Şehit Polislere Son Veda

19.4.2017 20:46:49

Tunceli’deki Helikopter kazasında şehit düşen polis memurları Hasan Yıldırım ile Candaş Kaplan’ın cenaze törenleri dün Şehir mezarlığında gerçekleşti. Şehit polis Hasan Yıldırım’ın cenazesi dün son yolculuğuna uğurlanırken, şehit polis Candaş Kaplan’ın naaşı ise yarın Akçadağ’da toprağa verilecek. Şehit polis Yıldırım’ın kız kardeşi Tuğçe Yıldırım abisinin üniformasını giyerek, “başımız dik, ağlamayacağım.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

 

 

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Tunceli’de düşen helikopterde şehit olan polis memurları Hasan Yıldırım ile Candaş Kaplan’ın cenazeleri için memleketleri Malatya’da cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından şehit polis Hasan Yıldırım’ın cenazesi dün son yolculuğuna uğurlanırken, şehit polis Candaş Kaplan’ın naaşı ise yarın Akçadağ’da toprağa verilecek.

İki şehit için düzenlenen törene, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şefik Şengül, 2.Ordu Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile çok sayıda vatandaş ve şehitlerin yakınları katıldı. Cenaze töreninde şehit polis Hasan Yıldırım’ın babası Fuat Yıldırım ve annesi Melike Yıldırım ile şehit polis Candaş Kaplan’ın babası Mustafa Kaplan ve annesi Gülbahar Kaplan güçlükle ayakta durabildi.

ŞEHİDE SON VEDA

Tunceli’deki helikopter kazasında şehit olan polis memurlarından Candaş Kaplan ve Hasan Yıldırım’ın cenazeleri, Elazığ’da düzenlenen törenin ardından karayolu ile Malatya’ya getirildi. Elazığ’daki törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hazır bulundu. Şehit polis Hasan Yıldırım’ın naaşı, önce annesi Melike ve babası Fuat ile birlikte yaşadığı Bostanbaşı Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Yıldırım’ın cenazesi tekbir sesleri eşliğinde baba ocağından çıkarıldı. Şehit polisin cenazesi düzenlenecek tören için Malatya Şehir Mezarlığı’na götürüldü. Hasan Yıldırım’ın naaşı ve aynı kazada şehit olan meslektaşı Candaş Kaplan’ın yanına konularak cenaze namazları kılındı.

KIZ KARDEŞ ABİSİNİN ÜNİFORMASINI GİYDİ

Şehir Mezarlığında İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından bekâr ve 4 yıllık polis olduğu öğrenilen Hasan Yıldırım’ın cenazesi Polis Şehitliğine defnedildi. Şehit polisin kız kardeşi Tuğçe Yıldırım abisinin üniformasını giyerek Türk bayrağına sarılı tabunun önünde fotoğrafı taşıdı. Kız Kardeş Yıldırım abisinin tabunun önünde yürürken, “başımız dik, ağlamayacağım. Gururluyum” dedi.

Şehit polis Candaş Kaplan’ın cenazesi ise törenin ardından Şehir Mezarlığındaki morguna konuldu. Kardeşi Kıbrıs’ta vatani görevini yaptığı öğrenilen Candaş Kaplan’ın cenazesinin ise yarın sabah saat 11.00’de Akçadağ ilçesi Ortaköy Mahallesinde dualarla son yolculuğuna uğurlanacak.

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar