Yeni Sistemde Tezgâhlara Geçit Yok!

20.3.2017 17:25:43

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı yeni sistem sayesinde artık darbelere, tuzaklara, tezgahlara geçit verilmeyeceğini vurguladı, "Bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükumeti rahat bırakmadılar. Her seferinde milletin gücünü paylaşmaya çalıştılar. Ancak 16 Nisan'la birlikte kimse sizin gücünüzü paylaşmaya inşallah bir daha cesaret edemeyecek" dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum çalışmaları doğrultusunda mahalle toplantılarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder'den oluşan AK Parti heyeti, Büyük Hüseyinbey ve Saray Mahallesi’nde ortak mahalle toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk sözü alan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, yapılan çalışmalar ve hizmetlerle Malatya’nın farklı bir konuma geldiğini ifade ederek, dışarıdan gelen herkesin bu farklılığı dile getirdiğini belirtti. Başkan Güder, büyükşehir olduktan sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2 bin kilometrenin üzerinde asfalt çalışması yaptığını kaydederek, "Yeraltı şebekeleri ağlarında binlerce metrelik çalışmalar yapıldı. Battalgazi Belediyesi de kendi bölgesinde milletimize hizmet etmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu, Malatya’mız için gurur verici bir durum" şeklinde konuştu. Güder, 16 Nisan’ın Türkiye’nin stabilize yoldan asfaltlı bir yola girmesi için önemli olduğuna da dikkat çekti. 

MALATYA KENDİNE YAKIŞANI YAPACAK

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise 16 Nisan’da Malatya’nın kendine yakışanı yapacağına inandıklarını belirtti. Gürkan, “Geride kalan 11 seçimde Malatya kendisine yakışanı, sandıklarda en iyi şekilde göstermiştir. Ben inanıyorum ki 12’nci seçimde de Malatya kendisine yakışanı yapacaktır” diye konuştu. Battalgazi Belediyesi olarak 3 yılda önemli hizmetler yaptıklarını da dile getiren Gürkan, “Malatya’yı mazisine layık olarak istikbale hazırlama noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz” dedi.

İKİ SENEDE BİR EKONOMİK KRİZLER YAŞANIYORDU

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da toplantıda mahalle sakinlerine hitap etti. Türkiye'nin önemli bir seçimin arifesinde olduğunu belirten Başkan Çakır,  Malatya'ya ve Türkiye'ye yapılan yatırımlardan bahsetti. "15 yıllık siyasi istikrar sayesinde ülkeye 80 yılda yapılan hizmetlerden daha fazlası yapılmıştır" diyen Çakır, bu başarının temel sebebinin ise 'siyasi istikrar' olduğunu vurguladı.  Çakır,"AK Parti iktidarları döneminde hep birlikte yapılan hizmetleri gördük, görmeye de devam ediyoruz. AK Parti son 80 yılda yapılan hizmetlerin daha fazlasını 15 yıllık sürede hayata geçirmiştir. Üstelik bunu da dünya ekonomisi kriz içerisindeyken başarmıştır. Buradaki başarının temel sebebi de güçlü hükumet ve siyasi istikrardır" ifadelerine yer verdi. Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti öncesini düşündüğümüz zaman bu ülkenin siyasi olarak hiç krizden çıkmadığını ve iki senede bir ekonomik krizler yaşandığına şahit oluruz. Ülke ekonomisinin tabana vurduğu o günleri herkes çok iyi hatırlar. O kriz dönemlerinde bu ülkenin gelirlerinin yüzde 80’i faize gidiyordu. Dolayısıyla AK Parti’yle birlikte Türkiye büyük bir kalkınmayı ve büyümeyi yakalamış oldu. Şimdi de inşallah 16 Nisan’daki referandumla geleceğimizi garanti altına alacağız."

AVRUPA, MALATYA'NIN 'EVET' OYLARI İLE İNLEYECEK

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise burada yaptığı konuşmada Büyük Hüseyinbey ve Saray Mahallesi’nde yüzde 73 oranında oylar aldıklarını anımsattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyaretinde oy hedefini ortaya koyduğunu belirten Kahtalı, "Çok şükür Malatya, Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman mahcup etmedi. İnşallah Malatya referandumda da Cumhurbaşkanımıza verdiği sözü tutacak ve Avrupa Malatya'nın 'evet' oyları ile inleyecek" dedi. Yeni sistem sayesinde artık darbelere, tuzaklara, tezgahlara geçit verilmeyeceğini de vurgulayan Başkan Kahtalı, "Hepinizin şahitlik ettiği üzere bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükumeti rahat bırakmadılar. Her seferinde milletin gücünü paylaşmaya çalıştılar. İnşallah 16 Nisan'la birlikte kimse sizin gücünüzü paylaşmaya bir daha cesaret edemeyecek" şeklinde konuştu.

MEVCUT SİSTEM TÜRKİYE'YE DAR GELİYOR

Mahalle toplantısında son olarak AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin bir konuşma gerçekleştirdi. AK Parti’nin bütün seçimlerden milletin desteğiyle zaferle çıktığını anımsatan Şahin, mevcut sistemin tıkanıklığa neden olduğunu ve bu tıkanıklığı yeni sistemle aşacaklarını anlattı. Şahin, "1923’te kurulan devletin adı, şekli, bayrağı belli. Bunlarla ilgili herhangi bir düzenlemenin kesinlikle söz konusu olmadığını hepimiz biliyoruz. Şu anda yapmış olduğumuz değişiklik sistemle alakalı. Tıkanan bir sistemin önünü açmaya çalışıyoruz. Mevcut sistemin gelişen Türkiye'ye artık dar geldiği aşikar" diye konuştu. 16 Nisan’daki referanduma katılımın çok yüksek olmasını beklediklerini de dile getiren Şahin, sözlerini şöyle noktaladı: "16 Nisan Halk Oylaması, ne Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ne MHP’nin ne CHP’nin ne de başka bir partinin seçimi değil. Bugüne kadar yapmış olduğumuz seçimlerden çok daha farklı bir seçim ile halkımızın karşısına çıkıyoruz. Bu seçimle gencecik yavrularımızın geleceğini teminat altına alacağız ve inşallah hep birlikte Türkiye'nin yol haritasını belirleyeceğiz."

 

Ulusal Gazeteler
18 Ocak 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar