“Hastalıklı Bir Zihniyet “

16.2.2017 18:03:32

16 yaşındaki başörtülü kıza yapılan saldırıyı değerlendiren Ak Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, “Bu saldırının tamamıyla hastalıklı bir zihniyet olduğunu düşünüyorum.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Ak Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Vuslat TV’de katıldığı Güne Dair programında İstanbul’un Maltepe İlçesi’nde liseli kıza yapılan saldırıyı değerlendirdi. Yaşanan olaya iki açıdan bakmak gerektiğini ifade eden Oğuzhan, “olaya birincisi şiddet açısından ikincisi ise özel hayata müdahale açısından bakmak lazım. Bu saldırının tamamıyla hastalıklı bir zihniyet olduğunu düşünüyorum. Ancak olmaması gereken bir zihniyet. Aklı başında hiçbir insanın başka bir insanın giyim kuşamına saygı duymaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Kadına şiddet maalesef evrensel bir problem, çözümü de kanunlarla olacak. Ben sadece kanunların çözüm olduğuna da inanmıyorum, bunun daha çok toplumdaki zihinsel dönüşümle olacağını düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

KILIK KIYAFET ÖZGÜRLÜĞÜ ANAYASAL GÜVENCEDE

Bu konularda duyarlı ve bilinçli bir toplum olmamız gerektiğinin altını çizen Oğuzhan, “Türkiye gibi özgür bir ülkede herkesin istediği gibi giyinebilmesi lazım. Aslında bu konuları artık konuşmuyor olmamız da gerekli. Çünkü biz millet olarak 15 Temmuz gibi bir süreç yaşadık, bazı badireler atlattık. Zaten şu anda kimsenin kılık kıyafetine karışılmayacağını anayasa güvence altına almış durumda. Herkesin olaya bu şekilde bakması lazım. Yaşanan olayı kınıyorum” şeklinde konuştu.

 İstanbul Maltepe'de 13 Şubat 2017 tarihinde 16 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Dilara Aslıhan Yiğit, bindiği minibüste bir kadın yolcunun saldırısına uğramış, genç kızın başörtüsünü çıkaran ve kendisine tekme atan saldırgan, “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diye bağırmıştı.

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar