Birlikler 2017’den Umutlu!

20.3.2017 16:03:36

2016 yılının Malatya hayvancılığı için atılım yılı olduğuna vurgu yapan Malatya kırmızı et üretici birlik başkanı Mehmet Taneli “2017 yılının hayvancılık açısından daha verimli geçeceğine inanıyorum” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Kayhan İnceoğlu

Malatya İli Kırmızı Et üreticileri birliği 2016 yılı olağan mali genel kurulu Sultan Sarayı Düğün salonunda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığına AK Parti Battalgazi ilçe başkanı Osman Güder kâtip üyeliklere Aziz Kurtoğlu, Bayram Çay  verilen önergeyle seçildi. Oluşturulan divan teşekkülü yerlerini alarak gündem maddelerine geçildi.  2016 yılı Olağan Mali genel kuruluna Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Ticaret Borsası Gürsel Özbey, Tarım İl Müdür yardımcısı Zülküf Yıldırımoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal dairesi başkanı Hilmi Öksüztepe, Fırat Kalkınma Ajansı genel sekreteri Mesut Öztop,  Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı İhsan Akın, Malatya süt üreticileri Birlik başkanı Aziz Kurtoğlu, AK Parti Battalgazi İlçe başkanı Osman Güder, Canlı Hayvan pazarı dernek başkanı Ramazan Kırma, Battalgazi spor Kulüp başkanı Şahin Uslu, Organik meyve üreticileri birlik başkanı İlhan Tursun, Yazıhan Ziraat Odası başkanı Yunus Kılıç, Malatya Damızlık Sığır Üreticileri birlik başkanı Ergül Günaydın, Bakanlık temsilcileri, üyeler ve misafirler katıldı.

 

TANELİ: “ARPAYI ÜRETİCİLERİMİZE UCUZ VERDİK”

 

Gündem maddelerine geçilen olağan mali genel kurulda faaliyet raporunu okuyan Malatya kırmızı et üretici birlik başkanı Mehmet Taneli “ 2016 yılı Malatya hayvancılığı için atılım yılı oldu. Hayvan hastanesi ve Mezbahana için Malatya büyükşehir belediyemizle birlik olarak ortak proje çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık alanında üreticilerimizin fark ücreti vermeden katkı payı vermeden sağlıktan yararlanabilmeleri için Özel Melid Park hastanesiyle anlaştık. Yem konusunda arpayı toprak mahsulleri ofisinden çok fazla sıkıştırmamızla alıp ucuz olarak üreticilerimize verdik. 2017 yılının hayvancılık açısından daha verimli geçeceğine inanıyorum” dedi. Açılış ve yoklamadan sonra 2016 yılı Bilançosu gelir gider tablosu 2017yılı tahmini bütçe oylandı.  Olağan mali genel kurula ayrıca önergeler verilerek oy birliği ile kabul edildi.

 

ŞAHİN ÇİFTÇİYE VERİLEN DESTEKLERE VURGU YAPTI

 

Malatya Kırmızı Et Üreticileri 2016 yılı Olağan Mali genel kurulu sonunda konuşan AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin” Birlik olarak güzel çalışmalarından dolayı başkan ve yönetimini kutluyorum. AK Parti iktidarı döneminde üreticilerimiz lehine çok büyük destekler ve projeler sunmuştur.  Hükümetimiz yemde ve gübrede KDV’nin kaldırılması yönünde taleplere duyarsız kalmadı.  Böylece hem vatandaş hem de üretici kazanacak. Bunun yanında yine arazileri birleştirerek büyük ölçekli tarım işletmeleri oluşturanlara özel destekler veriliyor. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira hibe desteği projemiz var. Hayvancılığın gelişmesi büyümesi için her imkânı siz üreticilerimizin hizmetine sunan bir AK Parti hükümetimiz var.”

 

TOPRAK: HAYVANCILIKTA OSB İLE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ

 

Vali Mustafa Toprak ise “Malatya tarımsal ve hayvansal üretim alanında yeterli olduğunu görüyoruz.  Kırmızı et üretimi temel besin ihtiyaçlarımızın başında gelmektedir.  Malatya ekonomisine katkı sunan Organize sanayi bölgesi, hayvancılıkta da ciddi anlamda ekonomiye katkı sunuyor. Malatyalı üreticilerin Hayvancılık OSB ile bölgede ciddi söz sahibi olacağına inanıyorum.” İfadelerine yer verdi.

    2016 Mali genel kurul sonrası ise gelen misafirlere Kavurma Pilav ikramı gerçekleştirildi.

 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar