Yasal Düzenleme Şart

20.3.2017 17:22:42

İnternet medyasının günümüzün olmazsa olmazı olduğunu, ancak her web alanı alanın da bu işi yapmaması gerektiğine vurgu yapan Vali Mustafa Toprak, reklam vb. gelirlerle kazanç sağladıklarını bu ve buna benzer sebeplerden dolayı gelir beyan etmeleri ve vergi levhasına sahip olmalarının şart olduğunu ifade ederek bunun yasal düzenlemelerle çözüme kavuşturulacağına inandığını söyledi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Vali Mustafa Toprak, Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Selim Apohan ve Yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği (BİMYAD) Genel Başkanı Apohan,  kabullerinden dolayı şahsı ve yönetim kurulu üyeleri adına Vali Toprak’a teşekkür ederek dernek ve yaşadıkları sorunlar hakkında bilgiler verdi. Başkan Apohan, “BİMYAD 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bundan 6 ay önce de olağanüstü genel kurula giderek, yola yeni yol arkadaşlarımızla birlikte devam  ediyoruz. BİMYAD olarak yüz yılımızın çağdaş teknolojisinde, aktif rol alan internet medyacılığının öncülüğünü yapan bir derneğiz.  Bildiğiniz üzere Dünya’da ve ülkemizde yaygın olarak kullanılan internet, beraberinde pek çok yenilik getirmiş olup, İnternet medyacılığının da bu yeniliklerden birisi olduğunu vurgulamak isterim. Basın ve Yayıncılık yeni bir sektör olmamasına rağmen, internet medyacılığının henüz kendini tam olarak kabullendirememiş olduğunu görmekteyiz. Habercilik, dergicilik, mecmua, radyo, televizyon ve internet haber sitelerinin tamamı  birer habercidir.” diyerek internet medyası ve habercileri olarak yaşadıkları sorunlar hakkında Vali Toprak’a açıklamalarda bulundu.

HER WEB ALANI ALAN BU İŞİ YAPARSA…

Vali Toprak da İnternet Medyasının sorunları ile ilgili olarak, bir yasa boşluğu bulunmasından dolayı bu sektörde hem kendileri açısından hem de internet medyacıları açısından bu tür sorunların yaşandığını bununla ilgili olarak kanun çıktığı zaman daha rahat çalışma ortamı yaratılacağını ve internet medyacılarının sorunlarının giderileceğini belirtti. Vali Toprak,  İnternet medyasının günümüzün olmazsa olmazı olduğunu, ancak her web alanı alanın da bu işi yapmaması gerektiğini, reklam vb. gelir ettiklerini, kazanç sağladıklarını bu ve buna benzer sebeplerden dolayı gelir beyan etmeleri ve vergi levhasına  sahip olmalarının şart olduğunu ifade ederek bunun yasal düzenlemelerle çözüme kavuşturulacağına inandığını söyledi. Vali toprak, Bu konuda faaliyet göstermemesi gereken kişiler dahi yasal boşluklardan faydalanarak cüzi bir miktar harcama ile bu sektörde yer aldığın belirterek, Yasal bir düzenlemenin getirilmesinin şart olduğunu ve yapılacak düzenleme sonrası, yasal kimliğe kavuşan internet haber sitelerinin bir çatı altında toplanarak ve hükümetin çalışmaları sayesinde daha iyi bir konuma geleceğine inandığını söyledi.

Ulusal Gazeteler
18 Ocak 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar