Duyarlı Bir Komşu En İyi Kilitten Bile Daha Güvenli

20.3.2017 15:10:45

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, Malatya İl Müftülüğü ve Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü organizasyonunda “Asr-ı Saadette Komşuluk” ve “Güvenlik Bekçilerimiz Komşularımız” konulu program düzenlendi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Fethi Gemuhluoğlu Konferans Salonun da düzenlenen konferansa Malatya İl Müftülüğünden Vaize Feyza Uçar, Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünden Polis Memuru Adem Korkmaz ve Polis Memuru Çilem Kök, Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut ve gönüllüler katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, “Ailemizin veya bizim sosyal medyada çok fazla arkadaşımız var. Fakat şunu bilmeliyiz ki sevinçli ve üzüntülü zamanlarımızda yanımızda sadece akrabalarımız ve komşularımız olacaktır” dedi. Günümüzdeki komşuluk ilişkilerinin sabırdan ve saygıdan yoksun bir şekilde devam ettiğini belirten Polis Memuru Adem Korkmaz, apartmanlarda meydana gelen hırsızlık olaylarında komşuların hırsızları görmelerine rağmen polisi bu durumdan haberdar etmediklerini söyledi. Korkmaz, “Komşuluk bağlarını güçlendirelim, birbirimize saygı duyalım, nezaket dilini kullanalım, unutmayalım ki duyarlı bir komşu en iyi kilitten daha güvenlidir” dedi.

“KOMŞULUKTAKİ TAVRIMIZ İMANIMIZIN YANSIMASIDIR”

Vaize Feyza Uçar, “iyi komşu olmak, komşulara iyi davranmak ahlak problemi mi, inanç problemi mi yoksa iman problemi mi? önce bunu halletmemiz lazım. Bizler komşuluğu güzel ahlaklı değilse komşuluğu da kötüdür gibi algılıyoruz. Komşulukta ki görüntümüz, duruşumuz tavrımız bizim imanımızın yansımasıdır” dedi. Peygamber Efendimizin hayatta olduğu dönemlerden komşulukla alakalı örnekler veren Uçar, Efendimizin eşlerinin evlerinin hepsinin yan yanda olduğunu, komşuluk ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve Efendimizin eşlerinin birbirlerine yemek ikram ettiklerini söyledi. Genel Sekreterlikten verilen bilgiye göre komşuluk ilişkilerinin yeniden canlandırılmasına yönelik başlatılan bu çalışmanın mahallelerde de devam ettirileceği belirtildi.

 

 

 

Ulusal Gazeteler
18 Ağustos 2017 Cuma 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar