Vergi Rekortmenleri Ödüllendirilecek

22.2.2016 19:59:20

Malatya Vergi Dairesi Başkanlığının 27’nci vergi haftası kutlamaları çerçevesinde ilk olarak 09:30 da Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlandı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

 

Akabinde Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz başkanlığındaki heyet, Vali Süleyman Kamçı ve vali yardımcıları Abdülkadir Duran, Şamil Horasanlı, Miktat Alan'ı ziyaret etti. Vergi haftasıyla ilgili bilgi verdi.

 

Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ramazan Bozkurt’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, ”Bugün itibariyle vergi haftasını kutlamaya başladık bu çerçevede ziyaretlerimiz olacak. Bu çerçevede sizi ziyaret ettik. Vergi haftasının temel amacı biliyorsunuz toplumda vergi bilincini benimsetilmesi ve devlet kurumları arasında sivil toplum kuruluşları arasında ilişkileri daha yaygın hale getirmek. Vergiyi daha tahsil hale getirmek. Biz buna vergide gönüllü uyum diyoruz. Vergide gönüllü uyumunu en üst seviye çıkarmak için vergi haftası etkinliklerini yapıyoruz. Burada tabi birinci önceliğimizin özellikle çocuklarda vergi bilincinin oluşması yani toplumda şöyle veya böyle belli bir seviyeye toplum bilincini ve vergi bilinci var. Ama çocuklarımızda yeniden vergi bilincini oluşturmak ve üst seviyede oluşturmak adına bu tür vergi haftası etkinlikleri yapıyoruz. Bu çerçevede inşallah dolu dolu bir vergi haftası kutlaması yapacağız. Bu kapsam da öğrencilere personele mükellefe yönelik etkinliklerimiz var. Vergi rekortmenlerimiz için ödül gecesi yapacağız onların ödüllerini takdim edeceğiz. Sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde kan bağışı kampanyalarımız olacak" diye konuştu.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ramazan Bozkurt, ise ziyaretten dolayı Poyraz”a teşekkür etti. Bozkurt, "Vergi haftasının vergi bilincinin toplumun her kesimince benimsenmesine ve verginin ülkemiz için öneminin bir kez daha vurgulanmasına verginin geleceğimiz için önemini anlatacak şekilde kutlamaya çalışan siz konuklarımıza ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim" dedi.

 

 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar