Vatandaş Kokudan İllallah Etti

20.3.2017 18:24:53

Battalgazi Belediyesine ait çöp arabası 6 aydan beri tüm uyarı ve şikâyetlere rağmen hala Çarşı meydanına park ediliyor. Çöp arabasından yayılan kötü kokuya hem esnaf ahalisi hem vatandaş tepki gösterdi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>M. ALİ GÜNAYDIN (özel haber)

Battalgazi Belediyesine ait çöp arabasının çarşı meydanında 6 aydan beri gündüz vakitlerinde vatandaşların yürüyüş yoluna park edilmesinden ve geride bıraktığı kötü kokudan dolayı hem vatandaş hem esnaf şikâyetçi. Durumu yetkililere bildirmelerine rağmen çöp arabasını Mısır çarşısı ve diğer esnafların dükkânlarının önüne park etmesi esnafın tepisine yol açtı. Çöp arabasından çıkan kötü kokunun ve park edilen çöp arabasının görüntü kirliliği oluşturması nedeniyle esnaflarının işlerini de etkilediğini dile getiren çarşı esnafı Fuat Özdemir, “Belediye çöp arabası yaklaşık 6 aydır çarşının tam ortasına park ediliyor. Etrafa yaydığı kötü kokunun yanında çirkin bir görüntü oluşturuyor. Çarşıya gelen müşteriler kötü kokudan etkilendiği için yollarını değiştiriyor. İş yapamaz olduk. Gerekli mercilere başvurduk ama hiçbir yerden ses gelmedi. Bu konuda bütün çarşı esnafı şikâyetçi,  gereğin yapılmasını belediyemizden rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

İNSANLAR KÖTÜ KOKUTAN KAÇIYOR

Belediyeye ait çöp arabasından yayılan kokudan dolayı insanların yollarını değiştirdiklerini ifade eden Mısır çarşısı esnaflarından Ahmet Türk, “Battalgazi Belediyesi’ne durumu bildirdik ama hiçbir sonuç alamadık. Onlara şu soruyu sorduk, çöp arabasının çarşının ve bu kalabalığın içinde ne işi var. Park edilecek başka bir yer kalmadı mı dedik. Ama belediyeden bir ses çıkmadı. Etrafa yaydığı kötü kokudan dolayı insanlar buradan kaçıyor, işlerimiz yeterince iyi değildi ancak çöp arabasının buraya park edildiği günden bu yana işlerimiz daha da düştü. Yetkili mercilerden rica ediyoruz, lütfen bu çöp arabasını buradan alsınlar” diye konuştu. Çarşı esnafı bir an önce bu çöp arabasının çarşı meydanından çekilmesini istiyor. 

 

Ulusal Gazeteler
18 Ocak 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar