Millet ve Devlet Bütünleşmesi Rahatsız Etti

19.8.2016 19:04:26

Hain terör saldırılarını kınayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra milletin, devletiyle bütünleşmesinden rahatsız olan ve hain emellerini gerçekleştiremeyen şer odakları bu kez de eli kanlı PKK’yı devreye sokmuştur. Ama güçleri yetmeyecektir” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Ülkemizde peş peşe yaşanan terör saldırılarını kınamak adına yazılı bir açıklam yayınlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, terörün kirli emellerini hayata geçiremeyeceğine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi; “Hain terör Diyarbakır, Şemdinli, Van,  Elazığ, Bitlis ve Adıyaman’da art arda gerçekleştirdiği saldırılarla kanlı yüzünü bir kez daha göstermiştir. Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen saldırıda 3 güvenlik görevlimiz şehit olurken, 217 vatandaşımız yaralanmıştır. Bitlis'te çıkan çatışmada 6 güvenlik görevlimiz, Adıyaman-Malatya karayolunda zırhlı aracın devrilmesi sonucu ise bir polisimiz şehit olmuştur. 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra milletin, devletiyle bütünleşmesinden rahatsız olan ve hain emellerini gerçekleştiremeyen şer odakları bu kez de eli kanlı PKK’yı devreye sokmuştur.

GÜÇLERİ YETMEYECEK

Türkiye, şer ittifaklarına geçmişte olduğu gibi bugün de boyun eğmeyecektir. Devletimiz, tüm bu ihanet şebekelerinin içte ve dıştaki eylem ve emelleriyle mücadele edecek kudrettedir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya,  demokrasimizi yok etmeye kimsenin gücü yetmemiştir, yetmeyecektir. Terörle önümüzü kesmeye çalışanlar bilmelidir ki; bir yandan içte ve dışta şer odaklarıyla mücadele etmeye devam edecek, diğer yandan da çalışarak, daha çok üreterek ülkemizi kalkındıracağız. Milletimizin, devletimizin ve hükümetimizin el birliğiyle bu teröristler yaptıklarının cezasını en ağır biçimde ödeyeceklerdir. Malatya'mıza maalesef iki şehit acısı birden düşmüştür. Elazığ'da PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan polis memurumuz Yusuf Kenan Mutlu ile Adıyaman'da zırhlı polis aracının kaza yapması sonucu şehit olan özel hareket polisimiz Seracettin Kılınç’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

KATILAMAMIŞ OLMANIN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİM

Yoğun programının nedeniyle şehitlerimizin cenaze törenlerine katılamamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Ancak şehit yakınlarımızın acısını en derinden paylaştığımı belirtmek isterim. Milletimizin ve Malatya’mızın başı sağ olsun.”

Ulusal Gazeteler
20 Ocak 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar