Sonsöz Yazarı Diriliş’te

16.2.2017 17:56:20

Gazetemiz başyazarı Ali Aydoğan, İzlenme rekorları kıran fenomen dizi Diriliş Ertuğrul’da rol aldı. Çavdar Obası’nın bey seçimlerinde Alibey olarak, yapılan Toyu yöneten yazarımız performansı ile göz doldurdu. Yazar Aydoğan ilerleyen bölümlerde de dizide rol alacağını söyledi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Rahime Gül Erbaş

Her hafta izlenme rekorları kırarak rakiplerine fark atan Diriliş Ertuğrul dizisinin son bölümünde (77. Bölüm)  yazarımız Ali Aydoğan, Ali Bey karakteri ile rol aldı. Çavdar Obasında beylik seçiminin yapıldığı toyu yöneten Aydoğan performansı ile büyük alkış aldı.  Malatyalıların yoğun ilgisini çeken dizide ilimizin tanınmış bir simasının da rol alması büyük dikkat çekti. Selçuklu Devletinin son dönemlerini anlatan TRT’nin reyting rekortmeni Diriliş dizisinde rol alan yazarımızın rolü ilerleyen bölümlerde devam edecek. Yazarımız duygularını şu şekilde ifade etti: “Dizi Selçuklu Devletinin son yıllarını anlatıyor. Orada son bölüm olan 77. Bölümde Ali Bey rolünü oynadım. Orada, sette kendini farkı hissediyorsun o döneme uygun hazırlanan plato gerçeğini aratmıyor, âdete o yılları yeniden yaşıyorsun. Tabiatın içerisinde kendini farklı hissediyorsun. Sette dış dünya dışarıda kalıyor. Mesela geceleri çakalların ulumaları, baykuş sesleri geliyor ve bu durum çok hoşuma gitti. Sanki o günleri yaşadım. Bey rolü için teklif geldi. Çok yorucu bir meslek. Gece herkesin uyuduğu saatlerde siz çalışıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda rolüm devam edecek.”

ALİ AYDOĞAN KİMDİR?

Gazetemiz köşe yazarı,  yirmi yılın üzerinde tiyatro yönetmenliği yaptı. Tamamı sahneye konmuş yedi komedi tiyatro eseri bulunan ve Malatya liselerarası tiyatro yarışmasında "Mehmetçiğin Ahı" adlı oyunuyla birincilik ödülü kazandı. “Işığa Yürümek” adlı filmde başrol oynayan, bir yerel kanalda uzun yıllar "Televizyoncu" adıyla program yaparak halkımızın büyük beğenisini kazanandı. Bu arada kısa filmler de çeken yazar Ali Aydoğan, ülkemizde çok büyük bir sükse yapan TRT’nin ünlü Diriliş dizisinde önemli bir rolü üstlenerek başarıyla oynadı. Malatyalıların da yoğun ilgisini çeken bu dizide ilimizin tanınmış bir simasının da oynaması ilgi çekmiştir. Gazetemiz yazarı Ali Aydoğan’a sanat yaşamında başarılar diliyoruz.

 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar